e ogen op Tijdschrift.nl 'Ieder half jaar zei ik dat ik meer wilde verdienen' 'Als kind was ik al bezig met interieur' 'Altijd al gefascineerd door natuur' €1750 Hoeveel verdien je? nu twee weken gratis! Ga snel naar tijdschrift.nl 19 pulaire tijdschriften in een handige app: dat is Tijdschrift.nl. delijk de eerste 2 weken gratis! Daarna betaalje slechts per maand. Tijdschrift.nl is maandelijks opzegbaar. Verdient Raymundes genoeg? Volgens de Salariswijzer is het gemiddelde salaris voor zijn functie 1941 euro bruto. ,,Ik had het gemid delde hoger verwacht. Ik begin net en zit netto al bijna aan dit bedrag.'' Pjotr Knoester (30) ,,Ik verdien per maand 1750 euro netto. Dat is onge veer 2250 euro bruto.'' ,,Voor een leerling zeker wel. Ik heb twintig jaar in de horeca gewerkt. Op 1 september heb ik een car rièreswitch gemaakt. Nu werk ik in de interieur- bouw. Ik ben er in salaris flink op achteruitgegaan, want eerst verdiende ik 3000 euro netto. Tijdens de eerste lockdown ging ik nadenken over mijn baan in een restaurant, wilde ik dat nog wel tot m'n pensioen doen? De discussies met gasten over de coronamaatregelen, daar had ik geen zin in.'' ,,Mijn nieuwe werkgever kwam altijd in het res taurant eten waar ik werkte. Ik heb hem gevraagd of ik een keertje mee kon lopen. Hij zei toen: 'Als je een opleiding wilt doen, kun je bij mij stage lopen.' Daar hoefde ik geen twee keer over na te denken.'' ,,Het is enorm aanpassen. Met hulp van de Belas tingdienst kan ik rondkomen. Ik krijg toeslagen die ik eerder niet kreeg: zorgtoeslag, huurtoeslag. Mijn vrouw is zwanger van de tweede en zij werkt twee halve dagen bij een supermarkt. Het is geen vetpot, maar het is tijdelijk. Als ik mijn opleiding heb afge rond ga ik meer verdienen en als mijn vrouw weer gaat werken, komt alles wel weer goed.'' ,,Dat weet ik niet, maar daar maak ik me geen zor gen om. Mensen in de bouw zijn altijd wel nodig.'' ,,Ik heb een bus van de zaak. En ik ben de feestda gen, weekenden en avonden vrij. Dat was bij mijn vorige werk niet zo.'' ,,Nee. Ik heb gezegd: 'Ik heb vertrouwen in wat jul lie me bieden.' Bij mijn vorige baan zei ik ieder half jaar dat ik meer wilde verdienen. Kreeg ik het een keer niet, dan kreeg ik het wel de andere keer. Hier doe ik het nog niet, ik weet nog helemaal niks.'' GO DONDERDAG 22 JULI 2021 vlicMza FOTO'S MARLIES WESSELS Leonie Post (30) Huidige functie: ict-consultant Wil worden: interieurontwer per ,,Een tijdje geleden liep ik bij een coach omdat ik op zoek was naar meer werkgeluk. Ik vroeg me af of ik mijn werk nog wel leuk vond. Mijn coach wees me op Bu-time. Vroeger was ik veel met interi eur bezig. Ik heb mijn kamer wel duizend keer veranderd, ook de rest van het huis moest er vaak aan geloven. Op tv keek ik veel naar interieurprogramma's en ik fantaseerde over hoe ik de hui zen van anderen zou inrichten. Later werd ik door vrienden om interieuradvies gevraagd. Dat motiveerde me om een vakoplei ding ontwerptekenen te volgen. Ik had het nooit voor mogelijk gehouden dat ik hier serieus mee aan de slag kon gaan. Na aanmelding bij Bu-time was er binnen twee weken iemand voor me gevonden. Ik kon meelopen met zelfstandig interieuront werpster Lisa Voet van AndereKant. Ik heb van haar veel geleerd over het hebben van een eigen zaak. Door deze ervaring heb ik de knoop durven doorhakken: ik ben officieel voor mezelf begon nen. Met Interieurontwerpstudio Leo sta ik sinds kort ingeschre ven bij de Kamer van Koophan del. Daar houd ik me, naast mijn huidige baan, nu op mijn vrije dag mee bezig. Mijn doel is om binnen een jaar betaalde op drachten te doen. Ik merk dat ik hier heel enthou siast van word. Door ruimte te maken voor mijn passie, is mijn leven een stuk beter in balans. Dat werkt door in mijn werk op kantoor, op die shot energie die ik tijdens die ene dag krijg kan ik de rest van de week teren. Het was de investering meer dan waard, vanaf dag één ben je die al vergeten.'' Leeftijd: 34 Aantal jaar werkervaring: halfjaar Aantal werkzame uren per week: 40 Opleiding: mbo Branche: productie/bouw Hoe zit het met jouw salaris? nationalevacaturebank.nl/salariswijzer Meedoen met deze rubriek? Stuur een mailtje! werk@dpgmedia.nl Vorige functie: communicatie- en marketingadviseur Gaat worden: geveltuinman ,,Ik twijfelde al een tijd aan mijn carrièrekeuze en wilde graag switchen van baan. Na mijn stu die psychologie ben ik de com municatie en marketing inge rold, maar ik wilde iets totaal anders. Toen kwam ik Bu-time tegen. Eerst was ik sceptisch, want ik had een heel specifieke vraag. Ik wilde graag meelopen met een hovenier die op een verantwoorde manier met de natuur bezig is. De afgelopen jaren heb ik veel gelezen over het klimaatpro bleem en het verlies aan biodi versiteit. Ik was altijd al gefasci- neerd door de natuur en corona heeft dat versterkt. Tij dens de lockdown was ik veel bezig met onze geveltuin. Ik heb stage gelopen bij Hoveniersbedrijf Spaans. Bui ten werken was een enorme verandering na al het thuiswer ken. Hoewel er veel leuke kan ten aan het beroep zitten, ben je soms ook dagen bezig met een oprit bestraten of timmer werk. Ik kwam tot de conclusie dat hovenier worden het niet helemaal voor mij is, maar ik ben wel geïnspireerd geraakt. Het heeft me op het idee gebracht om voor mezelf te beginnen als geveltuinman. Ik wacht nog even voor ik begin, we verwachten binnenkort een kindje. Maar alles staat in de startblokken. Ondertussen heb ik mijn baan opgezegd, dat luchtte erg op. Ik heb de luxe het roer om te kunnen gooien omdat mijn vrouw een goedbe taalde baan heeft, daar ben ik ontzettend dankbaar voor.'' c Wat verdien je? c Blij mee? c Hoe kwam je op de keuze voor dit vak? c Je verdient nu de helft minder, hoe is dat? c Wat ga je verdienen na je opleiding? c Wat zijn je secundaire arbeidsvoorwaarden? c Heb je over je salaris onderhandeld? - Babette Rijkhoff Vandaag: Raymundes (34) werkt 32 uur in de week als leerling-meubel en interieurbouwer. 8 uur in de week volgt hij daar voor een opleiding.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 19