Steven Berghuis zet zijn handtekening, voorbereiding Ajax kan écht beginnen 7 Nu Steven Berghuis (29) medisch is gekeurd en ook andere internationals binnendruppelen, kan Ajax toewerken naar het verdedigen van de dubbel en de jacht op nieuwe Europese roem. JOHAN INAN Steven Berghuis meldde zich gis termorgen rond negenen met zijn zaakwaarnemer op De Toekomst voor zijn eerste werkdag bij zijn nieuwe club Ajax. Officieus dan, want de vleugelspits moest nog wel de nodige medische testen afleggen om zich officieel Ajacied te kunnen noemen. Eerst op zijn nieuwe trai ningscomplex en daarna in het AMC. Toen Berghuis rond 16.30 uur zijn krabbel zette onder een vierjarige verbintenis was een van de meest spectaculaire eredivisietransfers van deze eeuw een feit. De kers verse aankoop stond de clubmedia voor het eerst te woord en wachtte vervolgens op de uitslag van de keuring. Toen zijn fysieke gesteld heid aan het eind van de middag in orde bleek, kon het hoge woord er definitief uit. Daar zat nogal wat spanning op, aangezien de ex-aanvoerder van Feyenoord de overstap naar de aartsrivaal (daar zal maximaal 6,5 miljoen euro mee gemoeid zijn) moest bekopen met tal van doods bedreigingen. Ontploffingsgevaar „Dapp're strijders maken dapp're keuzes", prees algemeen directeur Edwin van der Sar de beoogde smaakmaker, die met het shirt met rugnummer 23 eens goed om zich heen keek in wat zijn nieuwe speel tuin moet worden. Met het door Ajax gemaakte presentatiefilmpje werd ook gehoor gegeven aan de wens van het kamp Berghuis, dat vanwege het 'ontploffingsgevaar' een sobere bezegeling prefereerde. Berghuis werd gisteren gescha duwd door meerdere collega-inter nationals, met wie hij eind vorige maand op het EK sneuvelde in de achtste finale. Toen waren trainer Erik ten Hag, de nodige reserves en jonkies al aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Maar het verdedigen van de dubbel en de jacht op nieuwe Europese roem begint met de entree van Berghuis én de terugkeer van de helft van de basisploeg deze week pas echt. Zo hervat de aankoop vandaag de training met Maarten Stekelen burg, Ryan Gravenberch en Jurriën Timber, die gisteren eveneens de nodige testen aflegden. Davy Klaas- sen en Daley Blind sluiten iets later aan. Dat geldt ook voor Nicolas Tagliafico. De Argentijnse links back, die samen met teamgenoot Lisandro Martinez de Copa Amé- rica won, reist donderdag voor de selectie uit naar Oostenrijk. In Bramberg arriveert Ajax in het weekeinde voor het tweede trai ningskamp van de voorbereiding. Daar gaat een tussenstop in de Allianz Arena aan vooraf. Ajax oe fent zaterdag tegen - de eveneens nog niet complete - Duitse record kampioen Bayern München. Daar zijn ook Edson Alvarez en AJAX Programma Dapp're strijders maken dapp're keuzes Antony nog niet bij. De middenvel der, die in mei eerder vrijaf kreeg van Ten Hag, is met Mexico nog ac tief op de Gold Cup, terwijl Antony zich met Brazilië klaarstoomt voor de Olympische Spelen in Tokio. Sean Klaiber meldt zich deze week weer op De Toekomst. De re serveback sneuvelde zaterdag met Suriname in de poulefase van het Noord- en Midden-Amerikaanse kampioenschap. Volle sterkte Zo lijkt Ajax, ook door de vroege eliminatie van Oranje, net op tijd op nagenoeg volle sterkte te gera ken voor de eerste officiële wed strijden van het seizoen. Ook om dat spelers als Tagliafico en David Neres nog niet op weg naar de uit gang zijn, al is 31 augustus (sluiting transfermarkt) nog ver weg. Een week nadat het trainings kamp in Oostenrijk wordt afgeslo ten met een vriendschappelijke wedstrijd tegen het Duitse RB Leipzig van de geblesseerde Brian Brobbey, wacht in Amsterdam de strijd om de Johan Cruijff Schaal te gen PSV. Weer een week later mag het gepromoveerde NEC als eerste club in het nieuwe eredivisiesei zoen proberen Ajax' reeks van 23 ongeslagen competitieduels te doorbreken. dinsdag 20 juli 2021 GO Spectaculaire transfer, sobere presentatie ^0 @JohanInan Amsterdam *1 I Steven Berghuis (links) met Ajax-directeur Edwin van der Sar. FOTO JESPER DE BOER/AJAX Datum 24-7 Bayern München - Ajax 31-7 RB Leipzig - Ajax 4-8 Ajax - Leeds United 7-8 Ajax- PSV (Johan Cruijff Schaal) 14-8 Ajax - NEC (eredivisie) 22-8 FC Twente - Ajax (eredivisie) 26-8 Loting Champions League - Edwin van der Sar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 51