Win 2 tickets voor de GP van Monza! «as. Fabio Jakobsen wint bijna jaar na horrorcrash rit in Ronde van Wallonië 10 Voor het eerst sinds zijn crash in de Ronde van Polen heeft Fabio Jakobsen een rit gewonnen. Dat zullen vorig najaar weinig mensen voor mogelijk hebben gehouden. Ga naar pzc.nl/gp-spel In het St. Barbara-hospitaal van So- snowiec in Polen stonden zijn ou ders en vriendin Delore dagenlang in figuurlijke zin langs de lijn. Te bidden, te smeken voor Fabio Ja kobsen. Niet dat hij een wielerwed strijd zou winnen, maar dat hij in leven zou blijven. Dat hij later die maand zijn 24ste verjaardag kon 'vieren'. Jakobsen, wielrenner bij Deceu- ninck-Quick Step en op dat mo ment nog Nederlands kampioen, vocht er voor zijn leven, omdat hij op 5 augustus 2020 de hoofdrolspe ler werd in een ware horrorcrash. Het verhaal is bekend. In de eer ste etappe van de Ronde van Polen vloog hij door een beuk van Jumbo Visma-renner Dylan Groenewegen met enorm hoge snelheid over de dranghekken heen. Een gebeurtenis die hem dagen in levensgevaar bracht. Eentje die ook een enorme impact had op de aanstichter. Groenewegen werd voor lange tijd geschorst, maar was mentaal zó bevangen door schuld- gevoelens dat velen in de wieler sport niet alleen uitgingen van het einde van de wielercarrière van Ja kobsen, maar ook vreesden voor die van Groenewegen. Die laatste keerde na zijn schor sing in de Ronde van Italië terug in het peloton. Dat hij niet meteen zijn oude niveau haalde in de mas sasprints, leek iedereen te begrij pen. Een jaar geleden hielp ik Fabio om in leven te blijven. Vandaag hielp ik hem te winnen Bij de rentree van Jakobsen, in april in de Ronde van Turkije, was al helemaal niemand bezig met zijn prestatie. Hij was weer wielrenner, en dat op zich was al iets om enorm te koesten. Maar nu, bijna een jaar na die eer ste etappe in de Ronde van Polen, zijn ze allebei weer winnaar. Groe- newegen won dinsdag de eerste etappe van de Ronde van Wallonië, Jakobsen een dag later de tweede rit. Het mag een wonder worden genoemd. En zo voelt het met name voor Ja kobsen waarschijnlijk ook. ,,Ik moet veel mensen bedanken: mijn vrien din, mijn familie, de dokters en mijn team, zonder hen zou dit niet mogelijk zijn geweest", zei hij na zijn overwinning in België. Bij dat team bleef hij nog wat lan ger stilstaan. Jakobsen zei blij te zijn er onderdeel van uit te maken. Deze overwinning is ook een beetje van hen. Van één van hen in het bijzon der. Want de manier waarop Flo- rian Sénéchal erop reageerde, om schreef de situatie het allerbeste. 'Een jaar geleden hielp ik Fabio om in leven te blijven', schreef de Fransman op zijn Twitter-account. 'Vandaag hielp ik hem te winnen. Ik ben trots en heb veel respect voor hem en zijn familie'. En dat respect verdient hij zelf ook. Direct na de valpartij in Polen zag Sénéchal hoe Jakobsen dreigde te stikken in zijn eigen bloed. Uit een reflex tilde hij zijn hoofd op zo dat het bloed kon doorstromen, achteraf smekend dat hij zijn ploeg genoot daarmee geen dwarslaesie had bezorgd. Hoe anders waren de emoties bijna een jaar later. ,,Om hier te winnen na die valpartij is een emo tioneel moment voor mij", bena drukte Jakobsen. ,,Al helemaal om dat mijn familie hier ook is. Ze heb ben mij kunnen zien doen wat ik het liefste doe en hebben me de overwinning zien pakken." In Zolder, waar de tweede etappe van de Ronde van Wallonië fi nishte, stonden ze dus letterlijk langs de lijn. 'Gewoon' weer te ho pen dat hij een wielerwedstrijd zou winnen. Het is ongetwijfeld zoveel meer dan waar ze in het St. Barbara- hospitaal van Sosnowiec voor heb ben gebeden. Juich jij Max in ItaLië naar de overwinning? Doe mee met het G P-spel en wie weet vertrek jij op zondag 12 september per Oranje charter rechtstreeks vanaf Rotterdam naar het vLiegveld van Milaan-Bergamo voor een 1-daagse trip naar het circuit van Monza voor 2 personen. trip e GRAND PRIX Wallonië le soutien donderdag 22 juli 2021 PC Voor zijn team, familie en natuurlijk voor zichzelf Marijn Abbenhuijs Zolder - Florian Sénéchal TRAVEL 7 deceuninck ■i. WINDOW» >1/ QUICK-STEP Fabio Jakobsen geniet op het podium van de eerste zege sinds zijn val in Polen. foto bruno fahy/belga

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 54