Mensen kunnen weer op vakantie en sommigen doen dan hun huisdier weg Na trauma en depressie Voorspelling Olympische Spelen in Tokio KAMPERLANDHet is hijswerk op hoog niveau. Een enorme kraan tilde gisteren de rotorbladen van een van de nieuwe windturbines aan de zuidkant van de Oosterscheldekering op hun plaats. Elke wiek is 58,5 meter lang en weegt maar liefst 11.300 kilogram. Daarmee is de eerste windmolen gereed van wat Windpark Noord- Beveland wordt. De komende weken worden in de Jacoba Rippolder nog drie exemplaren opgebouwd. Ze vervangen de vijf turbines die inmiddels zijn afgebroken. De verwachting is dat het windpark in oktober in bedrijf wordt genomen. Frank Balkenende Goes Toen de corona-pandemie vorig jaar uitbrak, gingen veel mensen noodgedwongen thuis werken. Kinderen kregen ook wekenlang thuisonderwijs. ,,In het voorjaar van 2020 schaften gezinnen nogal eens een huisdier aan, want dat zorgde voor leven in de brouwerij en er was toch altijd wel iemand thuis om voor de hond of kat te zor gen. Er zijn toen veel katten gekocht en ook wel hon den, vooral oudere en moeilijk plaatsbare honden", zegt Van de Schraaf. Allengs wordt de kitten een volwassen poes of kater en gaat de lol er vanaf, onderstreept Van de Schraaf. „Als de eigenaren hun kat niet castreren en sterilise ren, gaan ze zwerven. Dat is hun natuur. En als eigenaren ze ook niet zoeken omdat ze niet meer gewenst zijn, worden ze onder meer door dierenbeschermers van straat ge haald en komen ze bij ons terecht. Ik heb toch wel het idee dat mensen huisdieren makkelijker wegdoen. Soms omdat het beestje wat man keert en een behandeling geld kost, omdat het nieuwe eraf is of omdat het schattige kleintje van toen nu moeilijker handelbaar is. Te gen die mensen zeg ik: 'Ga naar de speelgoedzaak, daar hebben ze dieren op batterijtjes die niet in huis piesen en poepen en aan je meubels krab ben." Inmiddels heeft Dieren asiel de Bevelanden 85 katten en kittens in huis. Een behoorlijk aantal vergeleken met het aantal honden. Dat zijn er nu negen. Veel meer kan het asiel ook niet opvan gen, omdat het ruimte heeft voor maximaal tien honden. Volgens Van de Schraaf speelt naast het kittenseizoen ook de zo mervakantie een rol bij de toe stroom van katten. „Mensen kun nen nu weer met vakantie, waar door ze hun huisdier makkelijker wegdoen. Daar waren we al een beetje bang voor. En het gebeurt nu ook. We krijgen bijvoorbeeld ook best veel verzoeken om konijnen op te vangen. Die weigeren we, we Ik heb wel het idee dat mensen huisdieren makkelijker wegdoen hebben er geen plek voor. Zeeland heeft ook geen opvangcentra voor konijnen. Die moeten in centra buiten de provincie worden ge plaatst." Dierenasiel Walcheren in Vlis- singen 'bereidt zich voor op ex treme drukte', zegt Melanie Streef- kerk. ,,We hebben nog voldoende capaciteit, maar we denken dat de grote instroom pas in augustus op gang komt." Bij het asiel komen al wel honden binnen die eigenaren elders hebben aangeschaft. Vaak kampen die 'puberhonden' met ge dragsproblemen. ,,Broodfokkers hebben tijdens de pandemie han dig ingespeeld op de groeiende vraag naar huisdieren. In die peri ode waren hondenscholen geslo ten. Tja, zonder goede opvoeding gaat het vaak mis." Volgens de Dierenbescherming is er altijd een piek in de zomer, maar is de toestroom bij opvang centra niet hoger dan in andere ja ren. ZEELAND 2, commentaar Sven en Jolanda helpen nu anderen Brons voor dressuurruiter Minderhoud It woensdag 21 juli 2021 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Dierenasiel zit tjokvol katten Hokken vol katten en kittens. Dierenasiel de Bevelanden in Goes puilt ervan uit. Nu gebeurt dat elke zomer wel, maar be heerder Wilma van de Schraaf signaleert ook dat mensen in aanloop naar hun vakantie hun tijdens de lockdowns gekochte huisdier wegdoen. ,,We hebben veel één jaar oude poezen die, al dan niet zwanger, van de straat zijn gehaald." - Wilma van de Schraaf, Dierenasiel de Bevelanden Kijk op de site bij /video ZEELAND4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 29