Fietsen in Zeeland. Hoe bevalt dat? Als je moeder je niet meer [^schermt f Patiëntjes kampen met luchtweginfectie en benauwdheid Offerfeest gaat over saamhorigheid en geloof Opuit Majone Steketee: 'Verwerken ernstig trauma is enorm ingewikkeld' êÊhkL&u'üAr/.'V Wat vinden mensen van fietsen in Zeeland? Dat willen de ANWB en het Lekker eten behoort bij de tradities Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland weten. De gele tent staat deze en volgende maand op verschillende plekken in Zeeland. Wie wil kan er zijn 'gezouten en ongezouten kritiek' kwijt over fietsen in Zeeland. In ruil voor een bekertje vers appelsap. In het hele land worden aan de lo pende band ernstig zieke kinderen opgenomen die besmet zijn met het RS-virus. Een eerste RS-piek diende zich drie weken geleden aan in Rotterdam. De ziekte breidde zich snel uit naar de regio's Amsterdam, Nijmegen en Lim burg. Gistermiddag waren alle ne gentig bedden op de zeven kinder- ic's bezet en moest een eerste kind naar een ziekenhuis over de grens. Op de ic van het Radboudumc Amalia Kinderziekenhuis in Nij megen lagen vorige week ook kin deren uit andere regio's, nu komen ze uit de buurt. Het ziekenhuis heeft al een extra ic-bed gecreëerd door de drukte. Door de lockdown van afgelopen winter raakten toen nauwelijks kinderen besmet met het RS-virus. Normaliter is de winter hét sei zoen met een besmettingspiek. Die piek ontpopt zich dit jaar on verwacht in juli, zo merken de zie kenhuizen en dat blijkt ook uit cij fers van het RIVM. Vooral jonge kinderen kunnen een ernstige luchtweginfectie ont wikkelen met benauwdheid. Een deel van hen moet naar het zieken huis voor zuurstof, vocht of sonde- voeding. Ook belanden kinderen op de ic voor beademing. Ze liggen daar meestal enkele dagen tot een week. Meerdere ziekenhuizen moeten geplande operaties, zoals liesbreu ken en spleten in het gehemelte, annuleren. Dat uitstel komt net op een moment dat ziekenhuizen zich opmaken voor het inhalen van operaties die door de coronapande- mie zijn uitgesteld. In het Emma Kinderziekenhuis Normaal zien we deze drukte in de winter krijgt een deel van de patiënten die op de wachtlijst stonden opnieuw te horen dat hun ingreep niet door gaat. ,,Normaal zien we deze drukte in de winter. Ik houd mijn hart vast voor het aantal coronabe smettingen, want straks hebben we ook nog verpleegkundigen die in quarantaine moeten", zegt Hans van Goudoever, hoofd van het Emma Kinderziekenhuis in Am sterdam. Ook in Nijmegen kunnen niet alle geplande operaties doorgaan. ,,We hebben er nu een handvol moeten uitstellen van kinderen die na de operatie mogelijk een bed op onze kinder-ic nodig hebben. Dat is natuurlijk heel vervelend voor de ouders en kinderen die het betreft, want die rekenden daar op", beseft Jan Peter Rake, hoofd van het Ama lia Kinderziekenhuis. P6 50% Leidy en Fons onder breken met plezier hun fietstocht voor een bekertje appel sap en hun mening over fietsen in Zee land. Willy Schram (links) wacht af wat ze te zeggen heb- '/bén. FOTO CYNTHIA CATS ZEELAND8 ZEELAND2 BIJLAGE VANDAAG BIJ DEZE KRANT Kinder-ic's stromen vol door oprukkend RS-virus Het RS-virus verspreidt zich zo snel dat alle bedden op de kin- der-ic's gisteren vol lagen. Zeker één Nederlands patiëntje moest uitwijken naar een zie kenhuis in Antwerpen. Diverse hospitalen moeten operaties uitstellen, omdat er niet genoeg kinderbedden zijn. Ellen van Gaalen Amsterdam - Hans van Goudoever, Emma Kinderziekenhuis, Amsterdam Mix van zon en wolken Nieuw in de PZC app: Altijd op de hoogte van het weer op jouw locatie Prijs €2,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 11688 55530 TOT KORTING

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1