DonaldDuck.nl/pockets 21 klaring af te geven, zonder te worden weggezet als mediageile modder- gooier. Bovendien heeft het ook een functie om vandaag - waarschijnlijk via een beeldscherm - te vertellen over wat haar allemaal is overkomen, waarom ze pas na vijfjaar aangifte heeft gedaan en dat het niet om geld gaat. Shima Kaes wil het netjes doen al lemaal, maar zoekt ook wel degelijk publieke steun; niet alleen vandaag, ze deed dat ook afgelopen week toen ze via Instagram zei er 'sprakeloos' van te zijn dat een reclamevliegtuigje vloog met de tekst 'Steun Shima Kaes en Aachboun op 21-7 tegen Johnny en John de Mol'. Want al is het bepaald niet de eerste keer dat een BN'er wordt beschuldigd van 'losse hand jes' (Van Manfred de Graaf en Ca- miel Eurlings tot Emile Ratelband en Martijn Krabbé), als Shima Kaes haar gelijk wil halen, zal ze alle steun no dig hebben die ze kan krijgen. Het moet geen modder- gevecht via de media worden Amsterdam, in Mexico en op Ibiza, waar het gebeurd zou zijn. Toch liet De Mols advocaat Peter Plasman al eens weten dat er in de 'turbulente' relatie sprake was van 'confrontaties' en 'handtastelijkheden'. ,,Maar er was van mishandeling nooit sprake." Wat De Mol onder meer achter volgt, is een opgenomen telefoonge sprek, waarin hij zegt 'dat hij Kaes nooit zomaar uit het niets heeft ge slagen'. De advocaten van Kaes zeg gen ook te kunnen uitleggen waarom zij - ze is inmiddels op Ibiza een schoonheidssalon begonnen - pas vijfjaar later naar justitie stapte: ze durfde het eerder niet op te nemen tegen de machtige familie De Mol. Onder meer een appje van een eer dere advocaat van Kaes zou aantonen dat - vrij vertaald - de familie De Mol een scenario heeft klaarliggen om Kaes kapot te maken. 'Om van haar van de familie De Mol wegens chan tage, of eigenlijk we gens afdreiging (af persen zonder te drei gen met geweld). Vol gens het advocatenteam van Kaes kan het OM Amsterdam nooit objectief naar de aangifte van mishandeling kijken, als dat tegelijkertijd ook on derzoek doet naar de vraag of Kaes en Co. wellicht hebben geprobeerd de familie De Mol veel geld af te trogge len. ,,Het moet geen moddergevecht via de media worden", aldus haar juri disch adviseur Karim Aachboun. Daarom deed Kaes nog geen inter views over wat haar is overkomen. Maar vandaag in de rechtbank is wel een ideaal moment om toch een ver een tweede Sabia te maken', staat daarin. Sabia verwijst naar de ex van Khalid Boulahrouz en Ra fael van der Vaart, die vaak wordt af geschilderd als een golddigger. Het geding gaat nog niet over de eer der genoemde aangiftes, wel over het onderzoek daarnaar. Het Openbaar Ministerie Amsterdam onderzoekt namelijk alle aangiftes, en dat bevalt de juristen van Kaes niet. Zij eisen van de Staat dat het onderzoek naar de mishandelingen - in hun ogen ui teraard het belangrijkste - bij een an der Openbaar Ministerie (OM) komt te liggen, liefst een buiten de Rand stad. Voordat Kaes aangifte deed van mishandeling en poging tot dood slag, lag er namelijk al een aangifte iHumul ADVERTENTIE Koop in de winkel of bestel op EVEN LEKKER DONALD DUCKEN woensdag 21 juli 2021 GO 'f/OTl./ Johnny de Mol en Shima Kaes in 2014, en de luchtre- clame als steun voor Kaes. fotos brunopress, hollandse hoogte 44 - Karim Aachboun, juridisch adviseur van Shima Kaes Wat gaat Shima Kaes vandaag dan zeggen, als haar mishandelings zaak nog niet aan de orde is? Waar gaat het kort geding vandaag over? w iwaihijiJiM 0 c OT O C\l O CM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 21