Minderhouds tweede paard Zonik overlijdt vlak voor Spelen O O) CD O ZEELAND 11 Goesenaar betrokken bij registratie olympisch hockeytoernooi Wallonië Groene Ster Pim van Meerkerk (31) is de enige Zeeuw die de Olympische Spelen in Tokio van begin tot eind mag meemaken. Waar de diverse sporters binnen 48 uur na hun wedstrijden al terug moeten vliegen naar Nederland, blijft de Goese 'slowmotion operator' in Japan totdat de vlam dooft. Pim van Meerkerk weet dat hij deze zomer een jaloersmakend werk schema heeft. De Goesenaar was eerst actief bij het EK voetbal. Bij de wedstrijden Nederland-Oekraïne en Wales-Denemarken, die beide in Amsterdam werden gespeeld, ver zorgde hij de slow motions. Na doel punten, gemiste kansen, harde over tredingen en bijzondere hoogstand jes zette hij rap de vertraagde beelden klaar, zodat de regisseur die kon ge bruiken zodra dat mogelijk was. En bij de Olympische Spelen gaat hij dat weer doen, bij de hockeywedstrijden. ,,In twee maanden tijd naar het EK voetbal en de SpelenIk weet dat dat bijzonder is en dat sommige collega's me dat graag na zouden willen zeg gen." WK hockey Voor de Goesenaar, die vandaag ver trekt, worden het zijn tweede Olym pische Spelen. In 2016 was hij er in Rio de Janeiro ook al bij. Van Meer kerk: ,,De Olympic Broadcasting Ser vices is verantwoordelijk voor het in beeld brengen van alle sporten. Som mige sporten geven ze door aan an dere organisaties. Na het WK hockey van 2014 in Den Haag is aan de NOS gevraagd of ze die sport in Rio wil den oppakken. Dat is blijkbaar zo goed bevallen, dat OBS het ook in To kio aan Nederland uitbesteed. We gaan er bijna met dezelfde crew heen als toen." De Spelen in Tokio zullen wel to taal anders zijn, door corona. Van Meerkerk heeft strikte instructies: hij mag alleen in de nabijheid van het hockeystadion zijn of in zijn hotel. De Goesenaar heeft twee apps moe ten downloaden op zijn telefoon, één van het Internationaal Olympisch Comité en één van de Japanse over heid. ,,Daardoor weten ze altijd waar ik ben", vertelt hij. ,,Het is niet toege staan om bij andere sporten te gaan kijken in je vrije tijd. Overigens heb ik niet veel tijd over, hoor. Ik doe na melijk vier wedstrijden per dag." Van Meerkerk zei in de zomer van 2019 al 'ja' te gen Tokio. ,,Voor corona dus." Later kreeg hij de vraag of hij het nog steeds wel zag zit ten, omdat het niet de Spelen worden zoals we gewend zijn. ,,Maar ik heb niet getwijfeld. Het zul len juist door de corona wel Spelen worden waarover we het over 30 jaar nog steeds zullen hebben. Ik ben al heel vaak getest voor mijn werk en dat gaat in Tokio ook nog wel even door. Ik geloof dat ik in de eerste week elke dag een test krijg en in de Het is niet toegestaan om bij andere sporten te gaan kijken in je vrije tijd tweede week om de dagIn de voor gaande weken ben ik al heel voor zichtig geweest. Ik wilde geen corona oplopen en het risico lopen de Spe len te moeten missen." De Goesenaar is in zijn vrije tijd judoleraar. Aan vankelijk had hij bedacht om na de Spelen nog rond te reizen door Ja pan, hét judoland, en ergens een keer een dojo op te zoeken. ,,Ik ben nog nooit in Japan geweest en dit was de gelegenheid om daar ook iets met mijn eigen sport te gaan doen. Maar toen corona kwam, heb ik me erbij moeten neer leggen dat er van die verkapte vakan tiereis niets terechtkomt. ik ben al blij dat in elk geval de Spelen nog doorgaan." VLISSINGEN Het tweede paard van Hans Peter Minderhoud, de uit Westkapelle afkomstige olympiër, is zaterdag overleden. Glock's Zonik N.O.P. blesseerde zichzelf zo ern stig, dat besloten moest worden om het dertienjarige dressuurpaard in te laten slapen. Zonik vierde vooral successen met Edward Gal, de partner van Hans Peter Minderhoud. In 2017, 2018 en 2019 werd de combinatie Neder- lands kampioen. Begin 2021 nam de 47-jarige Zeeuw het paard over. In Le Mans kwamen ze vorige maand voor het eerst samen in de ring en wonnen ze de Grand Prix Freestyle met een topscore van 80,425 pro cent. Vlak voor het CHIO van Rotterdam, dat werd gehouden in het eerste weekeinde van juli, raakte de hengst geblesseerd aan zijn voorvoet. Op 13 juli volgde er een succesvolle opera- tie in Duitsland. In de zogenoemde 'recoverybox' ging het echter hele maal mis; Zonik was niet in toom te houden en brak beide achterbenen. Een paard is dan niet meer te red den. Met Gal staat Zonik nog altijd 39ste op de wereldranglijst, met Minder- houd had-ie nog een toekomst voor zich. In Tokio rijdt de twee met res pectievelijk Total US en Glock's Dream Boy N.O.P. dinsdag 20 juli 2021 GO 2 De wielrenners Nick van der Lijke (foto, Mid delburg) en Tim van Dijke (Colijn- splaat) starten vandaag in de Ronde van Wal lonië. De tweede etappe die woemsdag in Verviers zou starten in ge schrapt van wege de re cente overstro mingen. De ove rige vier ritten staan nog wel. 2 De zaalvoetbal lers van Groene Ster Vlissingen 2 spelen in de voorronde van de KNVB beker tegen ZVV Ede. Op 10 septem ber spelen de Zeeuwse reser ves thuis. Met een overwinning speelt Groene Ster Vlissingen 2 in de eerste ronde van het hoofdtoernooi tegen eredivisio- nist FCK/De Hommel. Het eerste van Groene Ster speelt in de eer ste ronde tegen Leekster Eagles. De man van de slomo's, na Rio nu ook in Tokio Roeland van Vliet Goes Pim van Meerkerk aan het werk tijdens het EK-duel Wales-Dene- marken. - Pim van Meerkerk Zonik, hier nog met Edward Gal, in actie op het EK van 2019. FOTO ROBIN UTRECHT Pim van Meerkerk heeft z'n spullen gepakt; vandaag vliegt hij naar Tokio FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN voor z'n tweede Olympische Spelen. a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 39