^7 T0KI0/2020NE ls journalisten weten we natuurlijk niet exact hoe de olympi sche voorbereiding voor een topsporter voelt, maar ons eigen traject naar Tokio had in elk geval alles weg van een loodzware hindernisrace. Eerst was er het uitstel, daarna de onzekerheid of de Spelen dit jaar wél door gingen. En in de laatste weken worden we bedolven onder de administratieve verplichtin gen en gezondheidschecks. Niet eens heel vreemd, als je bedenkt dat Japan inmiddels ook al anderhalf jaar worstelt met wat ooit een sportfeest had moeten worden. De gemiddelde Japanner, zoveel is wel duidelijk, heeft het eve nement al een tijd geleden de rug toegekeerd. Begin deze maand nog werd in Tokio de noodtoestand afgekondigd, omdat het virus wéér oplaait. Het zijn bijzondere omstan digheden om een ploeg jour nalisten naar de andere kant van de aardbol te sturen. De werkcondities zullen lastig zijn, de persoonlijke vrijheid ter plaatse minimaal. Gelukkig zijn alle leden van onze equipe volledig gevaccineerd, zodat hun gezondheid in principe gewaarborgd is. Ingewikkeld Hoe lastig de aanloop ook was, we hebben nooit getwijfeld om af te reizen. Journalistiek is nu eenmaal niet bedoeld om je terug te trekken als het inge wikkeld wordt. Onze mensen in Tokio gaan u de komende tijd vertellen hoe de situatie daar is, zowel op sportief als maatschappelijk vlak. Juist nu is hun aanwezigheid relevant. Onze eigen olympische ploeg, u bent het inmiddels van ons gewend, schaakt ook in Tokio op veel verschillende borden (zie onder). Het is makkelijk om cynisch te doen over deze Olympische Spelen, midden in de grootste gezondheidscrisis van ons bestaan. Overeind blijft dat ze garant staan voor twee weken vol prachtige sport. Wij gaan dat als vanouds voor u volgen. Zodat u, thuis of op vakantie, niets hoeft te missen van de meest bijzondere Spelen sinds mensenheugenis. -K. Twee podcasts per dag Zes verslaggevers, één fotograaf 24/7 online Volop video Wi volaen voor u de meest bijzondere Spelen in tijden ft Thijs Zonneveld, Theo Bos (zelf olympiër in 2004,2008 en 2016) I en Hidde van Warmerdam maken tweemaal per dag een podcast, waarin u razendsnel wordt bijgepraat over de actuele ontwikkelingen rondom het te ver wachten succes van TeamNL. Het aantal sportpagina's in de krant zal tijdens de Spelen groter zijn dan u van ons gewend bent. Die worden, naast Thijs Zonneveld, volgeschreven door Pim Bijl, Lisette van der Geest, Arjan Schouten, Rik Spekenbrink en Natasja Weber. Uiteraard kunt u ook weer volop ge nieten van de prachtige beelden van onze huis fotograaf Pim Ras. c Op onze website kunt u 24 uur per dag terecht voor het meest actuele nieuws vanuit Tokio en uiteraard voor de medaillespiegel. Daarnaast maken onze verslaggevers interviews, reportages, voor beschouwingen en analyses van alle relevante gebeurte nissen. De nadruk zal steeds liggen op Nederlands succes. Als we de data-analisten van statistiekenbureau Gracenote mogen geloven, staan ons vanuit Oranje-perspectief de succesvolste Spelen aller tijden te wachten. Uiteraard kunt u op de site van deze krant ook veel video bekijken. Onze camjo's Martijn Wibbens, Daniel Schoonenboom en cameraman/ regisseur David van der Vegte zijn bij alle wedstrijden waar Nederlandse sporters een prominente rol kunnen spelen. Van Anna van der Breggen tot Mathieu van der Poel, van onze voet ballende Leeuwinnen tot de handbal- sters, van 'rookie' Femke Bol tot 'opa' Churandy Martina en van de hockey ers en hockeysters tot de baanwiel- renners, die in Tokio zo graag willen oogsten. Verder zullen onze specia listen de prestaties van onze olympi- ers duiden en maken Theo Bos, Thijs Zon neveld en Hidde van Warmerdam voor- en nabeschouwingen. jii&c uiyinpi- DONDERDAG 22 JULI 2021 53

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 109