oqp Hij werd zelfs Sportman van het Jaar toen Arjen Robben de winnende had gemaakt in de CL-finale en nog een stukje verder gerekt zodat hij er nog een laatste keer bij kan zijn op het hoogste podium. Om zich te plaatsen moest hij zich in een ellenlang gevecht langs de Japanner Hidetaka Miyachi wurmen. Pas half juni wist hij zeker dat hij naar Tokio mocht. Zaterdag wacht de kwalificatie. Zelf ver telde Zonderland pas nog ronduit dat hij 'helaas' uit vorm is. En het is al een tijd geleden dat hij een oefening turnde waar mee hij mee alles en iedereen liet happen naar adem. Zijn voorbereiding was verre van ideaal. Zo belegde hij een trainings kamp in Israël, maar daar was hij vooral bezig met heen en weer rennen naar een schuilkelder omdat het raketten regende. Maar ondanks alles kun je zijn strategie nu al uittekenen als hij in Tokio op de mat stapt. Alles of niks, zo moeilijk mogelijk. Een groen bolletje in één keer naar binnen werken - en dan maar zien wat er gebeurt. O geneeskunde en op zijn gezin. Het is een combinatie waarvan je je afvraagt hoe hij het überhaupt voor elkaar krijgt: hoeveel uren zitten er in zijn dag? 48? 72? Kan hij de tijd stopzetten? Bijna eng perfect Olympisch kampioen, arts, ambassadeur van goede doelen, vader, ideale schoon zoon, altijd sprekend met twee woorden en een goede verliezer: het is soms bijna eng hoe perfect Zonderland is. Op de vraag of er ook nog iets op hem aan te merken was, antwoordde hij ooit - na lang nadenken - dat hij alles soms té goed wil doen. Iets anders kon hij niet verzinnen. Het maakt hem tot een modelsporter die bij collega's en concurrenten geliefd is. Dat zag je ook terug bij de Sportman van het Jaar-verkiezingen - een verkapte populariteitswedstrijd onder olympische sporters. Hij kreeg jaren achtereen de meeste stemmen - het ging zo ver dat hij zich er zelf voor begon te generen. Zeker toen hij ook won in het jaar waarin Arjen Robben de winnende had gemaakt in de Champions League-finale (2013). De Spelen van Tokio worden Zonderlands laatste grote kunstje. Hij heeft zijn carrière gerekt, gerekt %SSÉÉI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 100