mmm 3 dgn Achterhoek**** 4 Miljoenenboete voor farmaceut Het water dat door Limburg raasde, sleurt een spoor van spullen met zich mee. Normaal gaat de boswachter met een groepje vrijwilligers het gebied in om afval te prikken. „Maar daar is nu geen beginnen aan. Het is te veel.'' 89.- De Autoriteit Consument Markt (ACM) heeft het farma ceutisch bedrijf Leadiant een boete opgelegd van 19.569.500 euro. Volgens de toezichthou der heeft de Italiaanse genees middelenfabrikant een veel te hoge prijs gerekend voor het medicijn CDCA, dat wordt ge bruikt door patiënten met een zeldzame stofwisselingsziekte. 'Leadiant maakte misbruik van haar economische machts positie', aldus de ACM. De concurrentiewaakhond wijst erop dat geneesmiddelen- fabrikanten die betaalbare in novatieve geneesmiddelen op de markt brengen, een be langrijke maatschappelijke bij drage leveren, waar ze ook aan mogen verdienen. 'Maar hier zien we iets heel anders. Leadi- ant heeft na een beperkte in vestering en met weinig risico een enorme prijsverhoging doorgevoerd voor een al lang bestaand geneesmiddel.' Leadi- ant laat in een reactie weten het besluit van de ACM 'zorgvul dig te zullen bestuderen en aanvechten.' Dit gaat in tegen elke regel die we in de EU hebben voor de persvrijheid Russen testen nieuwe kruisraket Zircon Rusland zegt met succes een hypersonische kruisraket te hebben getest. Een oorlogs schip vuurde het projectiel af op een doel in de Barentszzee. 'De Zircon-raket raakte een doel op afstand van meer dan 350 kilometer. De vluchtsnel- heid naderde Mach 7', meldden de Russen, die beelden publi ceerden van de rakettest. De Zircon behoort tot de 'onover winnelijke' futuristische wa pens die president Vladimir Poetin heeft aangekondigd. Meer meren in Zwitserland Zwitserland telt steeds meer meer tjes door het smelt water van gletsjers. Het wordt al circa 170 jaar warmer in het land. Toen liep de 'kleine ijstijd' af. Het Alpenland heeft er bijna 1200 glet sjermeertjes bij ge kregen, waarvan 180 in het laatste decen nium, stelt de Uni- versitat Zürich. De meertjes ontstaan steeds sneller, zo blijkt uit het onder zoek. Prins Harry schrijft boek Roep om vrede Afghanistan www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-9693 70cpg Autobanden. Gasflessen. Talloze kliko's. Schuttingen. Wel dertig koelkasten. Héél véél hout; van enorme boomstammen tot keurig gekloofde stammetjes voor de ka chel. Boswachter Niki Jasper kreeg kip penvel van wat ze allemaal zag liggen toen ze zondagavond langs de Maas bij Itteren liep. „Ongelooflijk. Er blijft zoveel afval achter nu het water zakt. Hoe krijgen we dat allemaal weer weg? Maar dan zie je dat er ook kinderschoenen tussen liggen. Een bal van het Belgische elftal. Zakken uien, boterkuipjes, sixpacks cola. Allemaal met Franse etiketten. Dan besef je ook: dit zijn de spullen van mensen in de Ardennen die nu waarschijnlijk alles kwijt zijn. Van wie het huis misschien wel is weggevaagd. Dat plaatst de ellende die wij nu krijgen met het opruimen wel in perspectief.'' Het water dat stroomafwaarts raasde, sleurt nu een spoor van spullen met zich mee. Dat is niet alleen een probleem voor de natuur. Het kan ook gevaar opleveren voor de scheepvaart, stuwen en sluizen. Rijkswaterstaat is daarom op de Maas, Grensmaas en het Julianakanaal begonnen met een opruimoperatie. ,,Speciale kraanschepen van onze aanne mer zijn bij Sambeek, Grave, Heel, Limmel en Lith aan de slag gegaan om zoveel mo gelijk troep uit het water te vissen'', zegt woordvoerder Firdevs Akkaya van Rijks waterstaat. ,,Op veel andere plaatsen is dat nog lastig, want door het hoogwater staat er een flinke stroming. We komen van al les tegen. Inboedels van campings: tenten, delen van caravans. Heel veel agrarische spullen, zoals voederbakken voor vee. Ook zijn een aantal kadavers uit het water ge haald. De spullen drijven niet alleen aan de oppervlakte; ook onder water drijft van alles. We willen voorkomen dat die slui zen, stuwen of schepen beschadigen.'' Een deel van de Maas is nog steeds ge stremd voor alle scheepvaart. Beroeps schippers mogen sinds gistermiddag weer varen tussen Ternaaien (ten zuiden van Maastricht) en Heel (bij Roermond), re creatievaartuigen niet. Rijkswaterstaat fëtammrnm Incl. diner 4 dgn Brabant 4 dagen Kust dinsdag 20 juli 2021 GO DEN HAAG Ursula von der Leyen, voorzit ter van de Europese Commissie over het bericht dat Hongarije journalisten zou bespioneren. MOSKOU ZÜRICH LONDEN Prins Harry werkt aan een boek over zijn leven. Het moet in het najaar van 2022 uitkomen. Hij schrijft het boek niet als de prins die hij bij zijn geboorte werd 'maar als de man die ik ben geworden'. KABOEL De diplomatieke missies van Neder land en andere lan den in Afghanistan hebben de Taliban opgeroepen hun of fensief te staken en in te stemmen met een wapenstilstand. Hoewel er gesprek ken zijn in Qatar tus sen de strijdende partijen, zijn deze nog vruchteloos. De diplomaten zien het Offerfeest als een goede gelegenheid om een bestand in te laten gaan. Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reservedngskosten en toeristenbelasting Boswachter: 'Hoe krijgen we de troep weg?' Annemieke van Dongen Itteren E. niimiii'nmrinn Geniet in Winterswijk, temidden van de wijngaarden en prachtige natuur! 2 nachten incl. ontbijt in 4* Fletcher Frerikshof (7,8) O 1 keer een diner (hoofdgerecht) Gratis gebruik binnenzwembad, wifi en parkeren Aankomsten t/m oktober en betaal bij aankomst! 4* Klooster Willibrordhaeghe (8,0) 4* Van der Valk Schiphol A4 (8,5) 3 nachten incl. ontbijtbu Gratis wifi en parkeren Tip: park De Groote Peel ■fet 3 nachten incl.ontbijt,wifi&parkeren Incl. zwembad en sauna Aankomsten t/m dec.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 4