Boekentip zomerhit Meer dan een boek over honkba e kon in het hete zand, rust O O) O O 6 Het laagste punt van Zeeland ligt in de Westerscheldetunnel: 60 meter onder NAP. Nancy Vinke (50) begon haar carrière in en bij dat dieptepunt. Het vormde de vliegende start voor een loopbaan als kwartiermaker en projectmanager. Het boek De kunst van het veldspel van de Amerikaan Chad Harbach was in 2012 een hype. In de VS kreeg het lo-ven-de recensies en ook in Nederland werd het wild- enthousiast ontvangen. Mart Smeets prees het als één van de eersten aan in De Wereld Draait Door. Maar denk nou niet dat het alleen een honkbalboek is. Het is véél meer dan dat. Het verhaal gaat over de opkomst en onder gang van Henry Skrimshander. Jarenlang is hij een beloftevolle honkballer; alles wat hij aan raakt, verandert in goud. Als speler van een colle geteam kan hij uiteinde lijk zelfs een topcontract tekenen bij een club uit de Major League. Maar jjjjji* KUNST nadat hij tijdens een VAN HET wedstrijd één verkeerde t/pl neflfff bal gooit, verandert alles, fc- f Zowel voor hem - faal angst krijgt de overhand en hij belandt in een de pressie - als voor diverse personen om hem heen. Het lijkt wel alsof Harbach een beetje het le ven van zijn hoofdpersoon leidt. Met De kunst van het veldspel beklom hij de Olympus, maar na dat debuut heeft hij geen boek meer ge schreven. Alsof hij na één verkeerde zin niet meer durfde... Ik weet niet hoe het met jou is, maar waar ik ook heen ga, de reis ernaartoe is al tof. Maar het is pas op de plek van bestemming dat ik echt los raak van de dagelijkse sleur. Soms ge beurt dat gelijk, omdat je in zo'n andere omge ving terechtkomt dat je niet meer aan thuis denkt. Soms duurt het even een paar dagen. Maar eenmaal uit die sleur overvalt me vaak die heer lijke vakantieroes. Dat gevoel van: niks moeten, re laxen, nieuwe din gen ontdekken. Dat. Het is niet alleen de foto, maar ook de sfeer van dit nummer van de Noorse DJ Kygo die in de buurt komt van dat gevoel. Uit kijkend over de zee. Of het nu vanuit een hangmat is of op je kont, zittend op het hete zand. Bier, wijn of cocktail erbij en kijken naar de ondergaande zon. Meer niet. Dan, dan glijdt alles van me af en kom ik tot rust. Terneuzen et informatiecen trum over de bouw van de tunnel dat ik mee opzette was een tijd de tweede toe ristische attractie van Zeeland. In het eerste hele jaar dat we open waren, trokken we 60.000 bezoekers", ver telt Nancy Vinke. ,,Alleen Neeltje Jans ging ons voor." Het lag eigenlijk helemaal niet voor de hand dat Nancy projectma nager in de infrastructuur zou wor den. ,,Ik deed de studie Communica tie en film- en televisiewetenschap pen. Ik studeerde af op Neder landse/Belgische co-producties en liep stage bij de productie van een VRT-dramaserie, 'Het verdriet van België', naar het boek van Hugo Claus." Daar bleek dat ze er goed in was om in no time iets voor elkaar te boksen. Bij haar ouders thuis in Re- tranchement zag ze een advertentie voor de vacature bij de Westerschel- detunnel. ,,Ik woonde in Antwerpen toen, had er net een jaartje een ap partement, ik was helemaal niet van plan terug te gaan naar Zeeland. Maar toch, bij die vacature dacht ik, laten we het maar eens proberen." Nuchtere Zeeuws-Vlaamse Ze wist eigenlijk niet hoe de tunnel plannen precies waren. ,,Er was sinds 1930 al zoveel over gepraat en er was zoveel tegenstand door de ja ren heen." Het sollicitatiegesprek liep heel erg leuk. ,,Eén zinnetje on deraan mijn sollicitatiebrief was een paar keer onderstreept, zag ik, dat was: 'ik ben best bereid om terug te verhuizen naar Zeeuws Vlaande ren." Voor een tunnelproject met tol dat heel gevoelig lag, was het vast handig om de communicatie door iemand uit de streek te laten doen. Dat gaf Nancy de beste papieren, ze ker toen ook het gesprek met direc- teur Tin Buis prima liep. Zo werd werken voor de Wester- scheldetunnel Nancy's eerste echte baan, toen ze 27 was. Zelfstandig iets totaal nieuws te kunnen gaan doen, trok haar erg aan. ,,Het leek ook wel op het tv-werk met een internatio nale ploeg mensen. Je gooit in een uithoek van het land allerlei mensen bij elkaar en die laat je iets moois ma ken. Het is heel intensief samenwer ken." Nancy glimlacht als ze terug kijkt op die tijd. „Misschien was ik als nuchtere Zeeuws-Vlaamse ook niet helemaal geschikt voor de film- en televisiewereld." Veel spannender Verhalen vertellen over de tunnel paste haar wonderwel. ,,Inhoudelijk was het uitdagend, de tunnelbouw en alles wat erbij komt kijken is ont zettend complex." Zo was de tunnel bouwtechniek nog heel nieuw, de 2e Heinenoordtunnel bij Rotterdam was een soort proefproject geweest. ,,Maar boren in de Zeeuwse klei en de langste tunnel van Nederland ma ken, was nog veel spannender." ,,In mijn rol moest ik alles kunnen uitleggen aan bezoekers en aan de pers. Ontzettend leuk om te doen." Er was ook heel veel om over na te denken in de communicatie. ,,Er was vooraf discussie over de plek waar de tunnel aan land zou komen en over de nieuwe rol van de plekken waar tot die tijd de veerboten aankwa men." Verder lag de tolheffing die nodig was voor de financiering ge voelig. Naarmate het project vorderde werd het ook meer marketing. ,,We wilden mensen natuurlijk stimuleren de tunnel zoveel mogelijk te gebruiken. De interactie met Zeeuws-Vlaande- ren en de overkant zou beide partijen goed kunnen doen. Dus onderne mers wilden we verleiden kansen te zien én te benutten." Dat er nu zo veel mensen de tunnel intensief ge bruiken is volgens Nancy het bewijs van het succes. ,,Als je oude kranten- Het moment komt dichterbij dat het logisch is te stoppen met tol, de tunnel is een veelgebruikte vaste verbinding geworden dinsdag 20 juli 2021 Vakantie: tijd voor boeken en zomerse mu ziek! Onze redactieleden geven elke dag tips voor boeken en zomerhits. Deze hele week geeft sportverslaggever Roeland van Vliet elke dag een inkijkje in zijn boe kenkast. Algemeen verslaggever Jeffrey Kutterink kiest de hele week zomerhits uit. fj^jCVlê&ch De tunnel, een fantastisch Zeeuws dieptepunt GO Arie Westeneng u> <u Nancy Vinkes car rière als projectmana ger begon bij de Wes- terscheldetunnel. In gesprek met een medewerker van de Westerscheldetunnel. Op haar kantoor heeft Nancy een pos ter van Topvrouw in de Bouw hangen. Vinkes huidige baan draait om de Nieuwe Sluis bij Ter- neuzen. FOTO'S ANNE HANA - Nancy Vinke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34