'Ik ben niet bang dat Kapelle zich terugtrekt als adverteerder' 9 'trouwfeest' op basisschool De Welle in Kruiningen VIJF VRAGEN AAN DIRECTEUR DANIËL VAN IWAARDEN VAN SCHELDEPOST Voor James Zoetewey en Kaley Hartensveld zal maandag 19 juli 2021 voor altijd een bijzondere datum blijven. Het is de dag dat ze samen in het 'huwelijksbootje zijn gestapt'. Extra bijzonder, want ze zijn allebei pas 5 jaar oud en toch al 'een half leven samen'. Het zou heel raar zijn als een overheid geen zaken meer zou willen doen met een ondernemer die zich beroept op de vrijheid van meningsuiting Op basisschool De Welle in Kruiningen heerste gistermorgen een spannende, maar veelbelovende sfeer. Er staat een feestelijke bruiloft op het programma, en dan nog wel van twee kinderen van school. Boaz van Houte kinderburge meester van de gemeente Rei- merswaal, is naar het schoolplein gekomen om dit bijzondere mo ment te voltrekken. ,,Dit wordt mijn eerste dag als trouwambte naar", reageert hij opgewekt. ,,Een paar weken geleden ben ik bij het paar langs geweest om tijdens de ceremonie een mooie toespraak te kunnen houden." Deze bruiloft vraagt om enige verduidelijking. Kaley en James zitten bij elkaar in de klas, in groep 2 van basisschool De Welle. Al op de peuterspeelzaal ontstond een hechte vriendschap. ,,Vanaf het eerste moment dat ze elkaar zagen, gingen ze met elkaar spelen. Bij aankomst op school lopen ze altijd eerst naar elkaar, voordat er naar moeders wordt gezwaaid", vertelt Marian, de moeder van Kaley. Omdat James binnenkort naar een andere school gaat, zullen de goede vrienden elkaar veel minder zien. Het bracht Kaley op het idee om James ten huwelijk te vragen. Het schoolteam van De Welle en de gemeente Reimerswaal re ageerden gelijk positief en beslo ten mee te werken aan het huwe lijksfeest. Zelf uitgekozen jurk En als dan eindelijk de grote dag is aangebroken is de spanning van de gezichten van de kinderen uit groep i en 2 af te lezen. Ze staan in Dankzij onze teddyberen en armbanden zijn we toch altijd een beetje bij elkaar twee rijen opgesteld op het schoolplein. Een omgevallen paal met ballonnen wordt nog snel recht gezet, voordat het hoogte punt van de dag aanbreekt. ,,Daar komen ze", klinkt het uit de mond van enkele kinderen. In een net wit overhemd komt James aange lopen. Naast hem loopt Kaley, in een zelf uitgekozen trouwjurk met bijpassend tasje. James' overgroot moeder heeft de sluier gemaakt, evenals de bruidstaart. Armbandjes Alle aanwezige pers bezorgt de tortelduifjes een verlegen blik op het gelaat. Na een toespraak van kinderburgemeester Boaz is het tijd voor het paar om elkaar de rechterhand te geven. Boaz heeft de originele trouwgelofte vervan gen door een tekst die meer aan sluit bij deze ceremonie. 'James, wil jij voor altijd bevriend blijven met Kaley? Wat is daarop jouw antwoord? Nadat ze allebei vol mondig 'ja' hebben geantwoord worden er geen ringen uitgewis seld, maar een armbandje met de namen van James en Kaley. Beren Het officiële gedeelte eindigt als er een speciale trouwakte wordt on dertekend door het kersverse bruidspaar en de twee een beer krijgen als aandenken. ,,Het was ontzettend leuk", zegt Kaley, net bekomen van alle aandacht. ,,Het is jammer dat we elkaar straks minder zien, maar dankzij onze teddyberen en armbanden zijn we toch altijd een beetje bij elkaar." dinsdag 20 juli 2021 GO Moet de gemeente Kapelle nog wel adverteren in De Schelde- post, nu deze krant bepaalde ad vertenties niet meer wil plaatsen? De Kapelse gemeenteraad lijkt moeite te hebben met de aange scherpte reformatorische identi teit van het van oudsher Kapelse krantje. Vijf vragen aan directeur Daniël van Iwaarden van Trainews Media, het bedrijf dat De Schel- depost uitgeeft. Willem Adriaansens Kapelle j Trainews Media werkt met een identiteitskadersdocument dat bepaalt wat wel en wat niet in De Scheldepost mag. Wat plaatsen jullie wel en wat niet? Bij evenementen hanteren we de lijn dat we er niets over plaatsen als ze op zondag worden gehou den. Maar we bekijken het per casus. Wat voor soort evenement is het bijvoorbeeld? En we maken Daniël van Iwaarden. FOTO TRAINEWS MEDIA - Daniël van Iwaarden de afweging: wanneer maken we promotie voor iets en wanneer is het nieuws? Want we draaien niet om het nieuws heen, we willen niet naïef zijn. Maar we zullen er dan geen special van maken of er een advertentie van plaatsen waarin zo'n evenement helemaal wordt uitgelicht en die roept 'kom hier naartoe op zondag'. Maar er is al tijd een grijs gebied. Dus het blijft lastig." 2 Het valt op dat horeca-on- dernemingen die eerder in De Scheldepost adverteer den met hun openingstijden die openingstijden nu achterwege laten. Heeft dat ook te maken met het identiteitskader? „Voor advertenties geldt dat je best je openingstijden mag vermelden, zelfs al ben je ook op zondag ge opend. Maar we willen niet dat er expliciet promotie wordt gemaakt voor de zondag. De grens ligt dus niet bij het vermelden van ope- ningstijden an sich, maar wel bij het expliciet uitlichten van de zondag. Zoals bij 'ook op zondag geopend' of 'op zondag deze speciale aan bieding'. Dat plaatsen wij dus niet." 3 Vanaf wanneer is het identi- teitskadersdocument inge voerd? ,,Dat is begin van dit jaar geweest." 4 Geldt dat voor al jullie uitga ven? ,,Ja, dat geldt voor alle uitgaven." 5 Inmiddels geeft Trainews Media kranten uit op heel Walcheren, Noord-Beveland, Borsele, Goes en Kapelle. Ben je niet bang dat Kapelle zich terug trekt als adverteerder en dat er meer gemeenten zullen volgen? ,,Nee, ik ben niet bang dat de ge meente weggaat, maar ik ben ook niet zo naïef dat ik denk dat het niet gaat gebeuren. Want ook ik heb gehoord wat er in de gemeen teraad van Kapelle is gezegd. En ik kan me die commotie ook wel voorstellen, eerlijk gezegd. Want je verandert iets dat ontzettend diep geworteld zit in de Kapelse samen leving. Het zou heel anders zijn ge weest als we een nieuwe krant waren begonnen met een christe lijke identiteit. Dan was de kritiek veel minder geweest. Aan de an dere kant: juridisch gezien zou het eigenlijk heel raar zijn als een over heid geen zaken meer zou willen doen met een ondernemer, omdat die zich beroept op de vrijheid van meningsuiting." „Maar ik kan me voorstellen dat dit sentiment er is in de gemeente Ka- pelle. En ik kan me ook voorstellen dat de raad, zelfs na mijn nog te houden gesprek met de burge meester, besluit niet meer in De Scheldepost te publiceren. En wat de andere kranten betreft: lang niet in alle uitgaven publiceren ge meenten." James en Kaley zijn een paar James en Kaley beloofden elkaar eeuwige vriendschapstrouw. fotos hans puik Hans Puik Kruiningen Boaz van Houte, kinderburge meester van Kapelle, mocht de ceremonie voltrekken. -Kaley Hartensveld Kijk op de site bij /video

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37