Toch weer geen Kustloop O) CD O Aanwinst is een technisch vaardige controlerende middenvelder ZEELAND 11 Bij Hoek lijkt er niet veel veranderd ten opzichte van vorig seizoen. Met de komst van 'nummer 6' Mohammad Jabar Zada is de selectie rond. Belgen en Verschuure heersen in Sint Kruis Hoogerland Goes Wallonië Met een zeventien spelers tellende groep begon Hoek gisteravond aan het tweede deel van de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Istvan Bakx was vanwege vakantie nog afwezig, Fabian Wilson keek vanaf de zijlijn toe. De derdedivisionist maakte bekend dat Mohammad Jabar Zada de laatste aan winst is. Ook hij ontbrak nog op het kunstgras. De 24-jarige middenvelder is voor één seizoen vastgelegd door Hoek, waardoor trainer Lieven Gevaert nu een selectie van twintig man heeft. Als er geen spelers meer vertrekken of langdurig geblesseerd raken, is dit de selectie waarmee de Zeeuws-Vlaamse club het vierde seizoen in de derde di visie ingaat. De selectie is niet al te breed, zeker niet door enkele blessu res en het feit dat van een aantal jonge spelers niet verwacht kan worden dat ze er meteen staan. Over een maand staat de eerste competitiewedstrijd op het programma, thuis tegen Baren- drecht. In vergelijking met het afgelopen seizoen - dat in oktober vanwege co rona werd stilgelegd - is er niet veel veranderd bij Hoek. Reguillo Vande- pitte en Kyle Doesburg zijn vertrok ken, Jahrdell Constansia (Terneuzen) en Momammad Jabar zijn hun ver vangers. Het betekent dat Hoek nog steeds niet heel ruim in de centrale verdedigers zit. Zeker niet als Lieven Gevaert besluit om 3-5-2 te gaan spe len. Dan lijken Alexander Embrechts, Niels de Pauw en Roycel James de aangewezen drie spelers achterin. Fabian Wilson kan er ook spelen, maar kampt met de naweeën van een aangezichtsverlamming. Zijn herstel kan zomaar nog maanden duren. Mid denvelders en aanvallers heeft Hoek inmiddels wel genoeg. Nieuweling Ja- bar is een technisch vaardige controle rende middenvelder, 'een 6'. Hij is ge boren in Afghanistan en kwam op zijn derde naar België. Jabar speelde in de jeugd van AA Gent en Club Brugge, waar hij vanuit de beloften de overstap maakte naar Dikkelvenne. Daar speelde hij op zijn twintigste on der David Gevaert, de broer van de trainer van Hoek. Vervolgens voetbalde hij één sei zoen bij Racing Gent, onder voorma lig Hoek-trainer Jannes Tant. Jabar koos medio 2019 voor een overgang naar Oudenaarde en was afgelopen seizoen clubloos. ,,We hadden in het verleden al eens met hem gesproken'' Mo heeft een ander profiel dan de middenvelders die we al hadden vertelde Jacky Lambert, lid van de technische commissie. ,,Mo heeft een ander profiel dan de middenvelders die we al hadden. We hebben nu ge noeg spelers die op meerdere posities inzetbaar zijn.'' Waar de eerste selectie nu is aange vuld, is het tweede elftal van Hoek flink uitgedund. Van de selectie van afgelopen seizoen zijn nog maar een paar spelers over. De groep is vooral aangevuld met jeugdspelers die de overstap naar de senioren maken. Martin van Vooren, die aan zijn tweede seizoen als trainer van Hoek 2 zou beginnen, is inmiddels vertrok ken. Op eigen verzoek is Hoek 2 niet ingedeeld in de reserve hoofdklasse maar in de reserve eerste klasse. Ove rigens heeft Kloetinge dezelfde keuze gemaakt. ,,Het is heel vervelend dat het zo is gelopen'', aldus Lambert. ,,We gaan er alles aan doen om een nog zo goed mogelijk tweede te krij gen. We kunnen wel alleen nog spe lers uit België aantrekken." Hoek speelt zaterdag de eerste oe fenwedstrijd, thuis tegen Dikkel- venne (15.00 uur). Bakx, Wilson, Jabar en de nog niet fitte Erwin Franse ont breken dan nog. Bakx sluit dinsdag weer aan en dan is Jabar ook voor de eerste keer van de partij. ,,Tot een paar weken geleden gingen we er nog vanuit dat het mogelijk en verantwoord zou zijn om de Kustloop op zaterdag 4 september te organiseren. Dat hebben we ook steeds zo gecom municeerd en daar hebben we als organisatiecomité tot het laatst toe ook aan gewerkt. Daar moeten we nu op terug komen", aldus or ganisator Alex Maas. ,,Er zijn te veel onduidelijkhe- Er zijn te veel risico's en onduidelijkheden op dit moment den en risico's op dit moment om al begin september een evene ment als de Kustloop te organise- ren. Als organisatie zijn we ver antwoordelijk voor de veiligheid van de deelnemers, de vrijwilli gers en die van het publiek. En dat langs het ruim 21 kilometer lange parkoers. Daarbij geven ook di verse vrijwilligers aan het dit jaar niet te zien zitten vanwege Co- vid-19 met al de nare gevolgen en beperkingen." Virtuele Kustloop Net als vorig jaar komt de or ganisatie wel met een virtuele Kustloop gedurende de gehele maand september. Medio augus tus volgt daarover meer informa tie over. SINT KRUIS In de eerste Sinke Zomerloop van dit seizoen gingen de Belgische mannen met de hoofdprijzen naar huis. Bij de vrouwen won Mo nique Verschuure uit Yerseke. Na 8,4 kilometer pakte Steven de Muyt uit Lem- beke de winst in 29.29 minuten, voor Angelo de Nevel uit Zedelgem, die twee minuten meer no dig had. Erik Cappon (Breskens) hield de Neder landse eer hoog met de derde plaats in 31.40. Monique Verschuure lijkt weer helemaal terug na langdurig blessureleed. In haar eigen Sportvis serloop, vorige week woensdag, was ze al de be ste. In Sint Kruis was ze in 33.38 ruimschoots de snelste vrouw en finishte ze als achtste overall. Arina Lafertin (Terneuzen) werd tweede, vlak voor Marieke Mullaert. donderdag 22 juli 2021 GO 1 Johnny Hoog erland heeft in Oostenrijk weer eens zijn benen laten spreken: de 38-jarige oud prof uit Yer- seke won in Lienz de 33ste editie van de Dolomitenrad- rundfahrt. Goes begint de competitie al op zaterdag 14 augustus. De Bevelandse derde divisio nist speelt dan thuis tegen Sportlust, een wedstrijd die gepland stond op 2 oktober, maar is verzet in verband met het jubileum van die club. 21 Nick van der Lijke uit Mid delburg sprintte giste ren in de Ronde van Wal lonië naar de 27ste plek. Tim van Dijke uit Colijnsplaat werd 56ste in de geïmprovi seerde etappe op het circuit van Zolder. Na vastleggen Jabar Zada telt selectie van Hoek 20 spelers Barry van der Hooft Hoek Assistent-trainer Steven Maes, Karim Bannani, trainer Lieven Gevaert, Mike Segers en Aaron Verwilligen tij dens de eerste training van Hoek. foto gianni agosti - Jacky Lambert, lid technische commissie VROUWENPOLDER De Kust loop Vrouwenpolder gaat ook dit jaar niet door. De recente opleving van het aantal be smettingen en de striktere maatregelen als gevolg daar van maken dat de organisatie te veel onduidelijkheden en ri sico's ziet. Wel wordt er net als vorig jaar een virtuele editie gehouden. - Alex Maas, organisatie ifcuma o a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35