Tegen Ierse of Estse 'grootmacht', wat kan Vitesse verwachten? de beperkingen van Feyenoord aanlopen 5 Dundalk FC en FCI Levadia zullen niet meteen levendige herinnerin gen oproepen in Arnhem. Grote kans dat de gemiddelde Vitesse- supporter nog nooit van ze ge hoord heeft en geen idee heeft wat te verwachten op donderdag 5 au gustus. Dan is in de Gelredome de eerste wedstrijd in de derde voor ronde van de Conference League. Toch kleven er wel degelijk mooie verhalen aan de Ierse en Estse club, die nog de tweede voorronde spelen. Dundalk en Le- vadia zijn grootmachten in eigen land, met totaal uiteenlopende ge schiedenissen. Neem Dundalk, bijgenaamd The Railwaymen. In 1883 door het noordelijke spoor wegbedrijf opgericht als rugby- vereniging, maar in 1903 omgeto verd tot voetbalclub. De arbei dersclub kent vervolgens verschil lende succesvolle decennia. De club heeft in totaal veertien lands titels behaald, de laatste vijf in de afgelopen zeven jaar. Met 86 inter nationale wedstrijden is Dundalk bovendien geen onbekende in Eu ropa. Daarbij geldt het gelijkspel in 1976 tegen PSV (1-1) - met on der anderen Van der Kuijlen, Van de Kerkhof en Van Beveren in de basis - als één van de hoogtepun ten. Net als de Europese cam pagne van het afgelopen seizoen, waarin Dundalk de groepsfase van de Europa League bereikte. Zesde Momenteel staat Dundalk na een dramatisch begin van het seizoen - dat in januari is begonnen - zesde in de Premier Division, een competitie met tien teams. Levadia is juist de huidige kop loper van Estland, terwijl de laat ste titel alweer van 2014 dateert. De club bestaat pas sinds het be- gin van deze eeuw in de huidige vorm en timmert sindsdien aan de weg dankzij Viktor Levada (62). De metaalmagnaat, geboren in Sovjet-stad Oleksandrija en als havenarbeider in de jaren 80 naar Tallinn verkast, heeft in 1998 met zijn bedrijf de club FC Olümp Maardu overgenomen. Direct is de naam veranderd in die van zijn metaalbedrijf. Doordat Levada de club in 2004 heeft verhuisd naar hoofdstad Tallinn, komen Vitesse-fans mo gelijk op bekende grond. Sinds 2019 is het Lillekülastadion (spon- sornaam: A. Le Coq Arena) de thuishaven van Levadia. Het sta dion is in 2001 nog geopend met een wedstrijd van het Estse natio nale team tegen het Nederlands elftal (2-4) en is met bijna 15.000 plekken het grootste van Estland. Dublin Mocht Dundalk winnen van Le- vadia, dan maakt Vitesse zich op voor een reis naar Dublin. Dun- dalk moet namelijk uitwijken, omdat thuishaven Oriel Park (met slechts 3100 stoeltjes) niet voldoet aan de UEFA-eisen. Het Tallaght Stadium van Shamrock Rovers in het zuiden van de Ierse hoofdstad zal daarom de speellocatie zijn. De loting is gunstig voor Vi tesse. De andere mogelijke tegen standers waren Anderlecht en Ro senborg. ,,Dat was zeker zwaarder geweest, maar ook Dundalk en Levadia zijn tegenstanders om re kening mee te houden'', aldus Vi tesse-coach Thomas Letsch via de clubwebsite. ,,Maar uiteraard heb ben we vertrouwen in een goed resultaat en het behalen van de play-offs. We moeten beide teams niet onderschatten en zullen ons goed en zorgvuldig voorbereiden. Wel kan het een voordeel zijn dat we deze ploegen tegen elkaar aan het werk kunnen zien.'' Vitesse speelt over tweeënhalve week eerst thuis, daarna volgt de reis naar Ierland of Estland. ,,We kijken er heel erg naar uit", zegt Letsch. ,,We hebben hier een jaar lang hard voor gewerkt en willen ervoor zorgen dat het niet bij deze twee wedstrijden zal blijven. We gaan alles geven om de groepsfase te bereiken.'' met de vuist op tafel, zoals veel OPVOLGER BERGHUIS van zijn voorgangers wel deden. toen hij een maand geleden op Wie neemt de Strafschoppen? trainingscomplex 1908 werd ver geleken met een wonderdokter. FC Drita uit Kosovo zal hij met Feyenoord heus wel uitschakelen deze maand. Maar hier en daar een nederlaag in de voorbereiding, had mis schien wel een iets meer realisti sche blik op Feyenoord kunnen werpen. Als de club de selectie niet meer kan versterken, zal ook Slot tegen de beperkingen van Feyenoord aanlopen. Tegen Bremen stonden in de slotfase spelers als Wouter Burger al linksback, Tyrell Malacia rechtsback en Guus Til in de spits. Het was het aanleggen van noodverbanden, terwijl Slot de vi sie lijkt te hebben om Feyenoord écht eens verder te brengen. Maar daar heeft ook hij wat gereedschap voor nodig. Want wonderdokters, die bestaan niet. Ook niet in het voetbal. dinsdag 20 juli 2021 Het Europese avontuur van Vitesse begint tegen Dundalk of FCI Levadia. Dat heeft de loting gisteren uitgewezen. Wat kunnen de Arnhemmers verwachten? Over een jonge Estse club van een metaalmil jonair en The Railwaymen uit Ierland. Julian Droog Arnhem ook niet in de Kuip De trainer moest hardop lachen ia/- i i r i r\ ROTTERDAM Tegen FC Zürich miste Ró- bert Bozenik (foto) een strafschop, tegen Werder Bre men wilde de Slo- waak weer een po ging wagen, maar hij moest het bui tenkansje afstaan aan Orkun Kökcü. Wie de strafschop pen neemt, is ook een erfenis van de vertrokken y Steven Berg huis, die er in de afgelopen com petitie in de eredivi sie negen mocht nemen en acht keer raak schoot. Wie de nummer 1 penaltynemer is dit seizoen? Slot: ,,Ik heb voor de wed strijd tegen Werder Bremen aan Leroy Fer gevraagd of hij een strafschop wilde nemen, want hij was de nummer 2 op het lijstje", zegt Slot. „Fer nam de penalty echter niet en gaf de bal aan Kökgü. Dat moest blijkbaar even landen bij Bozenik, ik had het niet tegen de hele ploeg ge zegd. Vanaf don derdag x v tegen "-•S" FC Drita hangt er wel een lijstje en is bij ieder een in het team be kend hoe we het gaan doen.'' Oussama Tannane in actie tegen AEK Athene, eind juni. Vitesse gaat ervan uit dat hij binnenkort vertrekt. foto pro shots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 49