De laatste schooldag: Meester Arnold gaat 'hulpjuf' Julia zeker missen De laatste schooldag voor de zomervakantie is op veel Zeeuwse basisscholen een feestelijke dag. Maar óók een klein beetje een moeilijke, want leerlingen moeten hun lieve juf of meester de hele zomer missen. 'Ik snap alles bij juf Sanne' 'Juf Tineke kan net zo goed voorlezen als mama' 'Altijd gezellig bij juf Tea' KRABBENDIJKE - Natüürlijk gaat Julia Bal (12) haar klasgenoten én meester Arnold Meijer mis sen. Niet voor niets is ze vrijwillig naar de laatste schooldag op het sportveld gekomen, terwijl groep 8 eigenlijk al vrij had. ,,Hij is altijd heel aardig en helpt je ook goed. En hij maakt heel veel grapjes, ook al zijn ze alle maal heel erg flauw." ,,Ik noem haar weleens Ju lia Bal-knal", lacht de meester van groep 7/8 van obs De Klimroos in Krabbendijke. ,,Op het Goese Lyceum zijn de leraren wel iets serieuzer", denkt Julia. ,,Wat ik aan Julia ga missen? Nou eigenlijk niks! Haha, grapje natuurlijk. Julia is altijd heel spontaan en vrolijk, ik heb haar nog nooit boos gezien. Maar ze is ook een harde werker en heel behulpzaam. Ze kan heel goed iets aan de andere kinderen uitleggen. Wanneer ik bijvoorbeeld even bezig ben met groep 7, dan konden de mei den uit groep 8 het gewoon even aan Juul - zoals ze haar noemen - vragen. Haar moeder is ook juf, dus dat zit er al een beetje in." Julia moet nog eens goed over haar toekom stige carrière nadenken. „Misschien word ik wel architect." Maar nu eerst: zomervakantie! GRAAUW - Tijn van den Manacker (7) uit Graauw heeft heel veel zin in de vakantie maar gaat zijn juf Sanne missen. Sanne van Damme staat voor de klas van groep 4 en 5 op ba sisschool Ter Doest in Graauw en dat doet ze heel erg goed, vindt Tijn. ,,Ik vind de rekenles bij juf Sanne heel leuk. En taal en spelling ook. Eigenlijk alle vakken vind ik leuk, ik snap bij haar bijna alles wel." Afgelopen jaar vond Tijn daarom ook helemaal niet moeilijk. ,,Ik vind haar ook lief. Als er iets niet lukt, dan zegt ze soms het antwoord", glun dert hij. ,,En soms is ze ook grappig." Tijn zit dan ook te popelen om snel terug naar de klas te gaan: de elf kinderen uit de klas hebben een feestelijke laat ste schooldag, samen met de rest van de school. „Vandaag doen we bingo, een speurtocht en dan gaan we naar de mu sical van groep 7/8 op film kijken." Na de zomer gaat Tijn naar groep vijf. ,,En dan zit ik ook bij juf Sanne. Dan wordt de klas groep 4/5/6 dus misschien zit ik dan nóg wel twee jaar bij Juf Sanne. Dat zou ik leuk vinden!" MIDDELBURG - Het was altijd gezellig bij jufTea. ,,Ze maakt vaak grapjes", lacht Veerle Janse (8) uit groep 4 van de Cypressenhof in Middelburg. ,,Ze kan ook heel goed uit leggen hoor, en ik mocht haar altijd iets vragen." En Veerle kan het weten, want ze zat niet één maar twee jaar bij juf Tea in de klas. Nee, niet omdat ze is blijven zit ten! Dat lag aan juf Tea zelf: die ging altijd twee jaar met de kinderen mee, van groep 3 naar 4. ,,Dat vond ik wel fijn, want het was toch best spannend om naar groep 4 te gaan", bekent Veerle. In groep 5 moet ze het zonder juf Tea doen. ,,Dat is jam mer, maar ook best positief, want dan leer ik ook weer nieuwe juffen kennen. Dat worden juf Anne en juf Anouk." En normaal zou je zeggen: ach, als ze juf Tea even mist, dan gaat ze straks toch gewoon even bij haar kletsen. Maar dat kan na de zomervakantie ook niet meer. Tea Tazelaar neemt na 41 jaar namelijk afscheid van het onderwijs. ,,Ik zie haar straks helemaal niet meer." Gelukkig hebben de lessen van juf Tea haar geholpen een slimme leerling te worden, weet Veerle. ,,Ik heb wel vertrouwen in groep 5." BRUINISSE - Het voorlezen van jufTineke, dat gaat Fem Stouten (6) uit groep 3 van basisschool Op Dreef in Brui- nisse nog wel het meeste missen. Maar, een geluk: ,,Juf Ti neke kan het precies hetzelfde als mama." ,,Ik heb laatst nog voorgelezen uit Superjuffie hè", zegt Tineke. ,,Ja, en ik kan zelf Spekkie en Sproet lezen", vult Fem aan. En ook al is Fems moeder Marinda ook juf op school, juf Tineke is toch echt haar favoriet. ,,Omdat ik heel veel van haar heb geleerd: schrijven, lezen en rekenen." ,,En we heb ben het nog over kunst gehad en over allerlei soorten vo gels", zegt de juf. Fem gaat haar juf missen in de vakantie en erna, want dan gaat ze over naar groep 4. ,,Het is niet zo leuk als ik haar dan niet meer als juf heb, maar ik zie haar nog wel in de pauzes." Juf Tineke is het daarmee eens. ,,Maar natuurlijk ga ik Fem missen, ik ga alle kinderen missen. Een jaar gaat zo vlug, het is zo voorbij. Er komt wel steeds een nieuwe groep voor terug, dus dat vult het gat op. Je krijgt dan weer nieuwe kinderen." It vrijdag 23 juli 2021 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl 'n Lach, 'n traan en dan vakantie!' Meester Arnold Meijer en 'hulpjuf' Julia Bal. foto sandra schimmelpennink Het is bijna vakantie en Tijn van basisschool Ter Doest in Graauw neemt afscheid van zijn juf Sanne. FOTO GIANNI AGOSTI Juf Tea neemt afscheid, Veerle gaat haar missen. foto LEX DE MEESTER Juf Tineke Verspoor en Fem Stouten. foto marieke mande- maker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 25