'Wrede Wilri' moet 4,5 jaar de cel in Doorgaan van Lowlands en andere festivals nog onzeker Aangenamere temperatuur thuis TONZON 10 NIEUWS W. was de zelfverklaarde goeroe van het Balance-Recovery Life- Center in zijn woonplaats Wesel, zo'n 60 kilometer over de grens bij Dinxperlo. Hij stond terecht voor 38 strafbare feiten tussen 1 januari 2016 en 31 juli 2020. De Varssevelder bekende er twaalf. Het ging om onder meer mishan deling waarbij W. zijn tien Duitse, Nederlandse en Tsjechische slacht offers schopte, sloeg én bewerkte met voorwerpen variërend van koekenpannen en metalen staven tot een hamer en een keukenbran der. Een van hen die daarna 'dood' wilde, legde hij een strop om de nek om het touw vervolgens zo hard aan te trekken dat de man het zwart voor de ogen werd. W. werd tevens beschuldigd van vijf verkrachtingen, seksueel con tact met een 15-jarige jongen en het door zijn volgelingen laten verrich ten van seksuele handelingen bij el- kaar en bij hemzelf. Wie niet ge hoorzaamde, werd ondergeplast, dagenlang opgesloten in een tuin huisje zonder verwarming en sani tair of vernederd door het van de muur of grond moeten likken van eigen bloed. pen, maakt een veroordeling bijna onmogelijk'', aldus de voorzitter. De enige uitzondering was volgens hem het seksueel contact met een minderjarige. Een psychische stoornis kon niet worden vastgesteld bij W.. Zijn 'prikkelbaarheid' maakt de kans op herhaling volgens de psychiater 'vrij groot' als W. opnieuw als spi ritueel leider in een vergelijkbare situatie belandt. W.'s moeder hoopte vooral op tbs. ,,Als hij onbe handeld vrijkomt, verzamelt hij op nieuw een groep mensen om zich heen'', zei ze vorig jaar al. Afgesproken is wel dat het kabinet alvast opties uitwerkt over de 'mo gelijkheden en onmogelijkheden' van een eventueel voortgezette festivalzomer, aldus een woord voerder van het ministerie van Economische Zaken en Klimaat. Het is de bedoeling dat het Out break Management Team (OMT) daar vervolgens rekening mee kan houden als het met een nieuw ad vies komt. Het verkennende gesprek van gisteren was op initiatief van de missionair minister Hugo de Jonge van Volksgezondheid. Daarop be sloot evenementenorganisator ID&T een kort geding nog even aan te houden. Bij het gesprek was ook een ver tegenwoordiging van de Alliantie van Evenementenbouwers aanwe zig. Namens het kabinet waren geen bewindspersonen bij het overleg. In plaats daarvan schoven ambtenaren aan. Volgens de woordvoerder is er vooral gesproken over het 'proces' met als hoofdvraag hoe het verder moet met evenementen. ID&T zegt zelf te gaan onder zoeken hoe evenementen op korte termijn alsnog veilig georgani seerd kunnen worden. Van groot belang is dat het Testen voor Toe gang waterdicht is en er dus geen mensen zonder geldige QR-code op een festivalterrein kunnen ko- men. De QR-code moet het bewijs zijn dat zeer recent negatief is ge test op corona. Twee vaccinaties zouden dan waarschijnlijk geen recht meer geven op toegang. Op 9 juli maakten premier Rutte en minister De Jonge bekend dat meerdaagse festivals tot en met 13 augustus niet doorgaan. Een daagse festivals mogen wel een be perkt aantal bezoekers ontvangen. ID&T kondigde daarop vorige week aan een kort geding aan te zullen spannen. Advertentie Ben je op zoek naar een uiterst effectieve manier van energie besparen en heb je wooncomfort hoog op je wensenlijst staan? Kies dan voor comfortverbetering en een aangenamere temperatuur thuis metTONZON Vloerisolatie. Veel begane grondvloeren in Nederland zijn niet of slecht geïsoleerd. De warmte die de vloer aan de onderkant uitstraalt, zorgt voor een koude zone onderin de woning. De koude vloer gene reert in de winter een gevoel van optrekkende kou waardoor mensen ongemerkt de thermostaat hoger zetten. TONZON Vloerisolatie metThermoskussens is gebaseerd op andere natuurkundige principes en isoleert daardoor effectiever dan andere vloeriso laties. De vloer wordt metThermoskussens zelfs warmer dan de luchtlaag vlak boven de vloer. Het beter isolerend effect levert een veel hogere ener giebesparing en bij vloeren met vloerverwarming kan nog meer worden bespaard. Meneer Veerkamp uit Geeste merkte al gauw ver schil na het aanbrengen van TONZON. Niet alleen hij, maar ook zijn zachte huisgenoot geniet van het verbeterde wooncomfort in huis. De vloerisolatie bevalt zelfs zo goed dat de kat des huizes zijn favoriete plek heeft verruild voor de comfortabele warmte van de geïsoleerde vloer. Maak nu online een afspraak en ontvang een gratis pakje radiatorfolie. woensdag 21 juli 2021 GO Een 'spiritueel leider' uit Neder land is in Duitsland veroordeeld tot 4,5 jaar cel wegens het toe brengen van lichamelijk letsel en seksueel misbruik. Wilri W. (58) wilde zijn in levenscrisis verke rende volgelingen naar eigen zeggen 'zuiveren'. Caspar Naber Wesel W. ontkende de zedendelicten wegens 'wederzijdse instemming'. De rechtbank kwam tot dezelfde conclusie. ,,Het feit dat de betrokke nen zodanig werden gemanipu leerd dat ze alles vrijwillig deden in de overtuiging dat het hen zou hel Zelfverklaarde goeroe ging te werk met metalen staven, hamer en brander Het blijft onduidelijk of en hoe grote festivals als Down the Rabbit Hole en Lowlands vanaf 13 augustus kunnen doorgaan. Evenementenorganisatoren hoopten gisteren in gesprek met de overheid op duidelijk heid, maar die blijft vooralsnog uit. Laurens Kok Den Haag Bouwers waren in 2018 druk bezig op het festivalterrein van Lowlands in Biddinghuizen. Toen ging alles door. foto anp/kippa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 10