EEN GOED ONTBIJT IS HET HALVE WERK ^HIPPERS 'Met een sterke start haal je meer uit je dag' dB nnFHE^-VflK advertentie Een goed ontbijt en even lekker bewegen: de gouden combinatie om sterk aan je dag te beginnen. Dafne Schippers, Epke Zonderland en Jetze Plat, topsporters en ambassadeurs van Campina, doen dat ook in Tokio. Thuis in Nederland begint atlete Dafne Schippers (29) haar dag graag met een gezond en eiwitrijk ontbijt. Wat nooit ontbreekt: kwark van Campina. "Dat is voor mij heel belangrijk", aldus de tweevoudig wereldkampioene op de 200 meter, de afstand waarop ze in 2016 zilver veroverde op de Olympische Spelen in Rio de Janeiro. "In kwark zitten veel eiwitten, een perfecte basis voor mijn trainingen. Als topsporter moet je mentaal supersterk zijn; hoe meer rust in je hoofd, hoe beter je op de baan kunt zijn. Die ochtendroutine draagt daaraan bij. Een goed begin is het halve werk." "Ik haal mijn kracht uit de com binatie van training en voeding", vertelt turner Epke Zonderland (35). Hij is drievoudig wereld kampioen op de rekstok en won op dat onderdeel onvergetelijk olympisch goud in Londen 2012. "Tijdens de training beschadig je je spieren en daarom is ook kort na de training proteïne belang rijk." het hoogst haalbare", zegt hij. "Voor mij is sport een levensstijl, ik wil elke dag het maximale eruit halen." Tip voor tv-kijkers Een tip voor tv-kijkend Nederland: omdat de meeste wedstrijden vanwege het tijdsver schil plaatsvinden in de Nederlandse nacht en ochtend, betekent dat vroeg opstaan. NOC-NSF Fysiek én mentaal fit Goede voeding is dé motor om het lichaam aan te zetten tot bewegen, of je nu voor goud gaat in Tokio of aan je eerste voetbal training of judoles begint. Het helpt mensen om veerkrachtig in het leven te staan en zowel fysiek als mentaal fit te blijven. Dat geldt dus ook voor handbiker Jetze Plat (30), die bij de Paralym pics van 2016 opzien baarde door medailles te veroveren in twee verschillende sporten (goud op de paratriathlon en brons bij het handbiken). Ook hij is ambassa deur van Campina en kan straks de sterke start maken die hij gewend is. "Ik streef altijd naar Als je je dag begint met een goed ontbijt en een beetje beweging, dan voelt dit al veel beter. "Dat kan al door een paar keer de trap op en neer te lopen", zegt Epke Zonderland. "Of ga een rondje wandelen of hardlopen. Met zo'n sterke start haal je meer uitje dag." Voor sterke spieren Samen met Epke Zonderland en Erik te Velthuis, de chef-kok van Papendal, is Schippers betrokken geweest bij de ontwikkeling van de Campina-kwark. De eiwitten (proteïnen) in de kwark dragen bij aan sterke spieren, ze zorgen voor de groei en de instandhouding ervan én ondersteunen het herstel van de spieren na het sporten. Leverancier TeamNL Voor topsporters zijn alle details van belang, ook de juiste voe ding. Niet alleen tijdens de trai ningen in Nederland, maarzeker ook wanneer de beste prestaties moeten worden geleverd: op de Olympische en Paralympische Spelen. Daarom levert Campina op verzoek van TeamNL kwark aan de Nederlandse atleten in Tokio.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 70