oqp 'Metgoud zouden we tevreden zijn. Maar nu wil ie er nog drie, vier of vijf Niemand op straat, de supermarkten zijn open, maar daarmee houdt het ook wel op. „We hebben elkaar en dat is het", zegt Wester, refererend aan haar verloofde, profvoetballer Mart Lieder. Uitslapen en thuis trainen met koor den en gewichten van twintig kilo, dat is het devies. Of het echte werk na bootsen; dan 'probeert' Mart een balle tje te gooien en maakt zij daar keep- bewegingen bij, „Maar ja, dat is wel heel anders." En nee, als hij schopt in plaats van gooit, werkt dat niet beter. „Superlastig joh, dan komt die bal van onder, daar heb ik helemaal geen kijk op. En dan moet ik zo meteen nog van sport wisselen ook." Het is een rare tijd. Ze leeft naar de Spelen toe, maar de grote vraag is: gaan die wel door? „Zo niet, dan zal het ook echt niet anders kunnen. Dan kun je er niks anders dan vrede mee hebben." De videoverbinding loopt deze keer binnen Nederland, want corona werpt nog steeds zijn schaduw over de wereld en daarmee ook over een persmoment van de nationale handbalsters. De Spelen zijn uitgesteld met een jaar, maar er wordt wél weer gehandbald. Het EK in Denemarken is in aantocht en daarom komt het Nederlands team deze week samen op Papendal. Wester heeft een hectische periode achter de rug, met PCR-testen, reizen en onduidelijkheid over de clubcompe titie. Het EK wordt haar eerste optre den als wereldkampioene, maar de keepster haalt slechts de schouders op bij het horen van dat stempel. Nieuw toernooi, nieuwe kansen, er zijn weer veel verschuivingen in het team, somt ze op. Zo ontbreken Estavana Polman en Delaila Amega door blessures. En zoveel verschil maakt het in haar ogen toch al niet. Zes jaar geleden dachten landen misschien nog opge lucht: 'ah, Nederland' na een loting. „Maar de afgelopen vijf jaar al niet meer. Iedereen weet dat we bij de top 5 van de wereld zitten, er wordt sowieso rekening gehouden met ons. Of je nou tweede op een EK wordt, of wereldkam pioen, ik denk niet dat het anders is." Dat geldt ook andersom: Wester staat niet vaak meer stil bij haar gouden plak. Dat is vaak het manco van de top sporter, of noem het de belangrijkste voedingsbodem voor nieuw succes: „Je weet dat je zo goed bent als je laatste wedstrijd en wilt altijd meer. We zeiden altijd: als we goud hebben, eindelijk, dan zijn we tevreden. Nu heb je het een keer, maar denk je helemaal niet zo. Nu wil je er nog drie, vier of vijf." Het EK was een deceptie. Plaats 6, daar doet ze het niet voor. Natuurlijk, er zijn oorzaken aan te wijzen: Polman, de beste speelster van het gewonnen WK, ontbrak door een blessure, ze hebben een jong team, gebrek aan ervaring. „En misschien was dit wel goed, zodat iedereen daarna iets had van: we moe ten er een stapje bij doen. We zijn met de neus op de feiten gedrukt: alles ligt zo dicht bij elkaar dat als wij niet 100 DINSDAG 24 NOVEMBER, 2020 DINSDAG 16 MAART, 2021 Tess Wester op de rode loper met haar partner Mart Lieder. In juni stapten ze in het huwelijksbootje, maar een feest was door corona niet mogelijk, fotoanp 24

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 80