nran 7 dinsdag 20 juli 2021 .^£5 .v artikelen rond de opening van de tunnel leest, zie je schattingen van 6.000 tot 7.000 passages per dag. In middels zijn dat er rond de 20.000. Nieuwe infra werkt en heeft impact." Is het dan tijd om de tol maar eens te schrappen? ,,Ooit was de tol hard nodig om de financiering rond te krijgen. De prijs week niet veel af van de gemiddelde prijs van een over tocht per veerboot. Het moment komt dichterbij dat het logisch is te stoppen met tol, de tunnel is een veelgebruikte vaste verbinding ge worden." De tunnel en de liefde Nancy kreeg ook privé met de voor delen van de tunnel te maken. ,,Ik raakte bevriend met Wigbert, die ik kende van een feestje in Breda waar hij woonde." Vóórdat de tunnel er was duurde de reis naar elkaar einde loos. Als hij langskwam, nam hij de bus naar Hulst. ,,Ik woonde in Scha penbout, een gehucht onder Terneu- zen met veertig huizen." Volgens Nancy duurde het even voor 'de franc viel': zeven jaar na de kennismaking op een flatje in Breda werden ze een stel. Vervolgens heeft Nancy Wigbert wél naar haar woonplaats Schapen bout gelokt. Ze trouwden in 2002. Een jaar later ging de Westerschelde- tunnel open. ,,Die heeft me ontzet tend veel gebracht. De tunnel is een fantastisch Zeeuws dieptepunt en We willen laten zien dat zulke projecten juist ook vrouwen kunnen laten groeien in een zeer dynamische omgeving - Nancy Vinke een hoogtepunt in mijn loopbaan." Infrastructuur en tunnels bleven Nancy trekken. Ze werd Tunnel Vei ligheidsexpert. Ook raakte ze betrok ken bij het Sluiskiltunnel-project. ,,Voor mij interessant én fijn voor mijn ouders, die woonden een tijd in Retranchement en als ze op pad wa ren naar Oost-Zeeuws-Vlaanderen was de brug bij Sluiskil bijna ieder uur 20 minuten open. De tunnel daar verkortte de reistijd." Hoogtepunt Inmiddels werkt Nancy Vinke als Omgevingsmanager bij de Nieuwe Sluis in Terneuzen. ,,Hier werken we met 600 mensen samen: aannemers, bouwers. In mijn rol leer je iedereen kennen. Ik denk dat ik altijd grote projecten blijf doen, zoals nu in de infra maar ook in bijvoorbeeld ge- biedsontwikkeling." Topvrouw in de Bouw Samenwerken met grote groepen mensen vindt Nancy nog steeds uit dagend en leuk. Ze wil ook laten zien hoe belangrijk de bijdrage van vrou wen kan zijn en nu ook al is in com plexe infra-projecten. ,,Rond de bouw van de Nieuwe Sluis moedig ik vrouwen aan mee te doen met de campagne 'Topvrouw in de Bouw'. We willen laten zien dat zulke pro jecten juist ook vrouwen kunnen la ten groeien in een zeer dynamische omgeving." GO V.. -ra-NÊ- .'-*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35