Virus kijkt niet naar kleur van paspoort Drie maanden cel voor stelen fiets uit schuur Veel te zuinig Rechter: Dochters als 2 ZEEUWS-VLAAMSE ZEDENZAAK Commentaar Het coronavirus mag dan nog niet klaar zijn met ons, wij wel met het virus. Onder dat motto heeft de Britse pre mier Boris Johnson de coronamaatregelen bij het grof vuil gezet. Althans in Engeland, want als het om coronamaatre gelen gaat voeren Schotland, Wales en Noord-Ierland een eigen koers in het niet zo Verenigde Koninkrijk. Johnson maakt van Engeland een levensgroot Fieldlab. Het Nederlandse fiasco heeft hem niet op andere gedachten ge bracht. Vanwege de deltavariant en het hoge aantal besmettin gen is het Verenigd Koninkrijk door de Nederlandse overheid weken geleden al aangemerkt als een 'zeer-hoog-risicoland'. Strenger dan dat kan niet in het kader van coronamaatregelen. Wie uit het VK naar Nederland komt moet hier in quarantaine. Inmiddels is de besmettingsgraad in Nederland vergelijkbaar met Engeland en zal ons land donkerrood kleuren op de Euro pese kaart. Het kabinet hoopt dat de rest van Europa de ogen sluit voor een bepaalde groep toeristen die, volgens de normen van onze eigen overheid, uit een zeer hoog risicogebied komt. Welk land? Nederland. Het kabinet doet zelf wat het anderen verwijt. De randjes op zoeken, wegkijken voor de gevolgen. Inmiddels neemt het aan tal ziekenhuisopnames in Nederland met de dag toe. Dat zien ze in het buitenland ook. Voor het coronavirus maakt het niet uit welke kleur het paspoort van zijn reisgenoot heeft. Het kabinet doet wat het anderen verwijt, de randjes opzoeken en wegkijken voor de gevolgen Die straf was in november 2019 ook al opgelegd door de rechtbank in Middelburg, maar Van D. zegt dat hij het niet heeft gedaan. De fiets was net nieuw. De Axelse eigenaresse had die in maart ge kocht. De diefis met een elektroni sche sleutel, een tag, de schuur bin nengekomen. Dat concludeerde de politie na bestudering van de ca merabeelden bij de flat. Toen het nummer van de sleutel werd ge- ALMANAK checkt, bleek die van de moeder van de verdachte te zijn, een voor malige verslaafde die al misdrijven op haar kerfstok had staan. Omdat de man ook paste in het signale ment van de dader, werd hij als ver- De Terneuzenaar wilde in hoger beroep om zijn onschuld aan te kunnentonen dachte aangemerkt. Zelf stelde de verdachte dat iedereen bij de sleutel kon, omdat zijn moeder die altijd gewoon in een schaal legde. Het hof doet 2 augustus uit spraak. De verdachte heeft de ge ëiste straf al wel uitgezeten, maar hij wilde toch in hoger beroep om zijn onschuld aan te tonen. Het is een heerlijk guppie, die zevenjarige meid uit Dreischor. Maar als ze kans ziet ergens op te klimmen, aan te bungelen of ergens vanaf te springen, grijpt ze haar kans. Tot groot verdriet van haar moeder, die zich bij elke waaghalzerige manoeuvre van haar dochter rot schrikt en direct opveert om wéér naar de HAP te rijden. Toen haar schoonzus ver zuchtte dat ze ook zo graag dochters wilde, zag het meisje gelijk een oplossing. ,,Je kunt mij wel krijgen hoor. Mijn moeder is veel te zuinig op mij." Man opgepakt voor mishandelen en stalken van ex Park krijgt naam dokter Stumphius Middelburg Fietsertje komt ernstig ten val Jarenlang zwegen de dochters van Tanja D. over het leed dat hen is aangedaan in het Zeeuws-Vlaamse misbruikschandaal. Gisteren, net nadat de rechter hun moeder tot tien jaar cel had veroordeeld, wilden ze hun verhaal kwijt. ,,We kunnen nu eindelijk verder met ons leven. Het is haar verdiende loon." Vooral de oudste dochter (21) had veel moeite om haar moeder los te laten, zo zei ze vlak nadat de rechter het vonnis had voorgelezen. Buiten, voor de ingang van de rechtbank in Middelburg en ondersteund door haar vriend, wilde ze wel wat kwijt over de pijn die ze al jarenlang met zich meedraagt. ,,Ik ben opgelucht dat het nu achter de rug is. Een maandje geleden heb ik voor het laatst contact gehad met mijn moe der, omdat ik antwoorden wilde hebben. Die kwamen niet. Toen heb ik gezegd, je zoekt het maar uit." Drogeren De belangrijkste vragen die de dochters hadden was waarom hun moeder meewerkte aan het seksu eel misbruik door haar toenmalige partner Pascal P., waarom ze hen drogeerde met ghb en waarom ze niet ingreep toen ze werden mee genomen naar parkeerplaatsen en parenclubs voor seks. ,,lk hoopte tij dens dat laatste gesprek bepaalde dingen te horen en uit haar te krij gen, maar dat lukte niet. Ik heb toen gezegd dat ik haar dochter niet meer ben, het is gewoon klaar. Ze heeft weleens gezegd dat ze er spijt van heeft, maar het is haar eigen schuld, ze heeft er zelf aan meege werkt. Mijn zusje is veel sneller ge stopt met het contact, maar ik ver werkte het heel anders. Maar nu heb ik echt afscheid van haar geno men. Anders blijft het je achtervol gen de rest van je leven." 'Tien jaar om na te denken' Ook de jongste dochter (15) wil haar moeder, die werd veroordeeld voor het medeplegen van liefst tien ze dendelicten, niet meer zien. ,,Ik vind het een verdiende straf die ze heeft gekregen. Ze heeft niks ge daan om ons te beschermen. Ze heeft nu tien jaar de tijd om na te Tanja D. zette haar eigen dochters in als 'morbide bruidsschat' om aan de seksuele behoeften van haar partner te voldoen en liet ze aan hun lot over. Tot die vernieti gende conclusie kwam de Middel burgse rechtbank maandagmiddag in haar vonnis in de Zeeuws- Vlaamse zedenzaak. De Terneu- zense moeder (44) werd veroor deeld tot tien jaar cel, tot opluch ting van de drie slachtoffers. Tien jaar lang werden de jonge meiden stelselmatig misbruikt door Pascal P., een garagehouder uit Waterlandkerkje. Tanja D. faci- liteerde en stimuleerde het mis bruik en maakte foto's van hen. En als ze niet meewerkten aan de sek suele behoeften van P., schroomde ze niet om haar bloedeigen doch ters te drogeren, waardoor het misbruik 'wat makkelijker' kon plaatsvinden. In duizenden appjes werd er gefantaseerd over het mis bruik. Steeds ging het stel een stapje verder. ,,Op huiveringwek kende en nietsontziende wijze heeft D. meegewerkt aan het mis bruik", stelde de rechtbank. ,,Een moeder moet haar kinderen be schermen, maar ze heeft ze op ex treme wijze aan hun lot overgela ten en meegewerkt aan de per verse behoeften van P. Dat ze er mee wilde stoppen blijkt nergens uit." Schadevergoeding De oudste dochter krijgt een ton schadevergoeding en de jongste 75.000 euro. Vriendinnetje Ra- mona Dobbelaar, ook slachtoffer in de zaak, krijgt 5000 euro. ,,Geld dinsdag 20 juli 2021 II De 27-jarige T. van D. uit Terneu- zen zou drie maanden cel moe ten krijgen, omdat hij in mei 2019 een elektrische fiets pikte uit een schuur in Axel. Dat heeft het Openbaar Ministerie giste ren geëist bij het gerechtshof in Den Bosch. Pieter van Klinken Den Bosch Tip? redactie@pzc.nl GOES Op het Molenplein in Goes is donderdag een 30-jarige man uit Almere aangehouden. Dat heeft de politie gisteren be kendgemaakt. De man wordt verdacht van het stalken en mis handelen van zijn ex- vriendin uit Goes. De verdachte zou het slachtoffer onder meer hebben lastig gevallen op het Stationsplein in Goes, op 25 juni. De politie vroeg na dat in cident getuigen om zich te melden. De man zit nog steeds vast. VLISSINGEN Dokter Stumphius krijgt niet een straat in het Scheldekwartier naar zich vernoemd, maar een heel park. Dat bordje wordt deze week over handigd aan de weduwe van de arts, in een ver zorgingshuis in Middel burg. Het was dokter Stumphius die als be drijfsarts bij de Schelde eind jaren zeventig de re latie tussen asbest en kanker aantoonde. Lange tijd leek het erop dat er geen plek was voor een vernoeming, maar op aandringen van de plaat selijke SGP-fractie heeft de straatnamencommis- sie toch anders besloten. Een fietsend kind is gis teren rond 14.40 uur ernstig ten val gekomen op de Reijersweg tussen Oost-Souburg en Mid delburg. De traumaheli kopter is gekomen om assistentie te verlenen. De ambulancedienst, de politie, handhavers en het team van de trauma helikopter uit Rotterdam werden opgeroepen. Het slachtoffertje is met spoed per ambulance naar het ziekenhuis in Goes gebracht. De weg was ter plekke enige tijd afgesloten. Het is niet bekend waar door het meisje ten val kwam. 'Tien jaar cel is haar verdiende loon' Maurice Steketee Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 30