'We kennen elk hoekje, elk tegeltje, elk schroefje' Nieuwe advocaat Britney Spears zet de aanval in 20 MEDIA CULTUUR De juridische strijd tussen Johnny de Mol en zijn ex-verloofde Shima Kaes gaat van start. Vandaag dient een kort geding over welke officier de beschuldigingen gaat behandelen. Waarschijnlijk komt Kaes zelf aan het woord. Hoe zit het ook alweer? Een olijfboomgaard in Zuid-Frankrijk, fijne stoelen in de tuin of met de voeten in het zwembad. Stralende zon, flesje rosé erbij, of een gin-tonic. Knalrode aardbeien, verse eieren van de kippen van de buurvrouw, friszoete toma ten uit eigen tuin met een drup van de versge- perste olijfolie uit de genoemde boomgaard. Alles lijkt net even lekkerder, fijner en mooier dan thuis in Nederland. Zie je jezelf al zitten? Et voila, zie hier de lange zomerdagen van acteur en theatermaker Jon van Eerd (60), die graag Am sterdam ontvlucht voor zijn tweede huis in een nog door toeristen onontdekt stukje Provence. Hij kwam al in die omgeving als kind, met zijn ouders. Hij was dol op die plek, en nam er later zijn lief Ton Fiere mee naartoe. Het bleek niet moeilijk om ook hem zo verslingerd te krij gen aan dit deel van la douce France. Ze besloten eind jaren 90 van hun spaarcenten de oude olijf boomgaard te kopen - geld voor meer hadden ze niet. Daar begon het project. Eerst zetten ze er een klein huis neer. ,,Dan weer een garage en een klein af dakje. Beetje bij beetje hebben we het uitgebreid tot wat het nu is. We kennen elk hoekje, elk tegel tje, elk schroefje. We hebben elke beslissing samen genomen, erover geruzied, alles. Hier ligt onze ziel, meer dan in welke plek dan ook." Hier komt de theatermaker volkomen tot rust, na zijn drukke tournees kriskras door Nederland. Maar het is ook een plek waar de inspiratie gaat vloeien. Zo schreef Van Eerd hier de komedie Har- rie neemt de benen, waarmee hij dit najaar te zien zal zijn - als corona het toelaat. ,,Dat is echt het enige nadeel dat ik van deze plek kan bedenken, dat ik eigenlijk wel elke dag de laptop openklap." En nog elke dag kunnen Van Eerd en Fiere zich verbazen over de schoonheid van de omgeving: het licht, de kleuren, de zonsondergang. ,,Het is geen wonder dat Van Gogh en dat soort schilders hier hebben gezeten", concludeert Van Eerd. We hebben elke beslissing hierover samen genomen Album van Iron Maiden •>y Gratis naar Ed Sheran ANGELA KIJKT EVEN GEEN TV Veertien maanden lang hadden Johnny en Shima in 2014 en 2015 een relatie met elkaar, tot aan een verlo ving toe. In mei 2015 gingen ze uit el kaar. Johnny liet het in een vraagge sprek met Giel Beelen bij termen als 'lang verhaal' en 'te pijnlijk om wat over te zeggen'. Daarna hoorden we nog veel van hem (inmiddels geluk kig getrouwd met Anouk van Schie en vader geworden), maar zelden wat van haar. Wel liet zij in maart 2016 in het tijdschrift Grazia optekenen dat het 'niet sjiek was gegaan allemaal', dat ze 'met een aantal feiten werd ge confronteerd' en dat ze niet meer 'on speaking terms' waren. Eind 2020, ruim vijfjaar later, komt hun relatie weer vol in beeld: Shima Kaes beschuldigt Johnny alsnog van mishandeling, zo erg dat ze in het ziekenhuis zou zijn beland. Johnny en zijn vader doen daarop aangifte van chantage, omdat Kaes en haar ad viseurs de zaak eerst financieel zou den hebben willen schikken. Enkele dagen later doen de juridisch advi seurs van Kaes aangifte tegen De Mol jr. en sr. vanwege 'het doen van een valse aangifte'. Een paar weken later zet Kaes helemaal door, als zij aangifte doet van mishandeling en poging doodslag. Zo liggen er nu drie aangiftes bij het Openbaar Ministe rie. Er is nog geen besluit genomen of die aangiftes daadwerkelijk tot rechtszaken gaan leiden. Niemand was er natuurlijk bij in Dat heeft advocaat Mathew Rosengart na een zitting bij de rechtbank in Los Angeles aan aanwezige Amerikaanse media laten weten. Rosengart bedankte in een korte toespraak Spears 'voor haar moed en haar kracht', de rechter voor haar me dewerking en de fans van de zangeres voor hun #FreeBritney-campagne. Hij eindigde met de woorden: „Tenslotte wil ik nog zeggen dat, zoals ik ook vo rige week in de rechtbank heb verkon- digd, mijn kantoor en ik strijdbaar en voortvarend aan de slag gaan met een petitie om Jamie Spears te ontslaan, tenzij hij eerder opstapt." Spears sprak zich vorige maand voor het eerst uit over de al dertien jaar du rende curatele, die startte toen ze in 2008 werd opgenomen in een psychi atrische instelling. Vorige week vroeg ze de rechter toestemming haar eigen advocaat te kiezen in plaats van de door de rechtbank toegewezen raads man die haar de afgelopen jaren bij stond. De zangers herhaalde daarbij ook het verzoek om haar vader Jamie te mogen ontslaan als haar toezichthou der. Ook bekende Nederlanders en celebrities han gen de vakantievlag uit. Waar reizen zij graag naartoe? We zoeken het uit. Marlies van Leeuwen MUZIEK woensdag 21 juli 2021 Iron Maiden brengt in sep tember na zes jaar een nieuw album uit. Het zeventiende studioalbum, Senjutsu werd opgenomen in Frankrijk en de band werkte er voor samen met de producers Kevin Sherley Steve Harris. MUZIEK Zanger Ed Sheeran geeft op 25 augustus een gratis con cert aan zeven honderd fans bij de heropening van een ver bouwde muziek winkel in Lon den. ,,Ik heb vroeger veel tijd in deze winkel doorgebracht'', vertelt Sheeran. 3 "U O Shim a Johnny het aaat GO bea e Victor Schildkamp Wat hebben Johnny de Mol en Shima Kaes met elkaar uit te vech ten? Wat klopt er van de beschuldigin gen van mishandeling? Advocaat Mathew Rosengart foto afp Het nieuwe juridische team van Britney Spears gaat aanvallend te werk om de vader van de zange res zo snel mogelijk te ontslaan als curator.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20