"Als tijdens de Olympische Spelen ook maar één kind lid van een club wordt, ben ik al blij" Hassan Amhayi, Buurtsportcoach een rolmodel. Hij heeft met veel tegenslagen te maken gehad, maar heeft door kei hard te werken, bereikt wat hij wilde bereiken: meedoen aan de Olympische Spelen", aldus Bredemeijer, die zelf in 2019 zijn eigen sportieve doel, een marathon onder de drie uur lopen, behaalde. Het enthousiasme bij de vele 'uitzwaaiers' in de Schil derswijk was groot, er waren spandoeken gemaakt en C hou koud kreeg vele kaartjes met een persoonlijke bood schap. De atleet haalde op zijn beurt weer inspiratie uit die steun. „Dit is het mooiste wat ik ooit heb meegemaakt", zei hij met tranen in zijn ogen. Choukoud, die pas op de laat ste dag (8 augustus) van de Olympische Spelen in actie zat komen, deed oorspronkelijk aan kickboksen, maar werd doorzijn clubgenoten aan gespoord om te gaan rennen omdat hij daar bij de conditie trainingen talent voor bleek te hebben. Zo hopen de organisatoren dat de deelnemers aan het olympische wijkenprogram- ma net als Khalid Choukoud de sport van hun gading zullen vinden. Dat is altijd al het streven van de stichting WSDH en haar ruim tachtig professionals ten behoeve van de sportstimulering op de playgrounds, ook in de tijd dat er geen Spelen zijn, maar de beelden uit Tokio en de aanwezigheid van olym piërs kunnen voor een extra stimulans zorgen. Het is de bedoeling dat sporters die aan de Spelen hebben meegedaan niet alleen op het strand hun gezicht laten zien, maar ook in de Haagse wijken. „Het spreekt de jeugd aan als een meneer of mevrouw die ze net op televisie bij de Olympi sche Spelen heeft gezien, op bezoek komt", weet Hassan Amhayi, senior buurtsport- coach in Den Haag. „Daar wil je wel mee op de foto of een handtekening van hebben. Het is helemaal mooi zijn als zo'n sporter in Tokio een medaille heeft gewonnen en die dan meeneemt." Dat is zeker niet uitgesloten, omdat, anders dan anders, deze keer ook medail lewinnaars door de strenge corona maatregelen verplicht zijn heel snel na hun wedstrijd naar huis terug te vliegen. De kampioenen en andere TeamNL-sporters zullen in Den Haag in ieder geval met open armen worden ontvan gen. Op de pleintjes staan dan ook de vertegenwoordigers van de sportverenigingen klaar. Want dat is het uit eindelijke doel: kinderen zo enthousiast te krijgen dat ze lid van een club willen wor den. Wethouder Bredemeijer noemt het verenigingsleven 'het cement van de samen leving'. „Ik ben zelf ook bij een club opgegroeid", vertelt buurtsportcoach Amhayi. „Als dat niet was gebeurd, was ik nooit zo ver gekomen als nu, dat weet ik zeker. Vooral bij een club raken mensen ver bonden met elkaar en leer je normen en waarden." Amhayi weet uit zijn jarenlan ge ervaring dat het vaak niet meevalt om kinderen op een club te krijgen. Want daar zijn de steun en toestemming van de ouders voor nodig, en het is niet voor niets dat hun zoon of dochter ergens nog geen lid is. „Zonder betrokkenheid van de ouders wordt het las tig", stelt Amhayi vast. Maar hij is van de lange adem. „Ik geef niet snel op, want ik vind het belangrijk dat kinderen goed terechtkomen." Hij herinnert zich het voet ballertje dat ontegenzeggelijk talent had, maar geen lid van een club was. De vele pogin gen om in contact te komen met zijn vader mislukten, telefoontjes, brieven. „Ik denk dat ik wel meer dan tien brieven heb gestuurd, zelfs vertaald in het Turks, geen reactie. Ik ben het blijven pro beren en eindelijk heb ik de vader getroffen. Hij dacht dat mijn brieven reclame waren en had ze weggegooid. En hoe is het nu? De jongen zit al jaren in de jeugdopleiding van eredivisieclub Sparta en zijn vader is er elke wedstrijd bij, uiten thuis."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 117