'Helaas is nu Estavana weg, maar we zijn ontzettend blij dat Nycke weer aansluit' TOKIO 2Q20NE procent zijn, we ook geen 100 procent goede uitkomst hebben." Maar beter naar voren kijken dan naar achteren, denkt ze ook. Naar de Spelen, die na al dat 'hikken, wachten, smachten' nu dan toch naderen. Het is fijn om te weten dat het doorgaat. „Mentaal kriebelt het gewoon." Ja, de afgelopen twee jaar waren totaal anders dan ver wacht. 2021 zou altijd al een speciale zomer worden. De zomer van haar bruiloft met Mart, begin juni. Alles was geregeld: de locatie, de dag, maar toen kwam de verplaat sing van de Spelen en de ver plaatsing van clubcompetities en uit eindelijk besloten ze wel voor de wet te trouwen, maar ook dat het grote feest maar op een ander moment moest plaatsvinden. Vervolgdatum voorals nog onbekend. Ook zonder huwelijksfeest is 2021 al zo speciaal: het is de zomer van de uit gestelde Spelen. „Van heel bijzondere Spelen, met vele restricties, veel testen, ander publiek, randzaken waar we pro beren ons niet mee bezig te houden. Maar we zijn vooral heel blij dat het toernooi wel gewoon gespeeld wordt." Over een paar weken vertrekt Wester naar Tokio, sinds een paar dagen is ze op Papendal. Deze vrijdag staat in het teken van een digitaal persmoment, waar ze in haar pauze zwaaiend en met dancemoves het beeld opvrolijkt, als ze journalisten ziet wachten op het arrive ren van Nycke Groot. Ook Wester was verrast dat de middenopbouwster terugkeerde bij het Nederlands team, na tweeënhalf jaar absentie. Zij, Groot en Lois Abbingh waren de afgelopen jaren teamgenoten bij Odense. En ja, ze hadden het wei eens over een rentree. „Maar Lois en ik zeiden altijd tegen Nycke: 'We hebben je er supergraag bij, maar je moet het zelf willen.' Nu is het zover, terwijl de nood door het opnieuw geblesseerd wegvallen van Polman hoog is. Wester: „Je weet in onze sport dat er in vijf jaar veel kan veranderen, want handbal is super blessuregevoelig. En nu is helaas Estavana weg, maar zijn we ontzettend blij dat Nycke besloten heeft weer aan te sluiten. Ze is een fantastische speelster." Over exact een maand begint de poulefase op de Spelen, met een wed strijd tegen gastland Japan. Maar over tegenstanders denkt Wester nog niet te veel na. Dat komt in Tokio wel. „Eerst zijn we deze weken bezig met onszelf." Aan resultaten denkt ze evenmin. „We weten toch al dat het een heel moeilijk en zwaar toernooi is. Van de twaalf deelnemers behoren tien landen tot de kanshebbers voor de medailles. En als het goed valt, horen wij daarbij." O 15 december 2019: Oranje is in het Japanse Kumamoto ten koste van Spanje wereld kampioen geworden. Wester, haar gouden medaille om de nek, toont de trofee. FOTO RONALD H00GEND00RN VRIJDAG 25 JUNI 2021 20 augustus 2016, Rio de Janeiro: Tess Wester laat haar tranen de vrije loop nadat ze met Oranje de strijd om olympisch brons heeft verloren van Noorwegen, foto pim ras DONDERDAG 22 JULI 2021 25

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 81