Blije Britten gaan los, maar voor hoelang? NIEUWS 3 'mMFB Van fatale aanval verdachte jongeren verlaten halsoverkop Mallorca CORONA FREEDOM DAY Bij de werkgever van Carlo Heuvel man in Alphen aan den Rijn komt het nieuws na de fatale stapavond hard binnen. 'Wij zijn zeer verdrie tig dat we zo afscheid moeten ne men van onze collega die nog vol ambities het leven tegemoet zag. Carlo is in zijn vakantie slachtoffer geworden van zinloos geweld en op 27-jarige leeftijd uit het leven ge rukt', schrijven ze in het condo leanceregister dat ze op internet voor hem hebben geopend. Daar stromen de steunbetuigin gen van bekenden en onbekenden binnen. 'Wat bezielt iemand om jou van het leven te beroven? Je had nog een heel leven voor je', schrijft een nabestaande van Carlo. Een an der meldt: 'Ik ken je als een rustige en sympathieke collega en altijd in voor een geintje. Ik zal je zo blijven herinneren.' Carlo was vorige week dinsdag avond met vier vrienden op Mal lorca aan het stappen in S'Arenal, dé badplaats van Mallorca waar het Nederlandse jongerentoerisme zich elke zomer concentreert. Na sluitingstijd ging het mis. Volgens de politie van Palma de Mallorca had een andere groep Nederlandse jongeren, tussen de 18 en 20 jaar, zin in heibel, zo is op te maken uit de verslagen in de lokale media van het Balearen-eiland. Vanwege hun gedrag waren ze al een café uitgezet - de discotheken mogen op het ei land nog altijd niet open -, aldus de krant en nieuwssite Ultima Hora. Rond half drie ging het helemaal mis en belaagde deze groep Carlo en zijn vrienden. Op camerabeel den is volgens de Spaanse politie te Wat bezielt iemand jou van het leven te beroven? Je had nog een heel leven voor je zien dat hij zonder reden tegen zijn hoofd wordt geschopt. Ook vrien den van Carlo zouden daarbij zijn geraakt. Getuigen zeggen dat de ru zie al eerder ontstond in een Neder lands café nadat er een glas uit ie mands handen was geslagen. De ruzie zou zich daarna naar de straat hebben verplaatst, waarna ook an dere groepen zich ermee zouden hebben bemoeid. De verdachten huurden met een man of dertien een villa in de om geving van S'Arenal. Na de mishan- deling boekten ze eerder dan ge pland een terugvlucht naar Neder land. Een van de jongens van 18 jaar was iets langer gebleven om de sleutel bij de verhuurder terug te brengen. Hij is gearresteerd toen hij zijn vlucht naar Nederland wilde nemen, maar is inmiddels onder voorwaarden weer op vrije voeten. De advocaat van één van de man nen die verdacht wordt van de fa tale mishandeling, zegt dat zijn cliënt niet op de vlucht is en mee zal werken aan het onderzoek. De advocaat pleit ervoor om het onder zoek in Nederland plaats te laten vinden. ,,De verdachten zijn Neder lands, het slachtoffer ook. Er is geen reden om de verdachten aan Spanje over te leveren'', aldus advocaat Jaap-Willem Roozemond. Hij wil nog geen verdere mededelingen doen over zijn cliënt, bijvoorbeeld of hij de hoofdverdachte is, of over zijn leeftijd. ,,Het gaat om een groep jonge jongens, net meerderjarigen." Zijn cliënt wordt waarschijnlijk verdacht van doodslag of mishan deling met de dood tot gevolg. De Spaanse politie heeft naar ei gen zeggen negen geweldplegers met eigen camerabeelden geïdenti ficeerd en Nederlandse collega's om aanhouding van de overige acht ge vraagd om te worden overgeleverd. Er is een Europees aanhoudingsbe vel uitgevaardigd. Volgens Roo- zemond is het - juist gezien de jonge leeftijd van de verdachten - beter om de zaak in Nederland in onderzoek te houden. ,,Samen met de Spaanse autoriteiten.'' De Nederlandse politie zegt het uitleveringsverzoek nog niet te hebben ontvangen. Zolang dat zo is, kan de Nederlandse politie geen actie ondernemen en ook niets over de zaak zeggen, laat een woordvoer der weten. dinsdag 20 juli 2021 GO --- r ^x' - Engelsen genieten met volle teugen op Freedom Day. Gis teren werden bijna alle coro namaatregelen opgeheven. In clubs danst uitgelaten uit gaanspubliek direct na mid dernacht de eerste vrije nacht weg, aan de voet van de Tower volgen mensen dicht opeen gepakt gretig de gids. Maar veel Britten zien met angst en beven hoe de besmettingscij- fers exploderen. Gisteren wer den ruim 48.000 nieuwe be smettingen gemeld, zieken huizen kregen 740 opnames voor de kiezen. Voor premier Boris Johnson, die een vlam mende speech had willen hou den om de overwinning op het coronavirus te verwelkomen, viel er op Freedom Day nog weinig te vieren: hij wilde da gelijkse tests en niet in qua rantaine nadat hij in contact was geweest met een besmet persoon, maar zit dat na een storm van protest toch. foto's ap Waddinxveen in diepe rouw om doodgeslagen Carlo (27) Waddinxveen rouwt om de 27- jarige Carlo Heuvelman die afge lopen zondag op Mallorca over leed nadat hij vorige week tij dens het stappen werd belaagd door een groep landgenoten. Een aantal verdachten pakte na de mishandeling halsoverkop het vliegtuig terug naar Neder land en wordt nu gezocht. Raymond Boere Florine Nesselaar Waddinxveen IlSf'-lJte- Si. m Politie in S'Arenal, waar Carlo Heuvelman zo ernstig werd mishan deld dat hij zondag overleed. foto hollandse hoogte - Nabestaande van Carlo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 3