Drugshandel? Dan gaat de woning op Schouwen op slot 12 ZEELAND MODEPRIJS OLIVIER D'HAUWE UIT PHILIPPINE WINT FLANDERS DC AWARD/ Een echte vent draagt stoere kleren, dacht Olivier D'hauwe altijd. Maar de modeontwerper uit Philippine weet inmiddels wel beter. Met Man-up, zijn afstudeeropdracht, won hij onlangs de felbegeerde Flanders DS Award. In zijn afstudeeropdracht voor de modeacademie in Sint-Ni- klaas plaatste Olivier 'manne lijkheid' in een breder per spectief. De award is een ini tiatief van modemagazine Flan ders DC en de Universiteit van Antwerpen. Die geven de prijs aan de beste afstudeerpro jecten van de modeacade mies in Antwerpen, Gent en Sint Niklaas. Op die j?/v laatste studeerde ook Olivier D'hauwe (25). Het ging om een deel tijdopleiding. „Ik werk als ontwerper bij Xandres in Gent", vertelt hij. „Dat is een merk met vrouwen mode. Ik heb vooral 's avonds en in de weekenden mijn op leiding gevolgd." Noord- Amerika Olivier maakte een opvallende collectie met mannenmode: Man-up. Zijn ont werpen zijn een combinatie van stoer-man- nelijke werkkle ding met aspecten die in andere cul turen evengoed als typisch mannelijk worden gezien. Oli vier wijst op een aantal Noord-Ameri kaanse culturen. „Daar beetje verwacht dat ik ook die kant op zou gaan." Dat hij voelde dat hij anders was, leidde in zijn pu i berjaren tot onzekerheid. „Ik i had een bepaald beeld van k mannelijkheid: ruig en stoer. |t Dat was ik niet. Ik was onzeker II als puber, dacht dat ik anders W was. Gelukkig ben ik wel voor y mezelf opgekomen en heb ik gezegd: ik wil iets anders. Toen bleek ook wel dat mijn ei gen beeld beperkt was. Mijn familie wordt de belangrijk ste man tij dens feesten aangekleed en ver sierd met veren en diamanten. Hoe meer, hoe beter. Dat is daar het toppunt van mannelijkheid." Kortom: welk idee je hebt bij 'mannelijkheid', hangt maar net af van hoe je kijkt. Daarbij ge bruikte Olivier zijn eigen ervarin gen uit het verleden als inspiratie bron. „Ik kom uit een familie van bouwvakkers. Mijn vader had een eigen bedrijf, en er werd wel een Ik denk voor de korte termijn nog niet aan een eigen collectie, maar dat kan er ooit best van komen Zelfstandig bestaan Die keuze leidt nu tot succes. De gewonnen award biedt Olivier de kans om naar de Summerschool Fashion Management te gaan. Die duurt tien dagen en is deels in Antwerpen en deels in Parijs. Daar kunnen ontwerpers stappen zet ten op weg naar een zelfstandig bestaan. ,,Je leert er over onderne merschap: hoe zet je zelf iets op, hoe leg je contacten, hoe ga je om met social media Olivier verwacht wel wat te heb Burgemeester Jack van der Hoek sluit een huurhuis aan de Plevier straat in Zierikzee voor drie maan den in verband met mogelijke drugshandel. Volgens wooncoach Gérard van Wanrooij is het de eerste keer dat de gemeente deze maatre gel toepast op een woning van Zeeuwland. ,,Om de loop naar dat adres er uit te houden en als signaal dat dit niet wordt getolereerd." Bij een inval in de flatwoning op 7 mei vond de politie bijna 75 gram hennep en nog eens 57 gram hen nep vermengd met tabak. Ook lagen er vijf verboden pillen (harddrugs) en negen patronen voor in een re volver. Verder werd in een kluis een weegschaal ontdekt en lag in het daar volledig in, zegt Van Wanrooij, ook al wordt daarmee een toch al schaars huurhuis drie maanden uit de roulatie genomen. Mogelijk door de vermeende drugshandel was er veel drukte rond de flat, wat overlast veroorzaakte in de buurt. Schouwen-Duiveland draait de groeiende drugshandel op het ei land stukje bij beetje de duim schroeven aan. Samen met de poli tie zijn 'de laatste maanden diverse drugsnetwerken opgerold en wo ningen ontruimd of gesloten', schrijven Janssen Janssen ge rechtsdeurwaarders namens Zeeuwland in de dagvaarding van de 31-jarige huurder voor de recht bank. De corporatie heeft deson danks niet eerder met een verzege ling door de gemeente te maken ge had, zegt Van Wanrooij. woensdag 21 juli 2021 Veren kunnen ook voor een vent Martijn de Koning Philippine Olivier D nauwe in zijn atelier met een mouwloze jas uit de col lectie Man-up. fotoannehana Kleding uit Man-up. FOTO'S OLIVIER D'HAUWE -Olivier D'hauwe steunde me gewoon en had alle begrip." ben aan de tips die hij daar zal krij gen, al neemt hij rustig even de tijd voordat hij nieuwe stappen zet. ,,Het waren, door de combina tie werken en studeren, vijf pittige jaren. Ik wil nu wat meer energie steken in mijn sociale leven. Ik denk voor de korte termijn nog niet aan een eigen collectie, maar dat kan er ooit best van komen. En het opent ook deuren voor deel name aan projecten en samenwer king. Ik ben nog lang niet klaar." Veel foto's zijn te zien op het In- stagram-account van Olivier: o.dhauwe. Marcel Modde Zierikzee huis 550 euro aan contant geld. De huurder woonde daar nog maar pas, nadat hij was verhuisd uit de Min derbroederstraat. Toen liep er al een politie-onderzoek naar hem in ver band met vermeende drugshandel. De 31-jarige man heeft tot 30 juli de tijd gekregen om de woning te verlaten. Het huis wordt in het ka der van de Wet Damocles verzegeld. Zeeuwland steunt de gemeente

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 40