Galatasaray onvoorspelbaarder dan ooit Feyenoord heeft Trauner bijna binnen Red Bull schakelt een advocaat in na crash laten zien 'er helemaal klaar voor te zijn' '4 Ml Speler Everton verdachte in zaak van kindermisbruik 11 ONRUST IN ISTANBOEL Eerder wees LASK Linz een bod van Feyenoord nog van de hand. Maar inmiddels is de overeen stemming er wel. Wanneer Ger not Trauner zelf tot een deal is ge komen met de Rotterdamse club, maakt hij officieel de overstap naar Nederland. De nieuwe Feyenoord-trainer Arne Slot kan de 29-jarige Trauner goed gebruiken. Centraal achterin heeft de van AZ overgekomen oe- fenmeester vooralsnog enkel de beschikking over de Argentijn Marcos Senesi, al kan ook mid denvelder Leroy Fer op die positie spelen. Tegenover de komst van Trau- ner staat het aanstaande vertrek van Nicolai J0rgensen. De spits, inmiddels overbodig in De Kuip, vertrekt vermoedelijk naar een niet nader bekende Turkse club. Zijn zaakwaarnemer Ali Dursun bevestigt dat er onderhandelingen worden gevoerd, al benadrukt hij dat er ook van andere clubs be langstelling is voor de Deen. Het vertrek van J 0rgensen bete kent voor Feyenoord dat er een sa- larispost van bijna twee miljoen euro vrij komt. woensdag 21 juli 2021 GO VANAVOND, 21.00 UUR PSV - GALATASARAY TV RTL7 veranderd ISTANBOEL Positieve corona tests, een rumoerige transfer periode en een hoogoplopende ruzie op een Grieks vliegveld: de chaos regeert bij Galatasa ray in aanloop naar de Champi ons League-voorrondeduels met PSV. De Turkse grootmacht is onvoorspelbaarder dan ooit, maar heeft nog altijd wapens over. Het is nog maar dik drie weken geleden dat de toekomst van Ga latasaray in nevelen gehuld was: geen voorzitter, geen trainer en een halfbakken selectie. Inmid dels is er een voorzitter en staat good old Fatih Terim (67) gewoon voor de groep bij Cim Bom Bom, dat de meest onrustige voorbe reiding in jaren kent. Het begin was nog oké, met oefenzeges op Dinamo Boekarest (1-0) en Kasimpasa (4-2), daarna begon het gedoe; Gala zou vorige week tegen Olympiakos de laatste test afwerken, maar op het vliegveld in Athene liepen de emoties hoog op. De douane eiste plotseling extra tests, terwijl de Turken in Istanboel alles al geregeld had den. Uiteindelijk zaten spelers en staf uren op de airport - ze kre gen nog geen flesje water - en maakten ze rechtsomkeert zon der te spelen. Er vertrok deze zomer ruim een elftal aan spelers (ook Ryan Donk ging), er kwamen veelal goed kope alternatieven voor terug. Ogulcan Caglayan, die vorig jaar twintig duels speelde, mag na een claim van zijn oude club Rize- spor niet spelen. Tot afgrijzen van Galatasaray, dat volgens Turkse media ook de geblesseerde spits Radamel Falcao mist en twee spelers mist vanwege positieve coronatests. In de selectie van Terim is de snelheid van Ryan Babel (34) nog altijd een wapen. ROTTERDAM Feyenoord gaat zich op korte termijn versterken met Gernot Trauner van LASK Linz. De clubs hebben overeen stemming bereikt. Alleen de speler zelf moet nog tot een ak koord komen met de Rotter damse club, zo melden ingewij den rondom de onderhandelin gen. LIVERPOOL Ever- ton heeft een spe ler van het eerste elftal geschorst vanwege een poli tieonderzoek. Vol gens de politie is de voetballer gear resteerd op ver denking van een seksueel misdrijf met een kind. De naam van de betreffende voet baller is niet mee- gedeeld. Volgens de politie werd de speler - een 31-ja- rige international - vrijdag gearres teerd en onder vraagd door agen ten en is hij inmid dels op borgtocht vrijgelaten in af wachting van ver der onderzoek. De voetballer is door zijn club ge schorst, terwijl het onderzoek loopt. Everton zei dat het zal meewerken met het onderzoek, maar wil geen ver dere details over de zaak geven. ,,De club zal de au toriteiten waar nodig bijstaan in het onderzoek en zal nu niet verder op de zaak ingaan", aldus de club op de website. ROTTERDAM Red Bull Racing, het Formule 1-team van Max Ver stappen (foto), heeft een advo caat ingeschakeld om de situatie rond de crash zondag bij de GP van Groot-Britannië op Silverstone te onder zoeken, meldt de Oos tenrijkse krant Kronen Zeitung. Voor teamadvi seur Helmut Marko is de schuldvraag van de botsing duidelijk, die ligt bij Lewis Hamil ton. ,,De advocaat moet nagaan of de sportregels goed zijn nage leefd'', zei Marko. ,,Het was een enorm geluk dat Max niets ern- stigs is overkomen, maar de auto en waarschijnlijk ook de motor, zijn kapot. Je kunt niet op je handen blijven zitten. Een zwaardere sanc tie zou gerechtvaardigd zijn geweest." Marko meent dat Hamilton naast de 10 seconden tijdstraf, die hij belachelijk noemt, ook minimaal een drive through penalty had moe ten krijgen. Marko roept de F1-bazen op te kijken naar herzie ning van de regels. ,,Misschien is het ook de schuld van de regelge ving dat je relatief beperkt bent met sancties.'' backoldrin Feyenoord-trainer Arne Slot hoopt snel over de Oostenrijker Gernot Trauner te kunnen beschikken. foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 63