In hun chalet in Renesse komen Willy en Brenda tot rust 7 Na een drukke periode komen zelf standig ondernemers Willy Smets (54) en Brenda De Hert (54) uit het Belgische Sint-Katelijne-Waver graag naar Zeeland voor hun rust. Zo graag zelfs, dat ze in 2018 een chalet kochten op Vakantiepark Zonnedorp in Renesse. ,,De weekenden lijken hier langer te duren." Willy: ,,We wilden eigenlijk altijd iets hebben in Spanje, maar daar is het erg duur en dan kun je er niet zomaar elk weekend naartoe. Dat vonden we toch wel belangrijk en daarom zijn we wat dichter in de buurt gaan kijken." Brenda: ,,Van de Belgische kust zijn we geen groot fan. Het begint al met het parkeren: dat is een enorme uitdaging. Dan loop je door een drukke winkelstraat. En dan kom je op het strand en zijn er overal mensen, terrassen en hoge gebouwen. Dat spreekt ons niet zo aan." Willy: ,,Op een gegeven moment zeiden vrien den tegen ons: 'Kijk eens in Nederland. Daar zijn de stranden veel mooier.' Dus hebben we hier wat rondgebeld en zijn we op een paar plekken naar chalets gaan kijken. Deze heeft echt alles wat we wilden. Het is een vrij grote chalet met twee slaapkamers, een badkamer en een keuken helemaal naar onze wens gemaakt." Brenda: ,,We mogen het verhuren en het park helpt dan met het in- en uitchecken van de gas ten. Deze zomer is het chalet vrijwel volzet, maar als er een weekend geen boekingen zijn, rijden we er zelf zó naartoe. We hebben nu een week voor onszelf vrijgehouden in augustus en ook in het voor- en najaar zijn we hier veel." Brenda: ,,Ik maak veel strandwandelingen met onze hond Basti. Soms neem ik mijn rugzak mee, vertrek ik 's ochtends en ben ik 's avonds weer terug. Je kunt hier op Schouwen-Duive- land zó ver langs de kust lopen. En elke kilome ter is er wel iets om te eten en drinken. Za-lig!" Willy: „Fietsen doen we ook graag. Deze week bijvoorbeeld zijn we nog naar Burgh-Haamstede gereden, met de hond achterop. Dan fietsen we niet te snel en kijken we ondertussen naar de huisjes en de natuur. Dat is hier allemaal weer heel anders dan bij ons." Brenda: ,,Ja, we gaan veel op pad en vinden het leuk om steeds weer iets nieuws te ontdekken. Maar als het in de namiddag warm is dan durven we ook wel een boekske te lezen bij het huisje en zo een beetje in te dommelen. Als je zo druk bent als wij, dan kun je daar echt van genieten." Willy: ,,We werken allebei zelfstandig vanuit huis. Brenda heeft een schoonheidssalon aan huis en ik werk in de IT-consultancy. Nu we door corona allebei een jaar thuis hebben geze ten, is het fijn om af en toe even weg te kunnen." Willy: ,,Extra plezier in het leven." Brenda: ,,Thuis hebben we wel veel ruimte, en zelfs een klein zwembadje, maar daar zijn we al tijd aan het werken." Willy: ,,Er is altijd wel iets te doen. We proberen hier zoveel mogelijk weg te blijven van werk." Brenda: ,,In Renesse kunnen we echt tot rust ko men. Als we hier eens een weekend zijn, dan lijkt dat altijd langer te duren." Willy: ,,Het voelt elke keer weer als een miniva- kantie. En dat gevoel is echt onbetaalbaar." woensdag 21 juli 2021 Elodie Kint Hoe kwamen jullie erbij om een chalet in Re nesse te kopen? Hoe besteden jullie je dagen hier dan? Wat brengt het chalet jullie? !M ▲WillySmets en Brenda ^De Hert met hond Basti op schoot bij hun chalet in Renesse. FOTOJOHAN VAN DER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35