T0KI0/2020NE Ze weet nog heel goed hoeveel mensen zeiden: hier moet je van genieten. Ze waren met velen en ze hebben het haar tig keer op het hart gedrukt. Maar het ging het ene oor van Dafne Schippers in en vrij vlug het andere weer uit. Want wat is dat voor onzin-iets? Dacht ze dan. Waarom genieten? Ze spreekt over een trein. Een trein die alsmaar op volle vaart voortdenderde, en zij die niet peinsde uit te stappen en even stil te staan. En bovendien, genieten, tja ,,Ik wist niet hoe." Ze zegt het licht geëmotioneerd. Graag had ze toen geweten wat ze nu weet. Dat succes niet zo vanzelfsprekend is als het toen leek. Maar alles ging zo snel zo goed, alles was nieuw, ook haar schurende, wringende, knellende status als ster. Die past haar inmiddels beter, vertelt Schippers deze ochtend op sportcentrum Papendal. Met haar persoonlijk gaat het goed, met de beoefening van haar sport niet. De laatste twee jaar is ze vaak ernstig beperkt door haar rug - slijtage van de tussenwervels, een voorstadium van een hernia - en daarom predikt ze realisme. ,,Het is niet dat ik nu zeg: ik ga gewoon voor de medailles meedoen. Maar ik blijf keihard werken en hoop dat ik nog steeds harder ga en dat gevoel terug ga krijgen." Klok kapot? Dat gevoel. Van 2015, 2016, en al mindere mate 2017. Haar topjaren in de sprint. Het waren bijzondere avonden waarop ze de sportwereld versteld deed staan. In Peking, in 2015, dacht ze zelf dat de klok kapot was. Zó hard lopen, dat kon toch niet? Maar met de tijdwaarneming was niets mis, in het zinderende Vogelnest. 21,63 seconden op de 200 meter, een tijd voor de eeuwigheid. De zomer daarop in Rio de Janeiro smeet ze met haar spikes zowat een deuk in de blauwe baan. Met 21,88 was ze één tiende van een seconde DONDERDAG 22 JULI 2021 9

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 65