Geld voor regiovisie Zeeuws-Vlaanderen £1 M Bekijk nu de actuele weersverwachting op jouw locatie! ZEELAND 3 Download de PZC app meer erger ik me ook mateloos. Maar van kleine groepjes van hoog uit drie man heb je minder last." Snelheid Snelheid is overigens een vaker te rugkerend thema. Want juist door de grote diversiteit aan fietsen zijn de verschillen soms groot, ervaren ook Pieter en Marjolein van Helden uit Ede. Ze vieren vakantie in Vrou wenpolder en zijn vandaag op de fiets geklommen voor een tochtje van 'een kilometer of 60, 70'. ,,Met een beetje respect voor elkaar kom je een heel eind", zegt Pieter. Het stel heeft ook loslopende honden en zand op de fietspaden als aan dachtspunten opgeschreven. ,,Ty- Misschien is wat extra verlichting her en der ook een idee pisch Zeeuws natuurlijk, maar het is altijd even opletten geblazen, ze ker als je kinderen achterop hebt", wijst hij op zoontjes Rick en Mark. Ondertussen gaat het toch be hoorlijk hard met de 120 liter appel sap en moet al een nieuwe voorraad papieren bekertjes worden aange broken. Een fietser met halfzachte banden krijgt van vrijwilliger Willy Schram de tip die van wat lucht te voorzien, maar helaas, een pomp is nu nét niet voorhanden. Bart en Patricia Bertens komen al 'een halve eeuw' in Zeeland, maar het fietsen hebben ze nog maar re cent ontdekt. Sinds een jaar gaan ze er regelmatig op uit op hun stalen rossen. Ook hen is het zand op de fietspaden opgevallen, zegt Bart vanachter zijn zonnebril in onver valst Tilburgs. ,,En het is in andere jaargetijden op sommige plekken best donker, dus misschien is wat extra verlichting her en der ook een idee." Hij geeft fietsen in Zeeland 'een 8', en eigenlijk brengt niemand echt heel ernstige tekortkomingen voor het voetlicht. Al is de Koningin Emmaweg volgens een man met een strohoedje 'een drama'. ,,Die gaat van een prachtig fietspad over in een klinkerweg", klinkt het ver ongelijkt. Het leed is snel vergeten als blijkt dat hij de pen waarmee hij het kaartje heeft ingevuld mag houden. ,,Leuk, ik spaar pennen." Vorig jaar leverden de Fietsveilig- heidsdagen in totaal zo'n duizend kaartjes met opmerkingen op, zegt coördinator Hamelink. De Ruiter- plaatweg werd toen veelvuldig ge noemd. De resultaten zullen wor den aangeboden aan de provincie, waar het ROVZ onder valt. ,,Wat er uiteindelijk mee gebeurt is niet aan ons, wij hebben vooral een signale ringsfunctie." De gemeenteraden van Terneu- zen, Sluis en Hulst hebben deze maand een gezamenlijke regiovi sie opgesteld. In december gaan ze zelfs gezamenlijk vergaderen over een werkagenda die daarbij hoort. Het dagelijks provinciebestuur steekt 60.000 euro in de Zeeuws- Vlaamse regiovisie. ,,We willen bevorderen dat Zeeland sterke re gio's krijgt", zegt gedeputeerde Harry van der Maas (SGP). De Be- velandse gemeenten hebben eer der al een regiovisie opgesteld, nu is Walcheren aan de beurt. Van der Maas erkent dat ge meenten te klein zijn om som mige onderwerpen alleen op te pakken, maar hij vindt herinde ling een stap te ver. ,,Als je dit goed doet, is herindeling niet aan de orde." In een regio als Zeeuws- Vlaanderen ligt het voor de hand dat gemeenten de samenwerking zoeken als het bijvoorbeeld gaat over de economie of over de raak vlakken met Vlaanderen. In de Zeeuws-Vlaamse regiovisie, die is opgesteld met hulp van het Utrechtse bureau Birch, worden Vlamingen hartelijk welkom ge heten, omdat ze nodig zijn voor de leefbaarheid van de streek. woensdag 21 juli 2021 Pieter en Marjolein van Helden uit Ede met zoontjes Rick en Mark. - Bart Bertens, fietser Als het weer meewerkt, staat het ANWB-team de komende weken nog in Breskens (27 juli), Westka- pelle-Domburg en Burgh-Haam- stede. Kijk op de site bij /video het fietspad moet je uitkijken' Ernst Jan Rozendaal Middelburg Stel je locatie in en ontvang het uitgebreide weerbericht van de gemeente waarin je je bevindt, inclusief temperatuur, kans op regen, hoeveelheid neerslag, wind en luchtvochtigheid. Je ziet de weersinformatie tot wel 14 dagen vooruit. Maxl9 /Minir Q Toon weer op jouw locatie toe en krijg een veet der weerbericht (meto.a Magen wind) Komende dagen 20* 10° NNW2 20® 10® WZW 3 21" 13® NNO 2 22" 15° NNO 2 Coördinator Piet Hamelink van het ANWB-team Zeeland. fotos luc oggel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 31