SCHOUWEN-DUIVELAND 5 1 PROGRAMMA 'WE PROBEREN MENSEN ER DOOR HEEN TE SLEUREN' Nog altijd trekt Arjanne Hameeteman (37) veel te grote maten uit het rek. Zo gewend is ze aan alle kilo's te veel die ze van jongs af aan met zich meezeulde. Tot ze er klaar mee was. De Ouddorpse viel op eigen kracht 108 kilo af. Nu helpt ze anderen met een eigen programma. Noem een dieet of af- valmethode en Ha meeteman heeft 'm geprobeerd. Pillen, shakes: sommige kan ze jaren nadien nóg ruiken. Ha- meeteman gaf er, al vanaf dat ze een jaar of 15 was, bakken geld aan uit. Maar niets hielp. Tenminste niet na die eerste 12 kilo's, die er vervolgens weer net zo hard aan vlogen. ,,Op mijn zwaarst woog ik meer dan 180 kilo. Ik heb écht van alles geprobeerd." Niet dat Hameeteman ondertus sen achter de geraniums zat. Met een eigen zaak (visspecialist Ha meeteman in Ouddorp) en een zoon met een ernstige chronische ziekte rende ze van hot naar her. ,,Tot zijn achtste lag mijn zoon veel op de kinder-ic en daar lig je niet voor niks. Ik maakte me vaak zorgen en ging emotie-eten. Door de jaren heen werd ik steeds zwaarder." Hameeteman was eind 20 toen ze er de brui aan gaf. ,,Ik dacht: kappen nou maar. Je hebt in je hele leven al zoveel geld gespendeerd aan je gewicht en het helpt alle maal niet. Dus besloot ik mezelf te accepteren." Dat ging ogenschijn lijk (,,Ik zie dat ook bij mensen die het programma volgen") best goed. Grote lach op haar gezicht en gSSn. ,,Ik verborg mijn verdriet en onzekerheid, maar het was er na tuurlijk wel. Eenmaal thuis had ik het wel degelijk moeilijk." Gekke allergieën Ook kreeg ze steeds meer gezond heidsproblemen. Vage klachten, zware darmontstekingen en de meest gekke allergieën. Het was daar dat de knop bij de onder neemster om ging. ,,Het was mei 2017 en we hadden een druk sei zoen voor de boeg. Ik dacht: als er nü niets verandert, ga ik het niet TIPS meer redden." Hameeteman besloot te gaan voor volledig puur. ,,Ik dacht: alles wat ik nodig heb, is gezond voed sel. Ik ben een jaar lang alles op gaan schrijven wat ik dronk en at en wat ik wel en niet fijn vond. En ik ben gaan bewegen. Ik durfde nooit zomaar te gaan wandelen, want ik was een bezienswaardig heid. Dus ging ik in het donker van lantaarnpaal naar lantaarn paal. Zo triest eigenlijk. Maar ik voelde me na een week al wat be ter." Gouden schoenen Ze raakte kilo's kwijt. Met direct resultaat. Na een kilo of 8 kon ze in een maatje minder en na een kilo of 12 gingen ook mensen om haar heen iets zien. Het lijkt peanuts als je zeker 100 kilo kwijt moet. ,,Je doel lijkt héél ver weg, maar je moet denken in kleine stapjes van 5 kilo. Toen ik 25 kilo kwijt was, heb ik gouden schoenen van Mi chael Kors gekocht. Om mezelf te belonen." Maar de allergrootste beloning? ,,Dat ik plasma kon doneren." Zoon Brian (hij is inmiddels 15) heeft wekelijks een plasma-infuus nodig van een donor. ,,Ik vond het eigenlijk heel triest dat er elke week een donor beschikbaar moet zijn voor mijn kind, maar dat ik zelf niet kon doneren met mijn onge zonde li chaam." Vorig jaar was ze zo ver dat ze zich aan kon mel den. ,,Brian is beretrots." Nadat haar verhaal in ver schillende tijdschriften had ge staan, stonden bedrijven en uitge verijen in de rij om iets met haar te ontwikkelen. Hameeteman be sloot het heft in eigen handen te nemen en vroeg personal trainer Annegreet van der Weele uit Burgh-Haamstede om met haar mee te doen. De twee trainden al een tijdje samen op de Brouwers- dam, hadden direct een klik en Van der Weele stond spontaan naast haar bed toen ze (,,Dat was Ik durfde nooit zomaar te gaan wandelen, ik was een bezienswaardigheid best een zware operatie") 9 kilo huid had laten weghalen. ,,We zijn een gouden duo. Ik heb de ervaring en begrijp daardoor goed waar mensen door heen gaan. Maar Annegreet heeft de pa pieren." De Arjanne Hameete- man-app, die de twee hebben ont wikkeld, biedt deelnemers de mo gelijkheid een programma van 3, 6 of 12 maanden te volgen. Met on der meer op maat gemaakte voeding- en trainingssche ma's en heel veel persoon lijke begelei ding. Van der Weele: ,,Men- sen voelen zich door ons ge hoord. We zijn er echt om hen er door heen te sleuren en om te helpen dat pa troon te doorbreken. Dat vinden mensen ontzettend fijn." woensdag 21 juli 2021 SD Arjanne viel op eigen kracht dik 100 kilo af Esme Soesman Burgh-Haamstede Drink voldoende water Beweeg genoeg. Is dat moeilijk, kijk dan eerst eens hoeveel passen je op een dag zet en probeer dat aantal om hoog te krijgen. En ga iets doen wat je leuk vindt Wees bewust van alles wat je in je mond stopt Als je duurzaam wilt veran deren, heb je geen gekkigheid of poespas nodig. Dan heb je alleen gezonde en pure voe ding nodig. Wat je overal kunt eten, waar je ook bent Word een gezondere versie van jezelf En denk vooral niet dat het Arjanne Hameeteman alle maal aan komt waaien. ,,Het vergt een enorme discipline. Ook ik heb echt niet elke dag zin om te sporten. We hebben het ook allemaal razend druk. Maar er moet een knop om. En nee, ik ben het niet zat om met dit onderwerp bezig te zijn. Ik heb van mijn zwakke punt mijn sterke punt ge maakt. Ik kan nu andere men sen inspireren." Arjanne Hameeteman (links) uit Ouddorp viel 108 kilo af. Met personal trainer Annegreet van der Weele uit Burgh-Haamstede heeft ze haar eigen programma 'Arjanne Hameeteman' ontwikkeld. FOTO MARIEKE MANDEMAKER Arjanne in vroegere tijden. ,,Bij de viswinkel zeggen mensen weleens: werkt die blonde hier niet meer?" eigen foto -Arjanne Hameeteman Zie arjannehameeteman.com Kijk op de site bij /video Arjanne Hameeteman viel meer dan 100 kilo af

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 65