999 Dit zijn (op voorhand) de 10 grootste sterren die gaan stralen boven Tokio Japan verwacht de komende weken ruim 11.000 atleten, verdeeld over 46 verschillende takken van sport en 206 nationaliteiten. Velen zullen anoniem hun wedstrijden afwerken, maar deze tien zeker niet. Eliud Kipchoge (atletiek) Simone Biles (turnen) V; te Laurie Hernandez. Wie weet worden er na deze Spelen nog wel meer turnoefeningen of -elementen naar haar vernoemd dan de vijf die nu al Biles' naam dragen. Kevin Durant (basketbal) Allyson Felix atletiek) Van de 'turngeit'... Tekst Rik Spekenbrink Foto's ANP AP AFP Jesse Oyen Getty Images Op de slotdag van de Spelen verdedigt Eliud Kipchoge (36) zijn marathontitel. In Sapporo, op dik 800 kilometer van Tokio, waar het naar verwachting veel te warm is om 41,195 meter af te leggen. De Keniaan wordt beschouwd als de beste marathonloper ooit. Hij is houder van het wereldrecord (2.01,39), maar liep bij een officieuze recordpoging ook al onder de twee uur. 'De Filosoof was er zeventien jaar geleden in Athene ook al bij, toen hij brons won op de 5000 meter. Ze wordt met dertig olympische en WK-medailles al gezien als de 'GOAT' van het turnen, the greatest of all time. Alleen al in Rio de Janeiro won Simone Biles vijf jaar geleden vier keer goud. Maar ze is pas 24 jaar en nog lang niet op haar retour. In Tokio, op haar twee de Olympische Spelen, kan ze haar status als een van de grootste Ameri kaanse atleten alleen maar vergroten. Zo zou ze de eerste vrouw kunnen worden in 53 ff jaar tijd die haar meer- kamptitel met succes - verdedigt. En pakt ze nu wel goud op de balk, daar waar ze in 2016 genoegen moest - nemen met brons, achter Sanne Wevers en landgeno- Altijd een attractie: het Dream Team. Met in Tokio Kevin Durant (32) als dé super ster. Hij wil de triple volmaken, na goud in Londen en Rio. Durant werd NBA-kampi- oen met Golden State Warriors in 2017 en 2018. De coach van toen, Steve Kerr, is nu assistent bij het Dream Team. Hij durfde het aan om Durant 'getalenteerder dan Michael Jordan' te noemen. De succesvolste atlete ooit (6x olympisch goud) heeft nu hogere doelen. Felix (35) is rolmodel geworden voor vrouwenrechten: ze pakte Nike aan toen ze net voor haar bevalling ontdekte dat haar sponsor inkomsten daarom met 70 procent werden gekort. Ze brak met het merk, maar be reikte wel verandering: in maart bracht Nike een ode aan alle sportende moeders. 26

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 82