i*1 II U4T i® flSfiU IV versluis willeboer 5 MAATJE BIJEENKOMSTEN Gewoon een maatje, die hen neemt zoals ze zijn. Een leuke relatie, met een beetje intimiteit als het kan. Daar kijken Menzo-Jan Giesbert en Justin Jeronimus naar uit. Kunststof kozijnen Aluminium kozijnen Nu ook spouwmuurisolatie! 1 HmUiiaI De Zompe 2a, Serooskerke 0118 - 629 056 www.versluisenwilleboer.nl Menzo-Jan ('je mag wel Menzo zeg gen hoor') en Jus tin wonen in hui zen van Stichting het Gors, de Zeeuwse organisa tie voor 'mensgerichte onder steuning' van mensen met een lichamelijke en/of verstandelijke beperking. Menzo en Justin heb ben een verstandelijke beper king, maar ze kunnen heel veel zelf. Justin kan zich voorstellen dat hij buiten de woongroep in Zierikzee gaat wonen, Menzo Jan is te zeer gehecht aan zijn ap partement om de Gors-voorzie ning in Middelburg te verlaten. Maar een relatie zou hun leven verrijken, verwachten ze. Respect Justin (28) is op zoek naar een leuke dame, voor Menzo (32) is de relatie zelf belangrijker dan het geslacht van de partner. ,,Een vrouw of een man, dat maakt niet uit. Ik zoek gewoon iemand die respect heeft voor mij en die het leuk vindt dat ik me interesseer voor de Eerste en Tweede Wereldoorlog." De twee mannen kennen veel bewoners van het Gors, zowel van hun ei gen woongroep als die van an dere Zeeuwse eilanden. Maar om ook mensen die niet bij de stichting wonen, te ontmoeten, zouden ze graag naar plaatsen en gelegenheden gaan waar gelijk gestemden komen. Drempel verlagen Eef de Nooijer snapt dat. Zij be geleidt Gors-cliënten bij vragen over seksualiteit en intimiteit. De Nooijer zag cliënten tijdens de coronacrisis vereenzamen, omdat ze hun kamer of apparte ment nauwelijks uit konden. Ze zette digitale ontmoetingsavon den op poten. Dat leverde al een enkel succesje op van een stel dat Sommige mensen zoeken alleen vriendschap, anderen willen graag een intiemere relatie elkaar nu regelmatig ontmoet. Maar er ontbrak ook wat bij de digitale datingsessies. Achter een schermpje is het toch moei lijker contact leggen dan in een café of een buurthuis. De drem pel om aan een 'officiële ont moetingsbijeenkomst' deel te nemen, is hoog. Vooral dames stappen die drempel niet zo snel over, constateerden Justin, Menzo en Eef bij de eerste ont moetingen. Onder de zes deel nemers bij de eerste sessies wa ren vaak maar twee dames. Niet iedereen komt makkelijk los, wat bij een digitale ontmoe ting moeilijker is. Dat ligt ook aan onzekerheid over intenties van andere deelnemers, weet Eef. „Sommige mensen zoeken alleen vriendschap, anderen willen graag een intiemere rela tie. Om zich op hun gemak te voelen, zoeken mensen ontmoe tingen met anderen van een ge lijk niveau. We moeten mensen bij elkaar brengen, die op zoek zijn naar eenzelfde soort relatie." Teddybeer Justin en Menzo knikken in stemmend. Menzo: ,,Ik ben groot, fors en recht door zee. Ik zeg altijd direct wat ik vind en dat komt nogal eens intimide rend over. Dat is goed als ik als uitsmijter bij een horeca-eta- blissement sta. Maar bij een ken nismaking kan het onhandig zijn, omdat mensen een ver keerde indruk van me krijgen." Eef valt hem bij: ,,Ja, Menzo-Jan is een beer van een vent, maar wel een goedmoedige teddybeer met een klein hartje." Eef hoopt - en Justin en Menzo met haar - dat ze na de zomer 'gewone ontmoetingen' kan organiseren: in een café of theaterfoyer. ,,In elk geval een gezellige ruimte waar veel men sen komen, niet een apart zaaltje met formica tafeltjes en tl-bal- ken aan het plafond. En daar kunnen mensen met beperkin gen uit heel Zeeland komen, of ze nou bij het Gors, een andere instelling of zelfstandig wonen." De mooiste boxsprings én matrassen in prijs verlaagd! 1? W rz^ÊB öSÈï vrijdag 23 juli 2021 Ook met beperking wil je kunnen daten Justin Jeronimus (l), begeleidster Eef de Nooijer en Menzo-Jan Giesbert op het terras van een Middelburgs café, een prima plek voor ontmoetingen om vrienden te maken. foto dirkjan gjeltema René Hoonhorst Middelburg - Eef de Nooijer, begeleidster 30XSPWNGS MATRASSEN VAN CADSAND SLAAPCOMFORT Schouwersweg 7 4451 HS Heinkenszand T 0113-405017 D www.binnenuit.nl/cadsand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 29