Sparta-trainer moet assistent worden van de nieuwe bondscoach, een job die 8 Te koop lopen met zijn ambities deed Henk Fraser (55) zelden. Dat vond hij ongepast richting Sparta, de club die zo knap presteert onder zijn leiding. Nu gisteren bekend werd dat Louis van Gaal hem als assistent wil bij Oranje, uit Fraser zich wél. ,,Een groot compliment dat hij met me wil werken.'' toernooi goed te presteren. Eerder deze week werd technisch direc teur Henk van Stee van Sparta op de hoogte gebracht van de belang stelling voor Fraser. De 'td' om schrijft Fraser al jaren als 'absolute toptrainer' en snapt waarom Van Gaal bij hem terecht is gekomen. De verwachting is dan ook dat Sparta, waar Fraser nog een tot hal verwege 2024 doorlopend contract heeft, niet dwars gaat liggen. Te meer omdat de coach zijn functie bij Oranje waarschijnlijk zal com bineren met het hoofdtrainerschap bij de Rotterdamse club. Dat is in elk geval de intentie van alle par tijen. Volgens ingewijden stelt Van Gaal zich namelijk op het stand punt dat hij zijn oude club Sparta niet wil beroven van zijn beste trai ner in jaren. Voor Fraser gaat zo doende een vurige wens in vervul ling. Nadat hij al succesvol was bij ADO Den Haag, Vitesse en nu al weer ruim drie seizoe nen bij Sparta, bleef de gehoopte vervolgstap uit. Die komt er nu wel met zijn aanstaande job bij het Nederlands elftal, dat begin september zijn volgende kwalificatiedu els speelt op weg naar het WK van eind volgend jaar. „Je kunt je voorstellen dat ik heel blij ben met de in teresse", zegt Fraser. „Maar het is allemaal nog heel vers. De komende tijd zal blijken hoe het gaat aflo pen." Als jochie van de Rotterdamse ama teurclub RFC spaarde hij bronzen beeldjes van zijn idool Willem van Hanegem. Dromen deed hij hardop over het Nederlands elftal. In de keuze voor zijn idealen heeft Henk Fraser, kortom, altijd wel een gou den hand gehad. Al was het maar omdat hij later bij Feyenoord sa menwerkte met de coach Van Ha negem. En omdat hij als speler uit eindelijk zes keer Oranje diende. Later deze week gaat waarschijn lijk nóg een droom in vervulling voor de Sparta-trainer: als assistent van aankomend bondscoach Louis van Gaal komt hij in de absolute top terecht. ,,Een groot compliment dat hij graag met me wil werken", zegt Fraser. ,,Van Gaal is natuurlijk niet eerste de beste." Gisteren werd bekend dat Fraser een van de beoogde assistent-trai ners is van het 'nieuwe' Nederlands elftal. Vandaag krijgen de gesprek ken een formeel vervolg. Met hem en Danny Blind in de technische staf hoopt Van Gaal Oranje naar het WK in Qatar te leiden en op dat Bij het aantrekken van Fraser speelt, naast zijn ervaring en bewe zen trainerskwaliteiten, mee dat hij met zijn Surinaamse achtergrond een brug kan vormen tussen de verschillende Nederlands elftal spelers. De Sparta-coach zelf noemt dat multiculturele aspect 'niet per se een kwaliteit', ook al omschrij ven spelers hem veelvuldig als de ultieme verbinder. ,,Het is heel simpel", stelt de oefenmeester. Het is heel simpel. Ik waardeer iedereen, ongeacht cultuur, gewoonten of achtergrond ,,Ik waardeer iedereen, ongeacht cultuur, gewoonten of achter grond. Het gaat mij om wie je bent, niet om wat je bent. Bij Sparta is het totaal geen issue waar iemand van daan komt of welk geloof iemand erop nahoudt. We zijn één. Dddr sta ik voor. Mocht het zover komen dat ik daadwerkelijk bij het Nederlands elftal ga werken, dan zal ik er net zo in staan." Fraser, die in 1993 landskampi oen werd met Feyenoord, en Van Gaal kennen elkaar al heel lang. Met elkaar behoorden ze tot de se lectie van Sparta, die in 1985 het grote Hamburger SV uitschakelde in de UEFA Cup. woensdag 21 juli 2021 Van Gaal laat de droom van Frasei uitkomen Dennis van Bergen Maarten Wijffels Rotterdam M Fraser en Van Gaal in 1985 als ploegge noten bij Sparta. FOTO ANP Fraser als Jong Oranje assistent op het EK van 2013. Achter hem en bonds coach Cor Pot zien we onder meer De Vrij, Blind, Luuk de Jong en Wijnaldum. FOTO ANP - Henk Fraser (55)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 60