3 uithaalde, gaat sputterend naar het einde Corona? Cocaïne Tokio in plaats van huwelijksreis Het mooie van topsport is ook keihard trainen, 's avonds uitgeteld op de bank liggen en dan de volgende dag weer opnieuw. Dat lukt nu niet en is natuurlijk niet leuk Brisbane Nycke Groot Sjef van den Berg Caia van Maasakker Lobke Berkhout Kiki Bertens Vraagtekens 'Parijs 2024' donderdag 22 juli 2021 GO VANAF MORGEN TOT EN MET 8 AUGUSTUS De Australische springruiter Jamie Kermond (36) mist de Spe len, nadat hij positief heeft getest op cocaïne. Hij zou in Japan zijn olympisch debuut maken. De Spelen van 2032 zijn toegewezen aan Brisbane (Australië). Het vrijdag getrouwde tenniskoppel Elina Svitolina en Gaël Monfils moet de huwelijksreis nog even uitstellen. Het Oekraïens-Franse stel stapte twee dagen later op het vliegtuig naar Tokio. ,,Het is voor een sporter heel speciaal hieraan mee te doen. Onze huwelijksreis hebben we gepland voor november'', aldus Svitolina. - Epke Zonderland (35) (33, handbal) Ze stond in haar hoogtijdagen te boek als een van de beste hand- balsters ter wereld. Na een afwe zigheid van 2,5 jaar keerde Groot onlangs terug Oranje, mede van wege diverse blessuregevallen (onder anderen Estavana Polman). Tokio is echt het laatste kunstje van de middenopbouwspeelster. (26, boogschieten) Helse hoofdpijnen kwellen de Bra bantse boogschutter al jaren. Na elke wedstrijd krijgt de wereldtop per gegarandeerd een pijnaanval en daarom stopt hij met topsport Zijn vierde plek van Rio ver beteren zou het ultieme j afscheid zijn. (32, hockey) De strafcornerspecia liste van het Neder lands hockeyteam stopt na de Spelen helemaal met top sport. Van Maas akker speelde tot nu toe 203 inter- lands en wil met een gouden plak afscheid nemen. In 2012 werd ze met Oranje al olympisch kampi oen, in 2016 restte zilver. (40, zeilen -4) Na het zilver van 2008 en brons van 2012 gaat Berkhout in Japan voor die ene ont brekende medaille. Maar liefst zes jaar was ze gestopt, totdat de naar een zeilpart- ner zoekende Afrodite Zegers belde. Berkhout wil niets liever dan haar 8- jarige dochter Belle trots maken. (29, tennis V) In dit rijtje met olympische spor ters een opvallende naam. De top- tennisster en voormalige nummer 4 van de wereld kondigde vorige week aan dat ze na de Olympi sche Spelen stopt. Bertens komt uit in het enkelspel en a - samen met Demi Schuurs in het dubbelspel. De toekomst "C 7 van wielrenner Tom Dumoulin (30) is na de olympische tijdrit in nevelen ge huld. Dat laatste geldt ook voor de plannen van de turntweeling Sanne en Lieke Wevers (29). En wat zijn de olympische ambities van de 37-jarige schermer Bas Verwijlen? Hij is van mening dat leeftijd van ondergeschikt belang is in zijn sport. Is het reëel dat de zwemtoppers Ranomi Kromowid- jojo (30) en Femke Heemskerk (33) er nog een olympisch traject aan vastplakken? Ze komen dit na jaar hoe dan ook nog in actie tij dens de lucratieve International Swimming League. Hierna is het nog maar 2,5 jaar tot 'Parijs 2024'... - Natasja Weber

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 47