oqp Mathieu van der Poel (26) is een wonderkind op twee wielen. Zet hem ergens op een fiets en hij wint. Op de weg, in het veld, maar zijn grootste liefde van allemaal is toch echt de mountainbike. Die passie wil hij in Tokio bekronen met goud. Twijfel is schaars in het leven van Mathieu van der Poel. Op twee wielen is hij 75 kilo zelfvertrou wen. Niet dat winnen vanzelf sprekend is, verliezen kan hij ook. Maar onzeker, dat is hij zelden. Drie maanden terug was er zo'n spaar zaam moment. In het Zuid-Duitse Alb- stadt maakte 'MVDP' na bijna twee jaar absentie zijn rentree op de mountainbike. Als een puber die zich na een verhuizing opmaakt voor zijn eerste dag op een nieuwe school. Het is anderhalf jaar ge leden dat hij zijn mountainbike voor het laatst aanraakte. Een ritje tijdens een trainingskamp in het voorjaar. En de keer daarvoor was de wereldbekerwedstrijd in het Zwitserse Lenzerheide. Oké, die won hij. Hij blijft wel Mathieu van der Poel. Maar nu regeert de twijfel. ,,Ik had het gevoel dat ik eindelijk de stap naar de top had gemaakt in het laat ste seizoen dat ik heb gereden. Ik won toen drie wereldbekers en de Europese titel. Ik was net op tijd top voor de Spelen. In dat opzicht was het dubbel zo jammer dat het werd uitgesteld. Daarna ben ik er eigenlijk een jaar tussenuit geweest. Dat is vervelend. Ik ga niet zo goed zijn als toen. Voor hetzelfde geld ben ik hier de aanslui ting met de wereldtop weer verloren.'' De vrees blijkt van korte duur. Van der Poel wint de Short Track - een korte wed strijd vooraf - en in de wereldbekerwed strijd zelf finisht hij als zevende. Net niet bij de wereldtop, maar gek is dat niet. Krap twee maanden eerder reed hij nog in de Ronde van Vlaanderen, waar hij op de Mountainbiken speelde Tekst Daan Hakkenberg Mathieu van der Poel boekte 30 overwinningen op de mountainbike. Als crosser (144) en op de weg (43) vierde hij nog flink wat meer successen Mathieu van der Poel zoals we hem in Tokio in actie gaan zien: niet in het geel op een racefiets, maar met een oranje shirt op zijn mountainbike. FOTO ANP 34

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 90