Nihilisme nekt vervolg op 'The Hitman's Bodyguard' 12 FILMNIEUWS Winnaar Palm al snel in première Brody weer in film van Anderson Nu in de bios Le Regard de Charles Le Sorelle Macaluso My Salinger Year Je hebt actiekomedies die gaan voor hersenloos vermaak en je hebt zoiets als The Hitman's Wife's Bodyguard, het vervolg op het deels in Amsterdam geschoten The Hitman's Bodyguard uit 2017. In het vervolg druipt het nihilisme praktisch van elke scène. Michael Bryce (Ryan Reynolds) loopt na de gebeurtenissen uit de eerste film rond met een trauma. Stop met je baan als bodyguard, is het advies. Maar dat dat niet voor hem is weggelegd, blijkt wanneer Bryce een zonnig eiland bezoekt. Hij heeft am per een ligbed veroverd, of hij be vindt zich ineens midden in een schietpartij. Toevallig of niet, de echtgenote van zijn vroegere werkge ver Darius Kincaid (Samuel L. Jack son) staat voor zijn neus en smeekt hem haar te helpen. De plot doet er uiteraard niet toe. Dit is een film die zichzelf geen se conde serieus neemt, zo blijkt alleen al uit de aanwezigheid van een door Antonio Banderas gespeelde schurk met de naam Aristotle Papadopou- los. The Hitman's Wife's Bodyguard gelooft dat alles wat over de top, vul gair, grof en gewelddadig is, automa tisch ook topamusement oplevert. Wie daar tegen kan en niet snel afge stompt raakt, zal hier vast van smul len. lutionair Che Guevara speelt), La Mala Educación van de Spaanse grootmeester Pedro Almodovar en in het hartverscheurende en Golden Globe-winnende Babel. Die laatste film- en televisieprijs won hij zelf ook eens voor zijn rol in de serie Mozart in the Jungle. Niet pluis Een professioneel acteur weet zich ook professioneel op te stellen tij dens het promoten van een kwalita tief minder sterk eindproduct. In Old zit zijn personage samen met zijn ge zin en een handjevol andere vakan tiegangers vast op een afgelegen ei land waar het niet pluis is. Iedereen wordt er namelijk vliegensvlug ou der. ,,Ik denk dat de film relevante vragen stelt in deze tijden met een wereldwijde pandemie", meent Ber- nal. ,,Wij zijn het verstrijken van de tijd anders gaan ervaren. Het bracht veel ellende natuurlijk, maar ook iets moois. Hopelijk zijn mensen net als ik ook beter gaan inzien wat we écht essentieel vinden in het leven. Waar we écht naar verlangen. De karakters The Hitman's Wife's Bodyguard Ouder worden is volgens Golden Globe-winnaar Gael Garcia Bernal iets waar we met z'n allen minder bang voor moeten zijn. Het is een les die de Mexicaanse acteur leerde tijdens de pandemie én op de set van de horrorfilm Old, die vanaf vandaag te zien is in de bioscoop. Eens kijken of bij Gael Gar- da Bernal enige gêne te bespeuren valt. Hij moet toch ook weten dat het bizarre Old van de ooit zo vermaarde The Sixth Sense-regisseur M. Night Shyamalan niet de geschie denis zal ingaan als een meesterwerk. Hoe trots is hij op het eindresultaat? ,,Oh, zeer trots hoor", klinkt het nuchter. En vervolgens wat veiliger: ,,Ik ben vooral benieuwd naar wat andere mensen van de film vinden. Dat is veel interessanter dan wat ^k vind." Bernal brak in eigen land door in het Mexicaanse meesterwerk Amores Perros (2000) en acteerde vervolgens in tal van filmparels als The Motorcy cle Diaries (waarin hij de jonge revo- M&VIE INSIDERS donderdag 22 juli 2021 FILM Titane, onlangs op het festival van Cannes be kroond met een Gouden Palm, is vanaf 26 augus tus al in de bioscopen te zien. De film vertelt over een vrouw die sinds een bizar auto ongeluk een titanium plaat in haar schedel heeft. Hierdoor nemen haar fas cinatie voor au to's en haar moordlust toe. FILM Adrien Brody (foto), Tilda Swinton en Bill Murray hebben rollen gekregen in het nieuwste project van re gisseur Wes An derson. Het wordt de vijfde keer dat Adrien Brody samen werkt met Wes Anderson. Eer der had hij al rollen in The Grand Budapest Hotel, Fantastic Mr. Fox en The Darjeeling Limi ted. DOCUMENTAIRE Dit unieke inkijkje in het leven van chansonnier Charles Aznavour (1924 2018) is eigenlijk te danken aan zijn collega Edith Piaf. Zij gaf hem in 1948 een filmcamera cadeau waarmee Aznavour naar hartenlust aan het werk ging. Fans van de zanger zullen verrukt raken van het getoonde. DRAMA Als Marisa, Pinuccia, Lia, Katia en An- tonella de badplaats Mondello bezoe ken, vindt een tragedie plaats die de Italiaanse zussen voor de rest van hun leven gegijzeld houdt. Regisseur Emma Dante bewerkte haar eigen theatervoorstelling tot een aangrij pend drama. DRAMA Schrijver J.D. Salinger (The Catcher in the Rye) is een bijfiguur, maar wel het meest intrigerende personage in deze film, die verder draait om een jonge schrijfster die werkt voor Salingers literair agent. Wie nieuwsgierig is naar Salinger komt niet aan zijn trekken. Beluister op de site van deze krant de podcast Movie-Insiders waarin film redacteur Gudo Tienhooven en mede-cinefiel John de Jong hun licht laten schijnen over de nieuwste titels, de beroemdste klassiekers en het laatste filmnieuws. ACTIE Regie: Patrick Hughes.Hoofdrollen: Ryan Reynolds, Samuel L. Jackson en Salma Hayek. Samuel L. Jackson en Salma Hayek in The Hitman's Wife's Bo dyguard. FOTO DUTCH FILMWORKS - G.T. Gudo Tienhooven Al sinds 2008 dé filmpodcast van Nederland wijze sjamaa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 36