Clash doet denken aan Senna vs. Prost Depay begonnen aan Barpa-avontuur Deur wellicht nog op kier voor Koppelaar 3 elkaar dan ook vaker van het circuit af kegelen? Streep door etappe 'Wallonië' Racisme veroordeeld Unieke reeks J** BOTSING VAN RIVALEN dige. Maar in een spannende race, gebeurt er soms wat. Dat is nou eenmaal zo.'' Het impliceert indirect dat toch niet valt uit te sluiten dat Verstap pen en Hamilton elkaar op een in tens moment, als de belangen het grootst zijn, nog een keer hard kun nen treffen. En hoe verstandig de twee daar ook mee om zullen wil len gaan, ook Lammers erkent dat deze confrontatie te verwachten was. ,,We hadden dit kunnen zien aankomen. En natuurlijk is de situ atie hierdoor extra spicy geworden. Maar daar kun je je niet door laten afleiden. Als je klappen krijgt, moet je rustig blijven. En bij Max hebben we vaker gezien dat hij onbewogen terugkeert.'' Als de coureur die hij al was, dus. Volgens Hamilton 'misschien wel de meest agressieve van het kampi oenschap'. En of het nu nog tot meer crashes gaat leiden of niet, dat kampioenschap belooft nog een keiharde strijd te worden. jarige aanvaller, die vanwege het EK met Oranje nog genoot van een vakantie, landde op luchtha ven El Prat en werd ontvangen door diverse camera's. De multifunctionele aanvaller koos deze zomer voor een trans fervrij vertrek bij Olympique Lyon, waardoor het door finan ciële problemen geteisterde FC Barcelona hem eenvoudig kon binnenhalen. Daarmee komt de wens van Ronald Koeman uit. De Nederlandse oefenmeester hoopte vorig jaar al op een hereni ging met Depay, maar geldproble men verhinderden dat destijds. Afgelopen maand zette hij zijn krabbel onder een tweejarige ver bintenis bij de Blaugranas. Memphis moet Bar^a komend seizoen het beslissende zetje rich ting de Spaanse landstitel geven. De aanvaller traint naar verwach ting vandaag voor het eerst mee en zal komende donderdag offici eel worden gepresenteerd, aange zien voorzitter Joan Laporta op dit moment nog niet aanwezig is. De voormalige buitenspeler van PSV staat zelf in elk geval al te trappe len. ,,Ik heb heel veel zin in deze nieuwe uitdaging en een nieuw avontuur'', liet hij in een reactie weten op de clubkanalen. Depay kijkt ook uit naar de her nieuwde samenwerking met Koe man. ,,Ik heb denk ik met hem bij het Nederlands elftal de grootste stappen gezet. Onder hem was ik erg belangrijk. Hij gaf me veel ver trouwen en steunde mij ook toen ik geblesseerd was. Hij heeft ge zien hoe ik me heb teruggevoch ten. Hij steunde me ook volledig om naar Barcelona te komen, de grootste club ter wereld. Ik ben erg blij dat hij hier is. Ik ben klaar om natuurlijk ook voor hem te strijden.'' Koppelaar maakte gis teren op zijn socialeme- diakanalen bekend dat hij positief getest is op het coro navirus, hoewel hij wel volledig is gevaccineerd. „Daardoor heb ik nu vijf negatieve PCR-tests op rij nodig en dat zou acht weken in beslag nemen. Dat gaat dus niet gebeuren. Regels zijn regels. Mijn hart is gebroken. Ik heb er alles aan gedaan om niet in de problemen met Covid-19 te komen, maar het is niet genoeg gebleken'', liet Kop pelaar gisteren weten in een reac tie. Technisch directeur Ad Roskam van de Atletiek unie stelt dat Koppelaar wellicht iets te voorba rig heeft gereageerd: „Als hij aan het einde van deze week negatief test, kan hij alsnog naar Ja pan afreizen.'' De Dordtenaar kreeg overigens pas enkele weken geleden het groene licht voor zijn deelname aan de Spelen in Tokio, op basis van zijn positie op de wereldrang lijst. dinsdag 20 juli 2021 GO Autosportbond FIA, de Formule 1 en Merce des hebben in een verklaring het online ra cisme tegen Lewis Hamilton na de botsing met Verstappen veroordeeld. Er verschenen onder meer aap-emoji's op sociale media. Voor Lewis Hamil ton was het zijn acht ste overwinning in de Britse Grand Prix, een absoluut record. M Max Verstappen afgelopen weekend op Silverstone met achter hem zijn rivaal Lewis Hamilton. £OTaiFP P SILVERSTONE De clash tussen Max Verstappen en Lewis Hamil ton op Silverstone had veel weg van de botsing tussen Ayrton Senna en Alain Prost op het cir cuit van Suzuka in 1990. In Japan kwamen de Braziliaan en de Fransman voor het tweede jaar achter elkaar met elkaar in aanra king. In 1990 doordat Senna op hoge snelheid Prost in de binnen- bocht wilde inhalen, waarna de Ferrari van Prost op eenzelfde ma nier als de Red Bull van Verstap pen van het circuit af vloog. In Japan ging de McLaren van Senna echter óók de grindbak in. Het was voor beiden einde race, wat voor Senna betekende dat hij we reldkampioen werd. Een jaar eerder botsten Senna en Prost óók met elkaar op Suzuka. Ook bij dat incident was Senna de aanstichter, maar toentertijd kon de Braziliaan wél doorrijden en uit eindelijk de race winnen. Net zoals Hamilton op Silverstone deed. Senna werd na de race echter ge diskwalificeerd. ,,Dat hij gediskwa lificeerd werd, was niet zo vreemd'', herinnert Jan Lammers zich. ,,Het was echt een kamikaze actie. Hij haalde een kansloze mis sie uit. In mijn optiek deed Hamil ton dat afgelopen weekend ook. En aangezien de autosportbond FIA ook nog bepaald heeft dat de crash van Verstappen Hamilton zijn schuld was, had het niet mogen resulteren in 25 punten. Het meest reële was geweest als hij geen punten had gekregen.'' Rivalen Senna (l) en Prost druipen af na hun crash op Suzuka in 1990. foto afp BARCELONA Memphis Depay heeft zich gisteren voor het eerst gemeld bij FC Barcelona. De 27- Memphis Depay gisteren in Barcelona. foto fc Barcelona BRUSSEL De tweede etappe van de Ronde van Wallonië, die van daag begint, is geschrapt wegens de vernielingen die het noodweer in België heeft aan gericht. Die rit zou het wielerpeloton morgen over 184 kilometer van Ver- viers naar Herve brengen. De finish- plaats is vorige week echter zwaar getroffen door de zondvloed. Red dingswerkers zijn nog druk bezig met het zoeken naar slachtoffers, het schoonmaken van de wegen en her- stelwerkzaamhe- den. Volgens de or ganisatie was bo vendien al duidelijk dat het vertrek in Verviers zelf ook niet mogelijk was. De eerste etappe van Genappe naar Héron gaat wel door. Voor de start zullen de renners een minuut stilte in acht nemen ter na gedachtenis van de slachtoffers. De rit tenkoers, die zater dag eindigt, werd vorig jaar gewon nen door de Frans man Arnaud Dé- mare. In 2015 zege vierde Niki Terpstra. TOKIO De Nederlandse pols stokhoogspringer Rutger Kop pelaar (foto) vreesde zich terug te moeten trekken voor deel name aan zijn eerste Olympi sche Spelen in Japan, maar er is toch nog hoop: de Atletiekunie houdt voor hem de deur naar Tokio nog altijd open.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 47