ft 7 Eindelijk begon de bed and breakfast van Vincent Knol en Yvette Bosch in de Duitse Eifel na twee zeer moeizame coronaseizoenen weer te lopen. Maar toen veranderde het riviertje de Ahr in een kolkende massa van water, puin en modder. e zon schijnt, de vogeltjes fluiten en de Ahr zoekt deze maandag rustig zijn weg door de Eifel, een kilome ter of honderd ten zuiden van Keulen. De schijn be driegt. Wie van de snelweg afgaat, stuit op wegblokkades en kapotte straten en hoort in de verte de kettingzagen ronken en de graafmachi nes hun werk doen. Het riviertje stroomt weer door de bedding zoals het al jaren doet, maar op de oevers zijn de eerste teke nen te zien van het ver woestende water dat vorige week een weg door de ber gen zocht. Op de oevers lig gen complete bomen die met wortel en al door het water zijn losgerukt en ver derop in een bocht weer zijn uitgespuugd door de kolkende watermassa's. In Fuchshofen hangen stalen brugleuningen als draadjes bo ven de afgrond en is de stenen muur van de brug die het dorp met de doorgaande weg verbindt in stukken geslagen. Dorpelingen rijden af en aan met kruiwagens vol rommel die ze uit hun huizen halen en op een grote hoop aan de rand van het dorp gooien. Alle tuinen langs het water zijn in de rivier gesleurd. Kelder Vincent Knol wilde ook nog wat uit zijn kelder pakken voordat het was sende water er doorheen zou trekken. ,,Maar het ging opeens zo snel, dat ik me maar bedacht. Achteraf maar goed ook, want anders had ik hier niet meer gestaan." Het hele dorp heeft geluk gehad, want er is nie mand overleden, zegt Knol. ,,In het hele kreis Ahrweiler, waar Fuchsho fen bij hoort, zijn wel 150 doden te betreuren." De Nederlandse ondernemer rela tiveert de ellende die zijn gezin over komt. ,,Wat moet ik anders? Ik pro beer de positieve dingen er maar uit te pikken. We willen hier niet weg." Zoon Jamie (12), nog net geboren in -aC ^fSSÊ i Opeens ging het zo snel dat ik me bedacht. Maargoed ook, anders had ik hier niet meer gestaan Deventer maar al elf jaar een echte Duitser, heeft zijn humor ook nog niet verloren, zegt zijn moeder Yvette. ,,Toen we een dag later de puinhopen bekeken, zag hij dat alles weg was. 'Behalve mijn schoolboe ken, waarom zijn die niet meegeno men?' zei hij meteen." De begane grond van hun bed and breakfast is helemaal gesloopt door het water. De keuken, de badkamer, de woonvertrekken en de slaapka mers zijn leeg en besmeurd met modder. Buren slaan de lambrisering van het plafond: alles is onbruikbaar geworden. ,,Tien jaar lang hebben we hier beetje bij beetje de boel opge knapt. We waren eigenlijk net klaar", verzucht Vincent. Elf jaar geleden stopten Vincent Knol uit Apeldoorn en Yvette Bosch uit Twello met hun restaurant Take Off Teuge op het vliegveld bij Apel doorn om samen met hun zoontje Ja mie het avontuur in de Duitse Eifel te zoeken. In Fuchshofen werd dochter Lisanne geboren. Ze is nu 9 jaar en volledig Duits. De kinderen gaan in Fuchshofen naar school en de voet- balclub, terwijl hun ouders de bed and breakfast runnen. De onderneming stond eindelijk een beetje stevig op poten toen co rona toesloeg en er geen gasten en dus geen geld meer binnenkwam. Yvette benutte de wintermaanden om jam, sapjes en likeuren te maken van de bessen uit de tuin, Vincent begon via de Duitse variant van Marktplaats meubels op de kop te tikken om op te knappen en door te verkopen. Volgeboekt Nadat de ergste coronalockdown ach ter de rug was, kon enkele weken ge leden de bed and breakfast weer op volle toeren gaan draaien. Afgelopen weekend was helemaal volgeboekt, maar toen sloeg het water genadeloos toe. In plaats van bedden opmaken en ontbijtjes voor de gasten bereiden, stond het stel samen met tientallen dorpsgenoten puin te ruimen. ,,Echt alles zat onder een laag modder van bijna een meter dik", zegt Vincent. ,,En toen stonden er zaterdag nog doodleuk twee gasten aan de deur die geboekt hadden. Die hadden blijk baar een paar daagjes onder een steen geleefd." De meubeltjes, de jam en de likeu ren en de hele inhoud van de bene denverdieping: alles is weg. Ze moe ten weer helemaal opnieuw begin nen. ,,Ik weet niet of dat lukt. Maar we moeten wel. Terug naar Neder land? En dan? Een of ander flutbaan tje in een supermarkt en dan dood ongelukkig worden?'' zegt Vincent. ,,Nee, we voelen ons hier thuis, de kinderen zijn hier groot geworden. We blijven hier." Yvettes broer Dion begon zondag in Nederland een crowdfundingsac- tie om het gezin weer op de been te helpen. ,,Das mooi, dacht ik. Ik hoopte op een paar duizend euro om weer een begin te kunnen maken", zegt Vincent. ,,Het geld komt uit alle hoeken binnen. Gasten van twee jaar geleden die doneren, mensen die hier tien jaar geleden waren, maar ook oud-studiegenoten van de hotel school. En ook mensen met een heel gewone baan die dan 500 euro done ren! Ongelooflijk." dinsdag 20 juli 2021 GO Vincent en Yvette kunnen weer helemaal opnieuw beginnen Ivar Penris Fuchshofen =■- -zf' -tjw -Vincent Knol, eigenaar B&B Vincent en Yvette en de kinderen Li sanne en Jamie en een vriendinnetje voor de bed and breakfast die woensdag half verdween in het kol kende water. De huis raad spoelde weg. FOTO'S IVAR PENRIS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 7