'Een uur op tv naar je zoon kijken, niks voor mij' TOK10/2020NE Zelf werd Adrie zevende in de wegwedstrijd op de massaal geboycotte Spelen van '80 DE THUISBLIJVER Adrie van der Poel, vader van mountainbiker Mathieu van der Poel jê± Is Mathieu van der g Poel ergens een wed- fW strijd fietst, is vader I H Adrie (62) nooit ver weg. In het veldrijden rijdt hij de enorme camper en staat op zijn post om te zorgen dat de fietsen van zijn zonen David en Mathieu spic en span zijn. Fietst Mathieu op de weg, dan staat Adrie met bidons langs het parkoers. Alleen bij het mountainbiken wil hij nog wel eens ontbreken. Behalve dan in Tokio, zo was de gedachte. De olympische mountainbikewedstrijd is voor Van der Poel jr. met afstand de belangrijkste wedstrijd uit zijn leven. Vader Adrie en moeder Corinne zouden erbij zijn, maar corona bepaalde anders. ,,Vorig jaar hadden we alles al geregeld. We zouden met een bevriend koppel gaan. Voor tien dagen en dan puur voor het mountainbiken en mis schien nog één andere sport. Maar ook om Japan en de re gio rond Tokio te ontdekken.'' Restricties Met het uitstellen van de Olympische Spelen ging ook een streep door de reis van Corinne en Adrie. Ze zijn al lang blij dat ze het geld terug hebben kunnen krijgen. Nog een keer de reis boeken met het risico dat het niet door gaat, was geen optie. De kans dat ze Mathieu aan het werk hadden kunnen zien, was ook uiterst klein gezien de vele restricties voor publiek. ,,Dus nu blijven we thuis. Voor mij is het nu een koers zoals vaak als ik er niet bij ben. Hoe ik ernaar ga kijken? Nou, daar kan ik een dag van tevoren ook nog over nadenken. Soms ben ik in de tuin bezig en ga ik af en toe even kijken. Echt zitten kijken op televisie, een uur naar je eigen zoon, dat is niks voor mij. Veel te nerveus. Toen hij dit voorjaar Strade Bianche won, was ik hier mijn bomen aan het opsnoeien.'' Duimpje 's Ochtends zal Adrie Mathieu een berichtje sturen en na de wedstrijd een duimpje. Zoals altijd. Dus ook voor deze olym pische mountainbikerace, al jaren het grote doel van zijn zoon. Hij verliet er ondanks een geweldig optreden in de eerste week zelfs voortijdig de Tour de France voor. Zijn vader begrijpt dat wel. Zelf werd Adrie zevende in de weg wedstrijd op de massaal geboycotte Spelen van 1980 in Moskou. ,,De Spelen zijn maar eens in de vier jaar, de Tour kun je elk jaar rijden." O (Daan Hakkenberg) Zelfs naaste familie van olympiërs is niet welkom in Tokio. Hoe moet dat de komende weken met de meest trouwe fans van allemaal? Links: oud-wielrenner en vader Adrie van der Poel. Onder: zoon Mathieu, die op mountainbike goud aast tijdens deze Spelen. FOTO'S PIM RAS ANP DONDERDAG 22 JULI 2021 21

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 77