Feyenoord mag Drita zeker niet onderschatten 9 Zahavi uitblinker met drie goals en een assist v iV5,2 "*-'v Ar: - -v-;.v *Vv- Muslera nog wat vervelender. Mario Götze krulde de bal schitte rend in de bovenhoek, nadat hij op subtiele wijze was bediend door Zahavi. Kort voor tijd was de aan valler van PSV wederom de ge vierde man, nadat hij de defensie van 'Gala' omspeelde. Götze zorgde er daarna voor dat PSV vrijwel zor geloos naar Istanboel kan afreizen: 5-1. Vorig jaar leek soms alles tegen te zitten voor de spits van PSV Niet alleen vanwege zijn assist en drie goals werd Zahavi bij PSV de man van de wedstrijd, maar ook omdat hij voortdurend de defensie van Galatasaray afjoeg. Vorig jaar leek soms alles tegen te zitten voor de spits van PSV, maar de start van zijn nieuwe seizoen was gisteren prima. In zijn laatste drie Europese duels voor PSV heeft Zahavi zeven keer gescoord en volgende week moet PSV voorkomen dat het op nieuw niet goed genoeg is om door te gaan. Schmidt kan dan waarschijnlijk weer beschikken over een fitte Gakpo, die de talentvolle Yorbe Vertessen kan verdringen uit de ba sis. De jonge Belg kan PSV dit sei zoen ongetwijfeld helpen, maar mist soms nog de beheersing in de afronding. Opvallend is wel dat Schmidt gisteravond helemaal geen gebruikmaakte van Jordan Teze, die vorig seizoen een uitstekend sei zoen draaide bij PSV. Mwene genoot de afgelopen oefenwedstrij den al zijn voorkeur als rechtsback. Jens Toornstra moet even goed luisteren, kort nadat hij gearri veerd is in de Kosovaarse hoofd stad Pristina, decor van de wed strijd FC Drita - Feyenoord van vanavond. Welkom zijn ze van wege de corona-maatregelen niet in het Stadiumi Fadil Vokrri, de aanhangers van de Rotterdamse club. Maar als vanzelfsprekend weergalmen hun klanken door de strakblauwe lucht van Zuidoost Europa. 'Jensie mag ik een kaartje', zingen ze. ,,Mooi", zegt de mid denvelder, lachend. Er is alleen één 'maar', voegt hij eraan toe. ,,Ik kan geen kaartje voor ze regelen." De inmiddels 32-jarige Leider dorper heeft geen slapeloze nach ten meer voor een Europese wed strijd met Feyenoord. Ook al be seft hij dat de verwachtingen van het Legioen weer hoog zijn, zelfs na een seizoen waarin hun club zo moeizaam presteerde. Op zijn manier probeert Toornstra die verwachtingen toch ietwat te temperen in Kosovo. ,,FC Drita is een ploeg die probeert te voetbal len, goed is in de combinatie en gevaarlijk kan zijn in de omscha keling", zegt hij, ten teken dat hij de door trainer Arne Slot aangele verde beelden goed bekeken heeft. ,,We zullen echt vol aan de bak moeten." Trencin En als iemand weet waarover hij praat is het Toornstra wel. Sinds 2014 loopt hij al mee in de Kuip. Moeiteloos kent hij dus de weinig sprankelende statistieken van Feyenoord. Van de laatste 23 uit wedstrijden in de Europa League, weet hij, gingen er zeventien ver loren. Schrikbeeld is de 4-0 neder laag in 2018 bij AS Trencin. Toorn- stra hoopt dat die bewuste wed strijd een les is voor het treffen van vanavond (21.00 uur) tegen FC Drita, in de tweede voorronde van de nieuwe Conference League. ,,Van onderschatting van je tegenstander mag natuurlijk nooit sprake zijn", beaamt hij. ,,Maar onbewust was dit tegen Trencin misschien wel het geval. Dat mag niet meer gebeuren." Onderschatting. De term valt vaker in Pristina, waar de tegen Werder Bremen uitgevallen Luis Sinisterra volledig fit uit het vlieg tuig is gestapt en dus gaat spelen vanavond. Een waarschuwing lijkt het, in aanloop naar het tref fen met de nummer 2 van Kosovo. ,,We hebben afgelopen seizoen niet dusdanig gepresteerd dat wij in de positie zijn om ploegen te onderschatten", stelt trainer Arne Slot. ,,En bovendien zie je dat de krachtsverschillen in internatio nale wedstrijden altijd klein zijn, ongeacht wie tegen wie speelt. We moeten tweemaal heel goed zijn om FC Drita te verslaan." Krachtsverschillen in internationale wedstrijden zijn altijd klein, ongeacht wie tegen wie speelt De coach lijkt vanavond te kie zen voor de ploeg die afgelopen zaterdag met 2-1 won van Werder Bremen. Enige vraag is wie in de spits staat: Róbert Bozemk of Na- oufal Bannis. Het antwoord daarop zal volgens Slot vanavond pas volgen. Wat vaststaat: Toornstra speelt. Precies zoals hij de laatste zeven jaar bijna altijd deed. En geregeld was dat prachtig, beseft hij. Neem die thuiswedstrijd tegen Sevilla in 2014 (2-0). Of die Champions League-zege op Napoli in 2017 (2-1). Zoals hij de ontmoeting met FC Porto (2-0) uit 2019 evenmin snel zal vergeten. Alleen stonden daar, met name buiten de Kuip, te vaak teleurstellingen tegenover. En dat moet nu anders, benadrukt hij. ,,Ik hoop dat we geleerd heb ben van het verleden." donderdag 22 juli 2021 PC RETURN WOENSDAG, 20.00 UUR GALATASARAY - PSV het seizoen Trtmr'OoiKtaiP A'WP OP'l J9s*±ï W >IV Cl O: s. 'ï.m .ATi" W - V, W H" I PSV - Galatasaray 1 2. Zahavi 1-0 35. Zahavi 2-0 2-1 42. Kiling 51Götze 3-1 85. Zahavi 4-1 88. Götze 5-1 Opstellingen Drommel Muslera Mwene Sekedika Ramalho Luyindama Boscagli Öztürk Max 62. Akgün Van Ginkel Teixeira 63. Pröpper Bayram Sangaré Turan Madueke 61. Feghouli 76. Thomas Kara Götze Kiling Vertessen 90. Tasdemir 63. Gakpo Babel Zahavi 61. Mohamed 90. Rosario Aktürkoglu 90. Falcao Scheidsrechter: Hernandez (Spa) Toeschouwers: 23.500 Hij kent de povere historie van Feyenoord in Europese uitdu- els maar al te goed. Jens Toornstra (32) weet dat het anders moet, vanavond in Kosovo tegen FC Drita. ,,Ik hoop dat we geleerd hebben.'' Dennis van Bergen Pristina -Arne Slot Feyenoord traint in het decor waar het morgen FC Drita treft in de Kosovaarse hoofdstad Pristina. foto anp MiMii mrmaiJman -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 53