SHIMA KAES: Dierenrijk mMm 21 LEUKSTE KORT GEDING MISHANDELING TICKETS.NL Kom dichter bij de dieren 20% bestel snel op leukstetickets.nl/dierenrijk-pzc ,,De familie De Mol heeft, via me vrouw Els Verberk (de vrouw van John de Mol., red.), na de derde mis handeling in 2015 mij een financieel aanbod gedaan om mij te laten zwijgen, maar dit aanbod heb ik afgewezen en ik heb dus nooit geld ontvangen'', vertelde ze in een statement via een Zoomverbinding vanuit Spanje, waar ze woont. Shima Kaes had een kort geding aangespannen tegen de staat, omdat zij vindt dat ze geen eerlijke beoordeling krijgt van de aangifte die ze vorig jaar deed tegen Johnny de Mol voor poging tot doodslag en zware mishandeling in 2015. Voor haar aangifte lag er al een van de familie De Mol wegens afdreiging (afpersen zonder te dreigen met ge weld) door de advocaten van Kaes. Zij deden daarop aangifte tegen De Mol jr. en sr. vanwege 'het doen van een valse aangifte'. Volgens Kaes kan het Openbaar Ministerie in Amsterdam nooit ob jectief naar de aangifte van mishan- deling kijken, als dat tegelijkertijd ook onderzoek doet naar de vraag of Kaes en co. wellicht hebben geprobeerd de familie De Mol veel geld af te troggelen. ,,Daarom zie ik graag dat mijn aangifte naar een ander parket gaat", aldus Kaes. ,,Bij voorkeur buiten de Randstad", voegde haar juridisch adviseur Karim Aachboun daaraan toe. De recherche zocht afgelopen mei contact met de moeder en zus van Kaes voor onderzoek, 'omdat mevrouw Kaes zelf onbereikbaar was en haar adviseur de recherche niet te woord wilde staan', aldus de landsadvocaat. ,,De aangifte van mevrouw Kaes wordt onder leiding van een andere officier van justitie onderzocht dan de aangifte van poging tot afdreiging en het doen van een valse aangifte. Die aanpak is zorgvuldig." Deugdelijk Aachboun en Kaes vinden dat het onderzoek door verschillende rechercheurs moet worden gedaan. ,,Aangever (team-Kaes, red.) be paalt niet hoe een aangifte wordt onderzocht", zei de landsadvocaat. ,,Voor de goede orde: de recherche had hier geen verborgen agenda. De onderzoeken naar de aangiftes zijn deugdelijk ingericht. Mevrouw Kaes heeft geen stem in de keuzes die daarbij gemaakt worden." Kaes kwam voor het eerst aan het woord, zij het van afstand. De zaal kon haar niet zien, de rechter en advocaten werd die mogelijkheid wel gegund. Het geluid stond zo hard dat de rechter zei te hopen dat 'zeker hier vooraan niemand een gehoorbeschadiging heeft opgelopen'. Shima Kaes: ,,Ik ben in 2014 gaan samenwonen met mijn ex-verloofde Johnny de Mol. De verloving heb ik in mei 2015 ver broken, nadat hij mij voor de derde keer zwaar heeft mishan deld. Mijn verwondingen hiervan zijn door twee artsen vastgesteld en in een medische verklaring vastgelegd. Voorts zijn er ook foto's van deze verwondingen en zijn er audiotapes waarin Johnny openlijk en vol trots de mishande lingen heeft erkend. Ook zijn er diverse getuigen en WhatsApp- gesprekken waarin Johnny dit heeft erkend." Wraak Kaes vertelde waarom ze pas jaren na de relatiebreuk aangifte deed. ,,Uit angst voor mogelijke wraak van de familie De Mol heb ik het niet meteen aangedurfd", stelde ze. ,,Als ex-verloofde weet ik dat de familie De Mol voor hun repu tatie alles uit de kast haalt, door bijvoorbeeld karaktermoord te plegen." In 2016 nam ze toch een advo caat in de arm. Die zou haar heb ben verteld dat de familie De Mol 'totaal voorbereid' was op een aanval en er 'een scenario' klaarlag rond haar. 'Het is me duidelijk dat als je iets doet, je zoveel shit over je heen gaat krijgen en daar maak ik me zor gen over', zou de raadsman hebben geschreven op WhatsApp. Tot slot stelde ze: ,,Ik hoop hiermee andere vrouwen aan te moedigen die slachtoffer zijn geweest van geweld (in welke vorm dan ook) om niet meer stil te zwijgen, want het gebruik van geweld is onacceptabel. En niemand mag daarmee ooit wegkomen, en dus ook niet als je Johnny de Mol bent." Peter Plasman, advocaat van Johnny de Mol, blijft erbij dat zijn cliënt de aantijgingen van zijn ex ontkent. Ook heeft de familie De Mol haar geen zwijggeld aangeboden. De uitspraak van het kort geding is op 30 juli. Hé jij, kom eens dichterbij. Vlakbij Eindhoven, tussen de velden ligt een hele bijzondere dierentuin. Een gezellige plek waar mens en dier samen plezier maken. Van grote neushoorns tot kleine pinguïns, van trotse tijgers tot vrolijke kriebelvisjes: ze doen allemaal mee in Dierenri jk. Waar wacht je op? Slinger je weg door de speeltuin, sta oog in oog met je nieuwe favoriete dier en ontdek de dierenwereld van dichtbij. KORTING donderdag 22 juli 2021 PC 'Familie De Mol bood mij zwijggeld' De familie De Mol heeft zwijg geld geboden aan Shima Kaes, zodat ze de vermeende mishan deling door haar ex-verloofde Johnny voor zich zou houden. Dat beweerde Kaes gisteren in de rechtbank in Den Haag. Dennis Jansen Johnny de Mol en Shima Kaes bij het Edison Awards Gala in 2015. foto hollandse hoogte novum regiofoto De tickets zijn geldig t/m 31 december 2021 voor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 21