OQp Dagboek van handbalster Tess Wester, die met Oranje toeleeft naar een nieuwe kans op de Spelen Een dagboek van ruim een jaar verdubbelde door het uitstel van de Olympische Spelen in formaat. Handbalkeepster Tess Wester op verschillende momenten in haar leven, waarin ze wereldkampioen werd met Oranje en het team zag veranderen, tot vlak voor het toernooi waarop ze revanche wil nemen. „Mentaal kriebelt het gewoon." Nog iets meer dan een jaar tot de Olym pische Spelen, denkt Tess Wester deze woensdag, terwijl ze op een stoel zit in een gang op het nationale sportcen trum Papendal. Over tien minuten stapt de handbalster de naastgelegen trainingshal binnen, ter voorbereiding op een oefeninterland met Rusland die ze 'tussen aanhalingstekens, nog even tjes' doet. Wester snakt naar vakantie na een seizoen met meer dan zeventig wedstrijden. „Bizar veel." Haar lichaam is moe, haar geest evenzeer. Een week, zo lang heeft de keepster straks vrij. Je kunt denken: het is maar een week, zegt ze. „Maar tegelijkertijd is het ook iéts." Italië. Eten. Zon. Wijn. En ab-so-luut geen trainingen. Het wordt haar laatste vakantie van de komende twee jaar, denkt ze dan nog. En ze somt haar verwachte schema ('gekkenwerk) even op. „Straks de voorbereidingen bij de club. Dan spelen we competitie, daarna het WK in december, in april het olym pisch kwalificatietoernooi, weer terug naar de club, dan de voorbereiding op de Spelen. En na de Spelen beginnen de clubverplichtingen meteen weer." Maar goed, ze zou kunnen stoppen met topsport, dan heeft Wester elk weekend vrij. Maar dan is er ook geen WK, zijn er geen Spelen. Hier kiest ze bewust voor. En wat die Spelen betreft: het vuur brandt. Ze wil revanche, net als de rest van haar team. „Iedereen heeft na de vorige Spelen op zijn eigen 'Hikken, wachten, smachten' en dat nog een jaar extra Tekst Lisette van der Geest WOENSDAG 29 MEI, 2019 99

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 78