Overwinning Alles is anders Ware liefde <r% Fakir zonder tapijt Verder in dit magazine T0KI0/2020NE Beste nieuws is dat er van over de hele planeet atleten naar Tokio gaan Eerst niet. Toen weer wel. Toen niet, toen wel, toen niet en uiteindelijk wel - een jaar later weliswaar, maar toch. Van uit stel is geen afstel gekomen, de Olympi sche Spelen van Tokio gaan zowaar door. Het zullen vreemde Spelen worden, in een decor en in omstandigheden die we niet gewend zijn. Met strikte maatregelen en uiteindelijk hele maal zonder toeschouwers. Er is zo lang over het coronavirus en de gevolgen gepraat, zo veel over geschreven en gezegd dat je bijna zou vergeten dat er ook nog wordt gesport in Tokio. Zelden zal er een sterkere Nederlandse afvaar diging naar de Zomerspelen zijn gestuurd. Van windsurfen tot hordenlopen, van judo tot zwem- men en vrijwel alle onderdelen op twee wielen: er komen heel veel Nederlandse medaillefavorieten aan de start. Het is niet voor niets dat Nederland bij data-analyses van verschillende platforms angstaanjagend veel plakken scoort. De Oranje-equipe is een mix van jong en oud, van ervaren en hongerig. Het wordt de eerste gooi naar olympisch goud voor Kiran Badloe en Harrie Lavreysen en het laatste kunstje voor Epke Zon derland en Anna van der Breggen - exponenten van een extreem succesvolle generatie. Maar hoeveel er ook wordt gewonnen en ver loren, het beste nieuws is toch dat er van over de hele planeet atleten naar Tokio worden gestuurd. Voor het eerst na de pandemie wordt er weer gestreden om olympische medailles. En dat is al een overwinning op zich. Thijs Zonneveld Niets kan mij meer tegenhouden, dacht ze na haar zilveren race in Rio. Goud in Tokio, voor minder deed Dafne Schippers het niet. Nu weet ze: die snelheid van toen was toch niet zo vanzelfsprekend. Het geel in de Tour was natuurlijk prachtig, zeker als eerbetoon aan opa. Maar zelfs dat zal verbleken bij de glans van olympisch goud op de mountainbike. Over de grootste passie van Mathieu van der Poel. dj 41 Het is soms alsof turner Epke Zonderland geen angst kent. Vliegen doet hij zonder vleugels én zonder vangnet, maar ook zonder aarzeling en reserves. Het resultaat is soms alles (zoals op 7 augustus 2012 in Londen), andere keren niets. Hoe eindigt zijn laatste vlucht? 04 06 16 18 22 26 De Japanse spagaat 28 Typisch Tokio 32 Wordt dit nog wel leuk? 36 De medaillefabriek 38 Dagboek Tess Wester 45 De 10 grootste sterren 53 Paai de Japanners! Geesink in full colour Engagement? Foei! Globetrotter Hassan Olympische gids Dit doet uw krant DONDERDAG 22 JULI 2021 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 59