'Een tunnel kan ook te lang worden. Dan ga je er minder van genieten' TOKIO 2Q20NE manier een best wel bittere nasmaak overgehouden." Destijds in Brazilië voelde Wester zich na wekenlang voor bereiden een beetje zoals nu: moe, opgebrand door het opgelegde stra mien, in de hoop op succes. Toen moesten de wedstrijden nog beginnen. In Rio werden ze vierde, grepen precies naast de medailles. „Achteraf zaten we misschien iets te lang aan één stuk bij elkaar, met weinig rust. Een tunnel kan goed zijn, maar kan ook te lang worden. Dan ga je er minder van genieten. Iedereen heeft ook andere behoeftes." Daar leerden ze van, denkt ze nu, ze zijn inmiddels een beter team. „Er is voor ons geen andere optie dan de Spelen halen. We willen het zó graag. En ik zou heel graag Spe len meemaken waarbij ik achteraf kan zeggen: ik vond het ook echt léük." Al ging haar wekker vanmorgen van wege een jetlagprotocol al om 6.00 uur en kan ze nog wel wat extra uurtjes slaap gebruiken, met de energie van Wester gaat het 'heel goed'. Nee, vakan tie heeft ze nu niet nodig, al was dat weekje weg echt heerlijk. „Zuid-Italië, moet je ook doen!" Over een paar uur vliegt ze met Oranje naar Japan en daarna is het waarschijnlijk de hele dag vechten tegen de slaap. Maar haar remedie is simpel: koffie erin en gaan. Wester leeft voor het spelen van toernooien. Er komt er weer eentje aan: het WK. Met een nieuwe bondscoach, Emma nuel 'Manu' Mayonnade, het ontbreken van routinier Nycke Groot én flink wat debutanten. Dus als Wester in de ontbijt zaal van een hotel in Hoofd dorp tijdens een persbijeen komst wordt gevraagd naar het doel in Japan, zegt ze: „Ik weet niet of het podium realistisch is." Nederland haalde de laatste jaren op de belangrijkste mondiale toernooien altijd eremetaal. „Maar er is nu heel veel veranderd in de groep, plus het is het eerste toernooi van Manu. En ja, er komt ook een portie geluk bij kijken." Gek idee, vindt ze, dat ze in dit team op haar 26ste tot de oudsten behoort. Maar denk niet dat ze daarmee ook automatisch tot de meeste serieuze speelsters behoort naast het veld. „Een beetje lol trappen vind ik wel fijn hoor." Schoudertikje links, terwijl ze rechts staat en de andere kant op kijkt, bij- voorbeeld. Kijk, ze wil het hoogste bereiken met Oranje, dat sowieso, ze werken hard ('we trainen ons helemaal de knetter'), maar het team staat voor meer: voor gezelligheid, voor lange vriendschappen, voor terugkomen bij een groep generatiegenoten met wie ze in een aantal gevallen opgroeide. Een podiumplek op het WK bleek rea listisch. Sterker nog, op deze dinsdag middag, in de videoverbinding tussen Nederland en Denemarken, zit een wereldkampioene. Plaatsing voor de Spelen is daarmee ook meteen zeker, het olympisch kwalificatietoernooi kan uit haar planning. Maar Wester is ook een wereldkampioene in quarantaine. De grenzen zijn net gesloten door de dreiging van het coronavirus. Odense, waar ze al jaren woont en speelt, is ver worden tot een 'spookstadachtig' oord. NÉMr l WOENSDAG 20N0VEMBER 2019 Wester zoals we haar al jaren kennen uit het Nederlands team: zeer expressief na een zege van haar ploeg of een fraaie redding op haar eigen conto, fotoafp DINSDAG 17 MAART2020 DONDERDAG 22 JULI 2021 23

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 79