Boekentip zomerhit Klopjacht als geen ander Nog een keer os met Ottaviani tf> O) 6 Een gemeenteraadslid, wat doet zo iemand de hele dag? Een blik in de agenda van CDA- fractievoorzitter Jos van Ginneken uit Terneuzen. Een diverse dag die strekt van koffieschenken bij het Leger des Heils tot een avond op het podium van het Scheldetheater. Iet m'n laatste Zweedse kronen - want ze moesten op na een bezoek aan het Europees kampioenschap mountain- biken - kocht ik Ik ben Pelgrim op de luchtha ven van Gothenburg. Een Engelse versie voor een mooie Hollandse deal (bijna 900 pagina's voor omgerekend nog geen tientje!). Achteraf kan ik zeggen: de beste thriller ooit die ik gele zen heb. Twee korte vluchten en een flinke overstaptijd later was ik in het boek al ver ge vorderd. Het boek, natuurlijk ook gewoon in het Ne derlands beschikbaar, begint met een moord in New York. De hoofdpersoon - een forensisch specia list en spion ineen - blijkt niet op zoek te moeten gaan naar een huis-, tuin- en keu ken-moordenaar, maar naar een zelf standig opererende moslimterrorist, die zich minutieus voor bereidt op de verwoesting van talloze men senlevens met een virus. Hoe de jihadist zijn daad tot in de puntjes voorbereidt en hoe 'Pelgrim' millimeter voor millimeter dichter bij diens identiteit komt, is bijzonder knap opgeschreven. Terry Hayes weeft allerlei verhaallijnen in elkaar en de ontmaskering van de terrorist is bijzonder. 'Pelgrim' zet hem schaakmat door hem op één zwakke plek te pakken. Terneuzen De dag van het Ter- neuzense CDA- raadslid Jos van Gin- neken begint bij het Leger des Heils. ,,Je leeft niet alleen voor jezelf, is mijn motto." Van Ginneken leerde die instelling niet van een vreemde. ,,Ik had altijd een mening over alles, dat heb ik nog steeds. Als tiener sprak ik al uit, 'als mensen naar de voedselbank moeten, ligt dat volledig aan zichzelf. Mijn ouders vonden dat te kort door de bocht en adviseerden mij om vrijwilligers werk te gaan doen. Toen ik zelf bij de voedselbank ging kijken, bleek de waarheid anders dan ik dacht." Zijn moeder stond als vrijwilliger klaar voor mensen met een handicap en van zijn vader leerde hij om me zich in te zetten voor de kwetsbare me demens. ,,Het heeft me één van de drijfveren in mijn leven gebracht: Er concreet zijn voor een ander." 09.00 uur. Bij het Leger des Heils komt Van Ginneken minimaal één keer per week. Op doordeweekse ochtenden is dit de ruimte voor kof fie, koek en een goed gesprek. Van Ginneken noemt zichzelf hier de koffiejuffrouw, terwijl hij een kopje inschenkt voor één van de aanwezi gen. ,,Op een dag liep ik hier binnen met de vraag: 'Wat hebben jullie no dig?' Zo ben ik begonnen in de twee dehandskledingwinkel. Het leukste is het koken voor bezoekers, dat is ie dere woensdag." 10.00 uur. Aan de koffietafel worden zo'n beetje alle problemen én oplos singen in de wereld besproken. Van iemand die hulp nodig heeft bij een verhuizing en via het Leger vrijwilli gers vindt, tot wat ze nou weer alle maal hebben bedacht in Den Haag. ,,Het werk van volksvertegenwoor diger kun je alleen maar goed doen als je een duidelijk beeld hebt van wie je wilt vertegenwoordigen én als je goed op de hoogte bent en blijft van alles wat er speelt. Het Leger des Heils is één van die plekken. Hier hoor ik over hoe de zaken die op het stadhuis worden bedacht, aankomen bij de mensen. Daarnaast is het een plek om uit te leggen hoe de ge meente werkt en te werken aan we derzijds begrip." 12.30 uur. Wanneer Van Ginneken weer thuis komt na een ochtend bij het Leger des Heils krijgt hij tijdens de lunch vele WhatsAppjes en mail- tjes. ,,Er komen altijd wel berichten binnen die te maken hebben met mijn werk voor het CDA." Dit keer komt er een vraag over het aanvragen van een vergunning. ,,Snel kunnen bellen en mensen doorsturen naar de juiste plaats is fijn. Daarnaast is het natuurlijk leuk om te weten dat men sen jou zien als aanspreekpunt van de gemeente. Soms heeft dat een be paald 'Rijdende Rechter'-gehalte. Een tak van de buurman die over de schutting hangt kun je beter onder ling oplossen dan via een gemeente raadslid." 14.30 uur. Sinds een aantal maanden is Van Ginneken gestart met wande lingen, of zoals hij het zelf noemt 'ommetjes'. ,,Sinds de uitbraak van het coronavirus stap je minder mak kelijk bij mensen binnen. Veel gaat telefonisch of via Zoom. Daarom maak ik nu ommetjes met mensen." Dit keer een wandeling langs de Westerschelde met de Zeeuws- Vlaamse Geert. Een man die vanalles heeft te vertellen, vooral over de bin nenstad van Terneuzen. ,,De nieuwe speeltoestellen zijn écht een aanvul ling", vertelt hij, terwijl Van Ginne- ken aandachtig luistert. ,,Maar die trekken dan ook weer hangjongeren aan", is het tegenargument van Geert. Had de gemeente daar wel over nagedacht? ,,Goeie vraag, nemen we mee!", reageert Van Ginneken. ,,Gemeenteraadslid is de allerleukste baan van de wereld. Je bent benader baar en mensen komen naar je toe met diverse problemen en concrete vragen. Het zijn dit soort gesprekken en vele anderen die het werk van raadslid kleurrijk maken. De ene dag zit je bij een ondernemer in de be drijfskantine om te horen over hoe hij zijn bedrijf duurzaam wil maken en de volgende dag loop je met Geert over de zeedijk." Het werk van volksvertegen woordiger kun je alleen maar goed doen als je een duidelijk beeld hebt van wie je wilt vertegen woordigen Gezelligheid kent geen tijd. In onze denkbeeldige week vakantie is dit de een na laatste dag. Tijd voor een feestje. Nou, dat kun je wel overlaten aan Giuseppe Ottaviani. Een Italiaanse dj. Na een studie klassiek, ontdekte hij de elek tronische muziek. Wie daarvoor heeft ge zorgd, weet ik niet. Maar diegene heb ik al vaak op mijn blote knieën bedankt. Anders was het al bum Evolver er nooit geweest, met supernummers als Tranceland en 8K. Giuseppe beulde me vorig jaar af tij dens A State of Trance, het jaarlijkse dance- feest in de Jaarbeurs Utrecht. Ook op 3 en 4 september staat hij weer op ASOT. En als co rona het toelaat: ik ook. Dan zal hij zeker een van zijn laatste draaien: Glowing in the dark. En dan? Dan ga ik los. vrijdag 23 juli 2021 Vakantie: tijd voor boeken en zomerse mu ziek! Onze redactieleden geven elke dag tips voor boeken en zomerhits. Deze hele week geeft sportverslaggever Roeland van Vliet elke dag een inkijkje in zijn boe kenkast. Algemeen verslaggever Jeffrey Kutterink kiest de hele week zomerhits uit. GO 'Raadslid is de allerleukste baan van de wereld' Hans Puik <u ■u Jos van Ginneken (l) maakt een ommetje met Geert. Een man die van alles heeft te vertellen. Koffie schenken bij het Leger des Heils. Even appjes bekij ken. In het Schelde- theater in gesprek met vicefractievoor- zitter Paul Balcaen. FOTO'S CAMILE SCHELSTRAETE - Jos van Ginneken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 30