LINDA AKKERMANS Ziekenhuizen zijn niet voorbereid op RS-crisis TUIN SALE £699#Cr 249' 79." 6 koopjedeal.nl) Column Of de buschauffeurs in Eindho ven niet meer willen toeteren als op de busbaan ineens een blauwe Audi e-tron opduikt. Het is namelijk burgemeester John Jor- ritsma maar en die mdg daar gewoon rijden, liet de gemeente een mede werker van het busbedrijf op een briefje tikken en in de kantine han gen. nationale spot en zijn er zelfs al schriftelijke raadsvragen gesteld over deze 'kwestie'. Want blijkbaar is rij den op een busbaan zo'n beetje het ergste wat een burgemees ter kan doen (behalve Femke Halsema zijn dan). Een greep uit de reac ties: wat een arrogante kwal! De burgemeester ei- V gent zich absurde privile ges toe! Wie denkt die Jorritsma in vredes naam wel niet dat hij is? VVD'er en burgemees ter van de grootste stad van Noord-Brabant en vijfde stad van het land. Daarnaast is hij voorzitter van de veiligheidsregio Brabant Zuidoost. Dat lijkt mij dus reden genoeg om de busbaan te ge bruiken als er ergens stront aan de knikker is en het verkeer weer eens muurvast staat. En al rijdt het lekker door op de ge wone weg, dan nog zal het me worst wezen als Jorritsma zo nu en dan eens een busbaantje meepikt. Het is niet dat hij er iemand kwaad mee doet of zo. Ik weet ook wel zeker dat de agenda van de burgemeester drukker is én beter gepland moet worden dan de dag van de gemid delde roeptoeter. richting onderscheiding of over leg? Klopt, maar moeten wij soms niet allemaal iets meer dit of dat? Nee, deze ophef zegt niet zozeer iets over Jorritsma, maar vooral over de kleingeestigheid van veel mensen in dit land. als ik buschauffeur was. Nu hij weet dat dit zo gevoelig ligt, toetert-ie vast wel vro lijk terug! Op de verpleegafdelingen zijn simpelweg minder kinderbed den geopend, omdat er minder personeel is, mede door vakan ties. De drukte begon in de Rot terdamse regio en verspreidde zich daarna naar Amsterdam. ,,Vorige week was het in onze re gio nijpend. Er was voor kinde ren alleen nog plek in Den Hel der en we moesten kinderen overplaatsen naar de ic's in Gro ningen en Maastricht'', vertelt Hans van Goudoever, hoofd van het Emma Kinderziekenhuis in Amsterdam en woordvoerder van de Nederlandse Vereniging voor Kindergeneeskunde (NVK). ,,Het is al erg genoeg als je kind moet worden opgeno men en dan komt het ook nog eens zo ver weg te liggen.'' De kinderafdelingen van het Maastricht UMC zien overigens ook patiëntjes met andere long infecties dan het RS-virus. ,,On- geveer de helft van de opnames zijn vanwege virusinfecties die we normaal in deze tijd niet zien'', zegt Rik van Laake. Ook hier zijn al kinderen naar andere ziekenhuizen overgeplaatst en moet incidenteel een streep door geplande operaties. Naast RS-virus ziet het RIVM ook besmettingen met andere 'wintervirussen' zoals verschil lende seizoenscoronavirussen. ,,Bij dit soort virussen neemt de »In Frankrijk en België dook het virus ook al op en blijft het rondgaan circulatie vaak af als scholen met vakantie zijn, maar het is nu las tiger te voorspellen wat er deze zomer gebeurt'', aldus Anne Teirlinck, epidemioloog bij het RIVM. Omdat afgelopen winter veel kinderen geen luchtwegin fecties hebben gehad, is er een grote groep die geen immuniteit heeft opgebouwd en daardoor vatbaarder is om de hevige ver koudheden alsnog op te lopen. Onderzoek in het buitenland wijst uit dat de piek misschien lager is, maar er aanzienlijk meer RS-besmettingen blijven dan tijdens een normale zomer, ver telt Nivel-onderzoeker en epide mioloog Jojanneke van Summe- ren. In de regio rondom de Aus tralische stad Sydney zijn nor maal maximaal 100 gevallen per week, maar afgelopen zomer (tij dens onze winter) waren dat er rond de 500. Ook in Frankrijk, België en IJsland, waar het RS-virus al eerder opdook, blijft het circuleren. Van Summeren: ,,Dus kinderen kunnen het ook vanaf hun vakantieadres meene men.'' In de ziekenhuizen liggen nor maliter vooral baby's met het RS-virus. Opvallend genoeg moeten nu ook dreumesen wor den opgenomen, constateert kinderarts Van Goudoever. ,,Die kinderen zijn in de winter niet met het virus in aanraking geko men en pikken het alsnog op.'' De tweede lockdown (half de cember) kwam vóór de normale piek. Van Goudoever: ,,Ik wil dat ouders weten dat dit speelt. Dat ze weten dat hun kind mogelijk 50 kilometer verderop wordt op genomen. En dat we geplande operaties soms moeten schrap pen. Ik hoop dat daar begrip voor is, want de verpleging moet weer heel hard werken.'' Deals geldig tot vanavond 23:59: f koopjedeal.nl/alle-deals of scan de QR-Code: Krachtige Smart Airco's (tot aan 50m2) 00 P< vu Medisch Matras met 7 Comfortzones n -| REFURBISHED J) 4,4 30424 Beoordelingen 30 dagen bedenktijd woensdag 21 juli 2021 GO Toeteren En nu is Jorritsma het mikpunt van Nou, Jorritsma is een geboren Fries, Moet hij maar op tijd vertrekken Al zou ik dan weer wel lekker blijven toeteren Ziekenhuizen zijn verrast door de grote toestroom van kinderen met het RS-virus. Doordat er in juli normaliter geen RS-besmettingen zijn, zijn ze niet op deze toestroom berekend. „Ouders moeten weten dat hun kind mogelijk 50 kilometer verderop wordt opgenomen.'' Ellen van Gaalen Amsterdam 4/ 3 functies: verkoelen, ontvochtigen en ventileren in één OPBERGKIST STAPELKORTING 1 stuk: £49,99 2 stuks: €89,99 4 stuks: €149,99 Met koudschuim; de perfecte slaappositie en ondersteuning Katoenen Polo's van Pierre Cardin Comfortabele Ligstoel met Hoofdkussen Modieus, comfortabel perfect draagcomfort H Eenvoudig in te klappen en op te bergen Luxe Zweefparasol Diameter van 3M Gemakkelijk en snel in- en uit te klappen |o]l - 12 megapixels Camera Resolutie 4.7 Inch Beeldscherm A10 Fusion Processor Apple iPhone 7 128GB 112MP Camera Dé absolute koning onder de smartphones BESTVERKOCHTE PRODUCT ZOMER 2020 - OP-OP Kortingen tot wel 90% Snelle verzending

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 6