'Meesterwerk blies me omver' 'Al fantasieën over Luizenmoeder 3' 20 MEDIA CULTUUR DE ZOMERFILM VAN MARTIN KOOLHOVEN De regisseur van Oorlogswinter en Brimstone weet nog precies waar en wanneer hij Spike Lee's meesterwerk Do The Right Thing voor het eerst zag. ,,Het was 1989, in Sittard, met vier vrienden van de Filmacademie in Am sterdam. Volgens een van hen, die al fan was van de zwarte filmmaker Spike Lee sinds zijn debuut film She's Gotta Have It (1986), moesten we dit gaan zien. Het blies me omver" vertelt Martin Koolhoven (foto). „Al vanaf het begin dat je de muziek van Public Enemy hoort en actrice Rosie Perez ziet dansen. Alsof ze bokst met het pu bliek!'' in een hoofdzakelijk zwarte wijk van Brooklyn op de warmste dag van het jaar. De raciale spannin gen lopen er steeds hoger op, tot het letterlijke en figuurlijke kookpunt wordt bereikt. ,,Hij ver scheen in een tijd van hevige onrust in de Ver enigde Staten. Niet heel lang na het uitkomen van de film werd de zwarte taxichauffeur Rodney King toegetakeld door de politie. Je had echt het gevoel dat je iets zag wat de vinger op de zere plek van die tijd legt.'' Er is het personage Mookie (gespeeld door regis seur Spike Lee zelf), de loopjongen van de lokale pizzeria die gerund wordt door Sal (Danny Aiello). Dan heb je Radio Raheem (Bill Nunn) die de hele dag rondloopt met zijn boombox, Buggin Out (Giancarlo Esposito) die zich verzet tegen het feit dat er in de pizzeria geen enkele Afro-Ameri- kaanse bekendheid aan de muur hangt en dronk aard Da Mayor (Ossie Davis) die zich probeert in te zetten voor meer verdraagzaamheid in de ge meenschap. Koolhoven: ,,Dit is geen simpel moralistisch ver haaltje. Er zitten bijvoorbeeld quotes in van Mal colm X en Martin Luther King die elkaar volledig tegenspreken. Er was ook gezeik tijdens het film festival van Cannes. Juryvoorzitter Wim Wen- ders (regisseur van Der Himmel Über Berlin, red.) vond dat Mookie een verzoenend karakter had moeten spelen in plaats van dat hij een vuilnisbak door de ruit van de pizzeria gooit. Maar juist dat subversieve randje, dat het geen simpel goed-en- foutgegeven bevat, maakte het zo prikkelend en vernieuwend. Spike Lee maakte nooit een betere film.'' ANGELA KIJKT EVEN GEEN TV Dat Georgina Rodriguez tot haar volgers behoorde, zei Sera tot begin 2020 helemaal niets. Totdat de manager van het fo tomodel haar in een berichtje op In- stagram benaderde. Georgina bleek de wederhelft van Cristiano Ronaldo, die 35 werd en een supriseparty kreeg. ,,Of ik wilde komen zingen. Dat is een grap, dacht ik.'' Toen ze op 4 februari 2020 met haar gitarist Romeo Boganen in een vliegtuig naar Turijn zat, wist ze al lang dat het ernst was. ,,Cristiano Ro- naldo die met zijn vrouw naar mijn filmpjes had gekeken en ze leuk had gevonden. En dan de vraag of ik het leuk zou vinden om voor hem op te treden. Of ik dat leuk vind? Hal-lo, natuurlijk!'' Wat mee te nemen voor een man die alles al heeft? ,,Stroopwafels. In zo'n Delfts blauwe verpakking. Ja, die man rijdt in een gouden koets, dacht ik, dus laat ik het simpel houden.'' De vrouw van Ronaldo had een verzoeklijstje van tien nummers op gesteld. ,,Onder meer By your side van Het is onwaarschijnlijk dat er met de première van de lang verwachte bioscoopfilm, vol gende week donderdag, een einde komt aan het fenomeen De Luizenmoeder. Dat zegt actrice Jennifer Hoff man (foto), die het personage Hannah speelt, in een inter view met deze krant. ,,Ik kan me niet voorstellen dat we nee zeggen als Ilse Warringa (Juf Ank, maar ook de regisseur en scenarist van de film, red.) belt met de vraag of we een vol gend seizoen nog zien zitten. Sterker, we hebben al flink ge fantaseerd over een derde reeks.'' Enkele afleveringen van de sa tirische reeks over het wel en wee binnen en buiten basis school De Klimop trokken in 2018 en 2019 meer dan 5 mil joen kijkers. Het is de vraag of er na die twee series, en nu dus een bioscoopfilm, nog toe komst zit in de formule. ,,Tijdens dat enorme succes van seizoen 1 wisten we niet wat ons overkwam'', vertelt Hoffman. ,,In het tweede sei zoen waren we dat succes een beetje aan het verwerken. Met de film hebben we het hele fe nomeen gevierd. Zo riep Bi- anca Krijgsman, die hulpmoe der Nancy speelt, op de eerste draaidag al: „Jongens, hier kun nen we straks toch niet mee stoppen?' En dat voelen we ei genlijk allemaal zo.'' Het volledige interview met Jennifer Hoffman, die ook uit gebreid ingaat op haar kers verse moederschap, is morgen te lezen in het magazine Mezza. Stones weer op tournee Concert als bedankje Een zwoel romantisch drama, een spannende thriller of toch liever een hilarische komedie? In deze rubriek stellen we wekelijks een prominent uit de wereld van de cinema centraal met zijn of haar ultieme zomerfilm. Deze week: Do The Right Thing van Spike Lee. Gudo Tienhooven Do The Right Thing speelt zich af 3 ■o o vrijdag 23 juli 2021 MUZIEK The Rolling Sto nes gaan na an derhalf jaar weer op tour nee. De Britse band hervat het Amerikaanse deel van zijn No Filter-tour op 26 september in St. Louis. Deze ronde begon in 2017 in Europa. De groep treedt dertien keer op. MUZIEK De Britse band Gorillaz treedt in augustus op in The O2 in Londen voor zorgmedewer- kers uit het Ver enigd Koninkrijk. Zij kunnen gra tis tickets aan vragen, als be dankje voor hun harde werk tij dens de pande- mie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20