999 SCHIPPER ËKOGAMES Het is nog steeds een van de beste tijden ooit. Als je dat niveau had kunnen continueren, had je altijd om de medailles meegedaan. „Ja, maar het is wel écht achteraf praten. En Ik heb ook een paar jaar continu heel hard gelopen. Altijd 22 rond op de 200 meter. Het Is niet een kwestie van: Ik heb één uitschieter gehad en daarna nooit meer. Ik ben een aantal jaar continu goed geweest en daarna Is het wat minder geworden. En daar vecht Ik nog steeds voor, om terug te komen." Vlagen van hoop Ze toont zich vastberaden en zegt er alles aan te doen om In Tokio zo goed mogelijk te zijn. Dan kunnen er nog mooie dingen gebeuren, denkt ze soms, tijdens vlagen van hoop en rond betere trainingen. Want die zitten er de laatste tijd wel weer vaker tussen. „Het Is wachten tot het allemaal op zijn plek valt. Ik weet dat Ik het nog kan. Dat Ik het talent heb, de snelheid, maar dan moet mijn lijf het ook willen." In 2015 en 2016 wist Schippers: op een gegeven moment komt dat laatste stuk en dan pak Ik Iedereen. Nu ontbreekt dat vertrouwen. Ze vertelt over een wedstrijd In Florence, vorige maand. Na 120 meter Vechten, knokken, strijden. Schippers deed het toen al, maar nu misschien nog wel meer. Haar lijf Is gete kend door al die jaren sprin ten op het hoogste niveau. Dag In dag uit heeft ze pijn. Vrijwel altijd moet ze rekening houden met haar rug. Het Is ook voor Bennema, met wie ze sinds eind 2018 weer samenwerkt, lastig manoeuvreren. Zelf noemt Schip pers het tijdens dit Interview een dubbele hernia, volgens de artsen Is het feitelijk gezien nog een voorstadium daarvan. Hoe dan ook: haar rugproblemen hebben haar de voorbije twee jaar vaak ver terug geworpen. Er waren ochtenden waarop ze amper haar bed uit kon komen, of dat ze goedgemutst op de baan stond maar na één sprintje al voelde: dit wordt 'm niet. Natuurlijk dacht ze dan weieens aan stop pen, zegt ze, maar telkens was de drijfveer om door te gaan groter. dacht ze: nu komt de snel heid. Maar de snelheid kwam niet, ze liep gevoelsmatig tegen een muur aan. Kun je uitleggen hoe groot dat verschil is? Het gaat om fracties, tienden van een seconde. „Het Is superminimaal. Als je bij de start niet jouw maximum niet haalt, verlies je net twee procent voor de snelheid In het tweede stuk en die snelheid verlies je weer net In het laatste stuk. Dat klinkt misschien gek, maar het Is echt een optelling. Als je het verliest In de start, verlies je het óók In het einde. Je kunt het niet compenseren." Mede hierom beslist ze pas In Tokio of ze de 200 meter loopt. Haar deelname aan de esta fette Is zeker, verder zal ze kie zen voor een of belde Individu ele sprintnummers. Na de Spelen zal ze misschien nog een paar wedstrijden doen en daarna zo'n twee maanden op vakantie gaan om de balans op te Dit seizoen boekte Schippers nog weinig bemoedigende resul taten. Hier is ze op weg naar plek 4 op de 100 meter tijdens de FBK Games van vorige maand, met 11,15 seconden haar beste race dit jaar. FOTOANP Schippers beste tijd van dit seizoen op de 200 meter is 22,70, eerder deze maand gelopen in Hongarije. Dat is ruim een seconde boven haar PR: de 21,63 waarmee ze in 2015 wereldkampioene werd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 68