De ene natuurramp volgt op de andere NIEUWS 13 —i&r&x*. -st5--- f BOSBRANDEN AMERIKA Er vielen voor zover bekend min stens 25 doden. In de provincie hoofdstad Zhengzhou liep het me trostelsel vol water en konden vijf honderd mensen ternauwernood worden gered. Inwoners zochten een veilig heenkomen in openbare gebouwen, zoals het wetenschaps museum waar ze werden voorzien van water en noedels. In het oosten van Afrika is juist droogte het grootste probleem. Met name Madagaskar wordt zwaar getroffen. Voor 1 miljoen mensen is te weinig eten beschik baar. Lola Castro van het Wereld voedselprogramma van de VN noemde de situatie in het land 'dramatisch'. Het einde van alle ellende is nog niet in zicht. Wereldwijd lijden 155 miljoen mensen honger door extreme droogte en mislukte oogsten. Oxfam Novib waar schuwt in een nieuw rapport dat klimaatverandering inmiddels een van de drie grootste veroorzakers van honger is, naast gewapende conflicten en de coronapandemie. worden het westen van Canada en de Verenigde Staten geteisterd door bosbranden, veroorzaakt door de hittegolf van eind juni. In de Canadese provincie British Co lumbia is de noodtoestand uitge roepen. De brandweer telt er min stens driehonderd bosbranden. 5700 inwoners hebben huis en haard moeten verlaten. Voor nog eens 32.000 dreigt evacuatie. En zelfs in Siberië grijpt het vuur om zich heen. Warm weer en extreme droogte zorgen er voor temperatuurrecords. Delen van het boreale woud (taiga) met een to taaloppervlak van drie keer Neder land gingen de voorbije weken in vlammen op. WATERSNOOD IN HENAN donderdag 22 juli 2021 - ..V- Ï-V- n»m ,r' r I Hevige watersnoden of enorme droogtes: in veel uithoeken van de aarde slaan mensen op de vlucht voor uitzonderlijk natuur geweld. Zo is in de Chinese pro vincie Henan volgens meteorolo gen sprake van 'de ergste regen val in duizend jaar'. Op het Amerikaanse continent

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 13