Als de selectie onderbezet blijft, zal ook trainer Arne Slot vroeg of laat tegen 4 In de Kuip dansen ze bijna van geluk. De aanpak van Arne Slot slaat aan. Maar de trainer ziet ook dat dit Feyenoord heel kwetsbaar is als er geen extra spelers naar de Kuip komen. Oude bekende in derde ronde LUZERN @MikosGouka MIKOS GOUKA Feyenoord is overduidelijk erg kwetsbaar, maar niemand lijkt zich zorgen te maken in de Kuip. Slot is de eerste weken kritisch na afloop, maar is bepaald geen type als Dick Advocaat, die persconfe renties soms aangreep om zijn punt te maken richting de clublei ding. Arnesen zal het gevaar van on derbezetting dat op de loer ligt best onderkennen, maar de Deen lacht altijd en straalt uit dat Feyen- oord op koers ligt. Bovendien heeft hij weinig geld. De directie kijkt vooral naar de cijfers, die aantonen dat Feyenoord er financieel nog altijd beroerd voor staat, zeker zolang er geen spelers voor noemenswaardige bedragen worden verkocht. En het publiek? Dat verwacht vast geen wonderen. Het klampt zich vast aan het frisse spel, aan het feit dat de spelersgroep de werkwijze van de nieuwe trainer zo omarmt. En het zal hopen dat de serie in de voorbereiding (zeges op Werder Bremen, AEK Athene en FC Zürich, een gelijkspel tegen AA Gent en een nederlaag tegen Young Boys) wordt doorgetrok ken. Dat kan, maar het is een utopie om te denken dat Feyenoord met een kern van zo'n veertien, vijftien spelers op fysiek vlak ongeschon den door het seizoen komt. Daar komt bij dat de prestaties van Bo- zemk tijdens de voorbereiding eerder twijfels opleveren dan het antwoord dat Advocaat het alle maal verkeerd heeft gezien in zijn kritische blik op de Slowaak. En Leroy Fer als centrale verdediger, het blijft natuurlijk iets wat be paald niet uit luxe is geboren. Jeugdspelers Veel jeugdspelers beuken nog niet op de deur van een basisplaats. Ook Antoni Milambo (16) en Len- nart Hartjes (18) niet, al laten die twee jonge jongens wel keer op keer zien over veel potentie te beschikken. Slot weet dat het echte werk deze week begint. Hij slaat niet W Slot slaat niet met de vuist op tafel, zoals veel van zijn voor gangers wel deden ACHTERGROND Arne Slot begint al met zijn hoofd te schud den als de vraag nog niet eens is afgemaakt. Nee, na de komst van Alireza Jahanbakhsh en een cen trale verdediger (de Oostenrijker Gernot Trauner lijkt de voor naamste kandidaat), is de selectie van Feyenoord niet compleet. Verre van zelfs. Die indruk was misschien een beetje ontstaan toen technisch directeur Frank Arnesen tijdens het trainingskamp in het Oostenrijkse Schruns ver telde dat de naam Sam Lammers wel was gevallen in de Kuip, maar dat Slot tegen de Deen had gezegd aan de slag te gaan met Róbert Bozemk en Naoufal Bannis. Na de zege op Werder Bremen (2-1) was Slot duidelijk. ,,Of we klaar zijn als er een centrale verde diger is aangetrokken? Nee, dat heeft iedereen toch kunnen zien tegen Werder Bremen? Wij moe ten er meerdere spelers bij hebben als we tenminste competitief wil len zijn met Ajax, PSV en AZ.'' En dat laatste is eigenlijk al be hoorlijk optimistisch, want die clubs lagen afgelopen seizoen al een straatlengte voor op Feyen- oord. En in de tussenliggende pe riode verdwenen Eric Botteghin, Uros Spajic, Steven Berghuis, Nick Marsman, Jordy Wehrmann, Bart Nieuwkoop, Luciano Narsingh, Sven van Beek en Lucas Pratto. En Lutsharel Geertruida ligt er al maanden uit en is voorlopig niet terug. Natuurlijk, van dat rijtje zullen er spelers worden gemist, maar er staan ook spelers op die geen enkele inbreng hadden in de Kuip. Maar afgelopen zomer heeft duidelijk iets gedaan met de breedte van de selectie. Om hier iets aan te doen, kwamen tot op heden alleen tweede keeper Ofïr Marciano (transfervrij), Mar cus Pedersen (Molde) als rechts back, Guus Til als huurling van Spartak Moskou, Alireza Jahan bakhsh van Brighton Hove Al bion en Francesco Antonucci (Vo- lendam). De laatste gaat voorlopig nog kopje onder in de Kuip, de Belg kan het gevraagde loopwerk simpelweg (nog) niet aan en ont brak tegen Werder Bremen van wege een blessure. dinsdag 20 juli 2021 Wonderdokters bestaan niet, Rotterdam A.M Feyenoord-trainer Arne Slot ziet voor Leroy Fer vooralsnog een rol als centrale verdediger weggelegd. Iets wat bepaald niet uit luxe is gebo ren. FOTO'S PRO SHOTS, ANP ROTTERDAM Feyenoord treft FC Luzern bij het bereiken van de derde voorronde van de nieuwe Conference League. Daarvoor dient de ploeg van trainer Arne Slot in een tweeluik eerst te winnen van het Kosovaarse FC Drita. Feyenoord komt tegen het Zwitserse Luzern een oude bekende tegen. Jordy Wehrmann (foto), die de jeugdopleiding van de Rotter dammers door liep, koos deze zomer namelijk voor een defini tieve overstap naar Zwitser land. De mid denvelder speelde afgelo- i-: :r "V pen seizoen al op huurbasis bij Luzern. Don derdag opent Feyenoord offi cieel het seizoen met een be zoek aan Kosovo. Een week later komt FC Drita op be zoek. Verwacht wordt dat Luis Sinisterra donderdag gewoon inzetbaar is. Hij raakte gebles seerd tegen Werder Bremen, maar de schade lijkt mee te vallen. De duels in de derde vooronde worden gespeeld op 5 en 12 augustus.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 48